Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Skautavimas – kasdienis gyvenimas

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-02-24

Kretingos skautės susitiko su Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos skaučių komisare Daiva Nakrošiene (trečia iš kairės) ir Krašto komisare Violeta Jokubynaite (pirma iš kairės). Vienuolis pranciškonas Evaldas Darulis (antras iš kairės) yra Lietuvos euroskautų religinis asistentas. Centre – kretingiškių skaučių vadovė Marija Drungilaitė.

Kretingoje lankėsi Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos skaučių komisarė Daiva Nakrošienė. Su skautėmis ir jų tėvais komisarė aptarė būsimosios stovyklos organizavimo klausimus.

„Tėvus supažindiname su skautų veikla, - sakė komisarė. – Mes ne atimame iš šeimos vaikus, o papildome šeimą, todėl tėvai turi žinoti, kaip ugdomi jų vaikai”.

Pasak komisarės D.Nakrošienės, tėvai ir patys mielai bendrauja su žmonėmis, ugdančiais jų vaikus, nes ne visa, kas domina jų vaikus, žino, nes ne į visus klausimus gali atsakyti. Skautų vadams svarbu iš tėvų sužinoti, ar jų vaikas jaučia pasitenkinimą skautiška veikla. Susitikimai su tėvais yra grįžtamasis ryšys, leidžiantis vertinti vado darbą. Komisarės žodžiais, jeigu vaikams neįdomu, neverta veltui švaistyti laiko.

„Skautų veikla siekiama ne kiekybės, o kokybės“, - tikino komisarė. Skautų tikslas – ugdyti krikščionis ir piliečius. Todėl skautų vadui svarbu turėti religinį asistentą. Komisarė pastebėjo, kad Kretingos skautams pasisekė, nes jiems padeda vienuolis pranciškonas Evaldas Darulis, kuris yra Lietuvos euroskautų religinis asistentas.

Kaip sakė komisarė D.Nakrošienė, skautų judėjimas jo dalyviams teikia vilties, kad gyvenimas yra kitoks, skautavimas palieka, kaip įvardino komisarė, gerą ženklą.

Skautai bendrauja grupėje – taip mezgasi draugystė, buriasi bendruomenė. Suaugę tokie žmonės paprastai ir toliau bendrauja.

„Jei esi krikščionis, jau nebesi vienas“, - sakė komisarė, paklausta, ar tokie žmonės, patekę į kitą aplinką, nepasijus vieniši.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas