Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendras rūpestis suvienijo abi Nausėdų bendruomenes

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2010-02-23

Atskirai Nausėdų kaimo reikalus tvarkančios „Darbos vingio“ bendruomenė ir Nausėdų kaimo bendruomenės centras susivienijo iškilus grėsmei: tik iš nuogirdų nausėdiškiai sužinojo, kad jų kaime bus statoma vėjo jėgainė.

Vėjo jėgainės Nausėduose projekto valdytojas Rolandas Rumšas (iš dešinės) ir savininkas Virginijus Kontrimas kol kas nausėdiškius įtikino, kad mažoji jėgainė netrukdys gyventojams ir nekenks jų sveikatai.

Bendruomenės „Darbos vingis“ pirmininkė Irena Gricienė pasakojo, kad skubų abiejų bendruomenių susirinkimą sušaukė dėl to, kad nė vienos bendruomenės pirmininkai neturėjo jokios informacijos apie vėjo jėgainę – kokio ji bus dydžio, ar nekels pavojaus sveikatai, nemes šešėlio ant gyvenamųjų namų ir panašiai.

„Apie tai, kad bus statoma vėjo jėgainė, sužinojome tik neseniai. Nei aš, nei kitos bendruomenės pirmininkas Antanas Juškėnas negalėjome suteikti gyventojams informacijos, nes dėl jėgainės statybos bendruomenės nebuvo informuotos. Sužinojome, kad sklypas, kuriame suksis jėgainė, ribojasi su „Darbos vingio“ bendruomenės tarybos narės Jolantos Klanienės ir jos vyro Vinco Klaniaus sklypu. Jie sutiko su jėgainės statyba, tačiau apie tai neinformavo tarybos. Dėl to ir kilo neaiškumų“, - sakė I.Gricienė.

Pasak jos, nė viena bendruomenė nėra prieš verslo steigimą Nausėduose, tačiau tai, kokiu būdu buvo priimtas sprendimas statyti jėgainę, dar bus svarstoma.

„Į kaimą mielai įsileidžiame verslininkus, net ir patys pamąstysime apie tai, kad galbūt ir bendruomenei vertėtų pasistatyti vėjo jėgainę – kad ši duotų nuolatinių pajamų bendruomenės reikmėms. Todėl nusprendėme eiti į taikų kompromisą su jėgainės savininku“, - teigė I.Gricienė.

Jėgainę Nausėduose ketinantis statyti kretingiškis verslininkas Virginijus Kontrimas, paaiškinęs visus ketinimus, nausėdiškius nuramino: juos labiausiai gąsdino vėjo jėgainės poveikis sveikatai ir jos dydis.

„Galiu patvirtinti, kad jokios apgaulės nėra: mažo galingumo jėgainę ketinu statyti tarp geležinkelio ir elektros oro linijos. Gretimų sklypų savininkai sutiko, kad jų kaimynystėje suktųsi jėgainė. Kadangi tai bus mažo galingumo jėgainė, o visi saugaus atstumo reikalavimai atitinka normas, vėjo malūnas niekam netrukdys ir nekels jokių nepatogumų“, - teigė V.Kontrimas.

Vėjo jėgainės projekto valdytojas Rolandas Rumšas nausėdiškiams garantavo, kad jų kaimo teritorijoje bus pastatyta mažoji dvisparnė jėgainė, kurios aukštis iki ašies gali siekti 55-70 metrų. Didžiųjų vėjo jėgainių, kokios sukasi Vydmantuose, aukštis siekia 85 metrus.

„Statant vėjo jėgainę bus įvykdyti visi reikalavimai – aplink jėgainę bus 180 metrų saugumo zona, šešėlių ant pastatų įrenginys nemes. Tuos, kurie nerimauja, kad sveikatą ar buitinius prietaisus gali paveikti elektromagnetinis laukas, galiu nuraminti. Elektromagnetinis laukas yra sukuriamas jėgainės viduje ir už kelių metrų jis jau nebedaro jokio poveikio. Mikrobangų krosnelės ar mobiliojo telefono reikėtų bijoti labiau negu jėgainės“, - teigė R.Rumšas.

Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas nausėdiškius paragino už leidimą kaimo ribose statyti vėjo jėgainę paprašyti paslaugų iš jėgainės savininko V.Kontrimo.

Jis sutiko prie Nausėdų autobuso stotelės įrengti apšvietimą. „Šviestuvų labai reikėjo, nes į stotelę eina visi į mokyklą važinėjantys vaikai. Tikimės, kad jėgainės savininkas, kai galės, padės ir rengiant kaimo šventes, renginius“, - sakė I.Gricienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas