Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Chirurgo skalpelis išvadavo nuo grėsusių kompleksų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Sveikata
  • 2006-06-27

Šešiametis Vytukas iš Gargždų šiemet į paruošiamąją klasę ateis nebijodamas, kad jį kas nors pavadins atlėpausiu. Prieš porą savaičių Kretingoje, „Northway medicinos centre“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras Vytautas Jankūnas jam atliko ausų koregavimo operaciją.

“Viskas vyksta sklandžiai – rezultatas yra geras“, - sakė plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras Vytautas Jankūnas, po savaitės nuėmęs tvarstį nuo operuotų ausų.

“Viskas vyksta sklandžiai – rezultatas yra geras“, - sakė gydytojas V.Jankūnas, po savaitės nuėmęs tvarstį nuo operuotų ausų.

Vytuko operacija truko pusantros valandos. Iš operacinės jis su mama išvyko namo. Pasak berniuko mamos Vidos Valaitytės, sūnui operuotas ausis skaudėjo apie tris valandas. Visą tą laiką mama dėjo ledo kompresus. Vaistų nuo skausmo berniukui reikėjo tik grįžus po operacijos ir naktį. Iš ryto Vytukas jau ramiai žaidė – jokių vaistų jam nebereikėjo.

Tinkamiausias operacijai laikas – ikimokyklinis amžius

Pasak Vytuką operavusio gydytojo V.Jankūno, atlėpusios ausys pirmiausiai yra estetinė problema. Tai yra defektas, kurio nepaslėpsi. Ypač tai svarbu vaikams – socialiai jautriausiai grupei. Vaikai yra negailestingi, greitai prilipina pravardes. Pravardžiuojamas vaikas jaučia kompleksą, kuris gali tapti ne tik nemeilės sau priežastimi, bet ir trukdyti mokytis, bendrauti.

Ausys formuojasi iki 6 – 7 metų. Kokios bus tokio amžiaus, tokios jos bus ir visą gyvenimą. Kadangi 6 – 7 metų vaikai pradeda lankyti mokyklą, šis amžiaus tarpsnis gydytojų laikomas geriausiu operuoti atlėpusias ausis. Į mokyklą vaikas nueis normaliomis ausimis, taip išvengdamas pravardės ir kitų dėl to atsirandančių pasekmių.

Vytuko mama V.Valaitytė pasidžiaugė dienos chirurgija. Anot moters, tai ne tik taupo dirbančio žmogaus laiką, bet ir nesukelia papildomo streso vaikui. Namuose, savo įprastoje aplinkoje vaikas jaučiasi saugus ir ramus.

Tokioms operacijoms, kokia buvo atlikta Vytukui, paprastai prisireikia iki trijų valandų – įskaičiuojant pasirengimą operacijai, pačią operaciją, išvykimą namo.

Suformuojamas anatomiškai taisyklingas ausies kaušelis

Operuojant atlėpusias ausis taikomas vietinis nuskausminimas. Jeigu vaikas yra labai jautrus arba to prašo tėvai, taikomas pilnas nuskausminimas.

Šešiametis Vytukas prieš operaciją
ir praėjus savaitei po jos.
„Blogiausia yra antroji diena, nes tuomet ausis yra pamėlusi ir ištinusi, - sakė gydytojas V.Jankūnas. – Po savaitės ji jau yra graži. Formuojantis kaului, po pusmečio ji tampa tokia, kokia bus visą gyvenimą“.

Komplikacijos, kai operuota vieta supūliuoja, ausys vėl atlėpsta, pasitaiko labai retai. Tačiau tokios problemos, gydytojo tvirtinimu, yra lengvai išsprendžiamos.

Pirmą savaitę po operacijos paliekami siūlai ir dedamas tvarstis. Po 7 – 10 dienų siūlai išimami, o tvarstį pakeičia speciali elastinė juosta, kurią siūloma nešioti dar 4 – 6 savaites. Su tokia juosta vaikas jaučiasi saugiau, nes nereikia nuolat saugoti, kad kas nors jos netyčia nenuplėštų arba pats neužkliūtų miegodamas.

Dėl operacijos būtinumo neabejojo

“Vytukas jau gali plauti ausis ir maudytis“, - sakė gydytojas V.Jankūnas, po savaitės nuėmęs tvarstį nuo vaiko ausų.

Maudytis po atlėpusių ausų koregavimo operacijos galima praėjus 7 – 8 dienoms, taigi vasaros malonumų Vytukas nepraras.

Daugelis, anot gydytojo, teiraujasi, ar po operacijos labai skaudės. Pasak V.Jankūno, skausmas yra individualus, nes kiekvienas žmogus jį jaučia skirtingai. Tačiau gydytojo praktikoje nėra pasitaikę atvejų, kad būtų prisireikę ypatingų skausmo malšinimo priemonių. Paprastai tokių medikamentų reikia tik porą naktų po operacijos.

„Jeigu būčiau žinojusi, kad operacija ir pooperacinis laikotarpis nesukels jokių problemų, kad visa vyks taip paprastai ir sklandžiai, nebūčiau ašarojusi“, - sakė berniuko mama V.Valaitytė, kai gydytojas po savaitės nuėmė tvarstį.

V.Valaitytė sakė net neabejojusi, kad sūnui reikės atlikti ausų koregavimo operaciją. Gabaus, nuo trejų metų skaitančio ir skaičiuojančio vaiko ji nė neketino palikti atlėpusiomis ausimis. Moteris susirinko visą įmanomą informaciją internete apie atlėpusių ausų koregavimą, bendravo su specialistais.

„Northway medicinos centrą“ Kretingoje V.Valaitytė pasirinko ne tik dėl to, kad jis yra netoli Gargždų, kur ji gyvena su sūnumi, bet ir dėl jaukios centro aplinkos, kuri nė iš tolo neprimena ligoninės. Jau konsultacijų metu tarp vaiko ir gydytojo užsimezgė kontaktas, todėl Vytukas į operacinę žengė be jokios baimės. Vaikas sunerimo tik išgirdęs ateinant gydytoją, kuris, praėjus savaitei po operacijos, turėjo nuimti tvarstį.

„Kažin, kaip bus?“ – paklausė santūrus šešiametis.

Kai gydytojas jį pakėlė prie veidrodžio, Vytukas buvo patenkintas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas