Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 7 %
Naktį8°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar pritartumėt, kad nesiskiepiję ir susirgę koronavirusu už gydymą susimokėtų patys?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

“Rados” taurę išsivežė Latvijos čempionės

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2009-10-20

Įvykusio tarptautinio merginų rankinio turnyro “Rados” taurei laimėti nugalėtojomis šiais metais tapo Latvijos Salaspils rankininkės – Latvijos čempionės. Mūsiškėms – Kretingos rankininkėms, treniruojamoms Algimanto Pranaičio, - iki tikros pergalės pritrūko 2 įvarčių: rezultatas buvo 16:18 svečių naudai.

Tačiau kretingiškės, tapusios turnyro II vietos laimėtojomis, sėkmingai atsirevanšavo prieš kitą Latvijos komandą – „Olaine“, kurią nugalėjo 18:12.

Tam tikra prasme revanšo būta ir prieš Salaspils rankininkes, kurioms kretingiškės rugsėjį Latvijoje įvykusiame rankinio turnyre pralaimėjo 17 įvarčių skirtumu. Šiame Salaspils įvykusiame turnyre mūsiškės pralaimėjo dviem Latvijos bei dviem Estijos komandoms ir užėmė paskutinę – penktąją – turnyrinės lentelės vietą.

Antrą vietą tarptautiniame turnyre užėmusi 1995-1996 m. gimusių rankininkių komanda su rėmėjais bei turnyro teisėjais: priekyje (iš kairės) – Aneta Barėtaitė, Evelina Dževečkaitė, Nida Pociūtė, Aistė Drakšutė, Kornelija Norvilaitė, Sandra Milinskaitė, Juozas Matulevičius; stovi komandos treneris Algimantas Pranaitis, Rūta Jonkutė, Kotryna Alminaitė, vyr. teisėjas Gerardas Trumpis, Sandra Mikalčiūtė, Vitalija Olšauskaitė, Kotryna Šoblinskaitė, Justina Martinkutė, Rada Matulevičienė, Viktorija Šerpetytė, Rūta Strakšaitė, Giedrė Kupšytė, teisėjas Arūnas Urbonas.
“Mums turnyras Latvijoje buvo kaip pasirengimas tradiciniam “Rados” taurės turnyrui, tad Latvijoje rankinį žaidė visos komandos rankininkės. Deja, to negalėjome sau leisti per turnyrą namuose – iš 15 komandos žaidėjų pusė neišėjo į aikštę”, - teigė komandos treneris.

To priežastis – dėl patirtų traumų, peršalimų pažeistas treniruočių režimas. Dėl ligos paskutiniąją dieną turnyre negalėjo startuoti Egita Beržonskytė, kuri, trenerio nuomone, labai sparčiai tobulėja ir gali pasiekti gerų rezultatų. Taigi šios žaidėjos ir trūko per lemiamą susitikimą su Salaspils komanda. Treneris pripažino, kad latvės buvo tikrai stipresnės ir greičio, ir kamuolio valdymo, ir realizuotų įvarčių prasme.

“Reikia labai daug darbo, kad taptume tikra komanda, kad su stipresnėmis varžovėmis galėtume konkuruoti tikrąja ta žodžio prasme, - sakė treneris. – Tačiau už pasirodymą turiu pagirti visas žaidusias merginas – jos padarė viską, ką galėjo”.

Daugiausia įvarčių per turnyrą pelnė bei komandą į žaidimą vedė Kornelija Norvilaitė, puikiai vartus saugojo vartininkė Viktorija Šerpetytė. Komandai labai būtų pravertusi ir antroji vartininkė Giedrė Kupšytė, tačiau šį sezoną ji priversta gydytis kojos traumą.

A.Pranaitis teigė, jog per turnyrą nebuvo nė vienerių lengvų varžybų, kadangi visos komandos pagal stiprumą buvo vertos viena kitos: “Be abejonės, iš visų išsiskyrė Salaspils merginos – Latvijos čempionės. O tai, kad komandos buvo lygios, įrodo lygiosiomis pasibaigęs ne vienas ir ne du susitikimai. Taigi tarp prizininkių atsidurti galėjo bet kuri komanda”.

Lygiosiomis – 13:13 - su Taurage sužaidė mūsų komanda, Klaipėdos rankininkės 12:12 ir 23:23 užbaigė rungtynes su Pasvalio ir „Olaine“ komandomis, 16:16 baigėsi tauragiškių susitikimas su pasvalietėmis.

Dar viena turnyro prizininke – III v. laimėtoja – tapo Latvijos „Olaine“ komanda. Ketvirta liko Tauragės, penkta – Pasvalio ir šešta – Klaipėdos komandos.

Tradicinis turnyras, metams bėgant virtęs tarptautiniu, jau aštuntą kartą buvo surengtas rankinio klubo “Žemaitija” bei nuolatinės komandos rėmėjos Rados Matulevičienės rūpesčiu. Rankinio populiarintojams talkino Marijono Daujoto vidurinės mokyklos direktorius Gerardas Trumpis, Pranciškonų gimnazijos kūno kultūros mokytojas Arūnas Urbonas, Kretingos technologijos ir verslo mokykla, vadovaujama Antano Šakausko.

“Tradiciją rengti turnyrus išlaikysime bet kokia kaina. Ir tą tradiciją praturtinsime naujomis atrakcijomis. Per šį turnyrą surengėme komandų trenerių ir Sporto mokyklą baigusių rankininkių susitikimą, ir tokį įrašysime į kitų metų turnyro programą”, - “Pajūrio naujienoms” sakė rankinio komandos rėmėja R.Matulevičienė, pasidžiaugusi atsakingu ir ryžtingu savo remiamos komandos žaidimu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas