Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Lazdininkuose, Stanislavos ir Boleslovo Radvilavičių sodyboje buvo švenčiamas Petronėlės Maksvytytės devyniasdešimtasis gimtadienis. Jos pasveikinti atvyko dar dvi senolės, perkopusios per devyniasdešimt: sesuo Barbora Narmontienė ir Kadagynų kaime gyvenanti Ona Stonkienė.

Senolės (iš kairės) Ona Stonkienė, Petronėlė Maksvytytė ir Barbora Narmontienė šampano taures pakėlė ne tik už savo, bet ir kitų sveikatą.

Mintis surinkti visas devyniasdešimtmetes senoles gimė Lazdininkų bendruomenės vadovei Vandai Šimkuvienei.

- Gaila, kad į šią šventę neatvyko dar du bendrapavardžiai – Liuda Galdikienė, gimusi 1914 m., ir Nikodemas Galdikas, gimęs 1913 m.,- sakė su tortu ir didžiule bijūnų puokšte pasveikinti jubiliatės atvykusi V.Šimkuvienė.

Pasak V.Šimkuvienės, Lazdininkuose bei jų apylinkėse, kur esamaper 600 gyventojų, yra dar kiek jaunesnių, tačiau garbingo amžiaus sulaukusių, 1918 –1920 metais gimusių žmonių. Pašnekovė apgailestavo, kad labai sumažėjęs gimstamumas.

Pasak jubiliatės Petronėlės Maksvytytės, gyvenimas taip susiklostė, kad savo šeimos nesukūrė. Pati užaugo 9 vaikų būryje, nors mama jų buvo pagimdžiusi 15. Deja, ne visiems pavyko išgyventi. Dabar likusios tik keturios seserys. Be minėtosios Barboros, Piliakalnyje gyvena 1914 metais gimusi Stanislava Jautakienė ir Gargžduose gyvenanti 1923 metais gimusi Magdalena Ramonienė.

Barboros Narmontienės sūnus Kazimieras negalėjo pasigirti augęs gausioje šeimoje – sesuo mirė būdama maža, augo dviese su broliu, kuris šiuo metu gyvena Baltarusijoje. Pasak Kazimiero, mama buvo labai gera, ir nusikaltus rykšte - “beržine koše” – neauklėjo, tačiau pasakų nesekė.

- Mamą nuo pat vaikystės pamenu vis bėgančią ir dirbančią,- prisiminimais dalinosi Kazimieras.

Devyniasdešimt vienerių metų Oną Stonkienę atlydėjo jos anūkė Daiva Kazlauskienė. Pasak Daivos, močiutė važiuodama labai jaudinosi. Tačiau pamačiusi jubiliatę - nurimo ir kartu su ja pasinėrė į prisiminimus.

- Labai malonu, kad Vandai Šimkuvienei gimė mintis suvežti visus senolius į vieną vietą ir leisti jiems pabendrauti,- sakė Daiva pridurdama, jog pati V.Šimkuvienė važiavo po kaimus kviesdama senolius.

Pasak anūkės, močiutė dar praėjusį rudenį laukuose bulves rinko. Ji gyvena viena – vyras Vladas mirė prieš dvylika metų.

Pasipuošę šiaudinėmis skrybėlėmis ir linksmai nusiteikę pasveikinti senolių atvyko ir Kretingos kultūros centro Lazdininkų filialo vedėjas Raimondas Grabys su vaikų kaimo kapela.

Nepamiršta savo senolių ir seniūnija. Pasveikinti jubiliatės atvyko ir Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas su socialine darbuotoja Aldona Kairiene.

Visi jubiliatei ir senolėms linkėjo sulaukti šimto metų.

Visos trys senolės, įsitaisiusios kieme po vyšniomis, kad ir nugyvenusios skirtingus gyvenimus, buvo labai panašios: visą gyvenimą sunkiai dirbusios ir sunegalavus neskubančios pas gydytojus, o labiau pasitikinčios savo kvapniomis žolelių arbatomis. Panašios buvo ir jų rankos - saulėje nudegusios ir sunkaus darbo paliestais sąnariais, visos jos buvo kiek sutrikusios parodytu nuoširdžiu aplinkinių dėmesiu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas