Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pildosi Budrių kaimo gyventojų norai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra
  • 2006-06-27

Kada bus baigtas remontuoti Kretingos kultūros centro Budrių filialas, dar neaišku – pradėtiems darbams užbaigti trūksta lėšų.

Budriškiai džiaugiasi, jog remontuojami jų pamėgti ir dažnai po senovei vadinami kultūros namai, kuriuose vyksta ne tik kultūriniai renginiai, bet ir vestuvės, o jei reikia, čia pašarvojamas ir numiręs žmogus. Anot vietinių gyventojų, Budrių centras yra ten, kur stovi šis pastatas. Ir į rajono valdžios siūlymą persikelti į mokyklos patalpas jie reagavo priešiškai - čia esantis be galo širdžiai mielas kampelis ir nesinori jo palikti.

Dar praėjusių metų žiemą statybininkai suskaičiavo, jog norint suremontuoti prieš keturis dešimtmečius statytą pastatą, reikia 102 tūkst. Lt. Tačiau šiemet Savivaldybė remontui skyrė tik 50 tūkst. Lt. Pastatui tvarkyti buvo pasirinkta bendrovė “Ringesta”. Skirtų pinigų pakako tik stogui, langams, dvejoms durims pakeisti ir kitiems smulkesniems darbams, tačiau pakeisti daliai grindų, lubų, langų apdailai bei kitiems darbams pritrūko pinigų.

- Pastatas senas. Pradėję jį remontuoti pamatėme, kad reikia atlikti dar ir nenumatytus darbus. Norint naujai uždengti stogą, reikėjo keisti ir gegnes,- pasakojo pastatą remontavęs Vytautas Monkus.

Kretingos kultūros centro Budrių filialo vedėja Janina Lukauskienė pasidžiaugė, jog praėjusiais metais rajono Savivaldybė buvo skyrusi 10 tūkst. Lt. Už tuos pinigus Žalgirio seniūnija sutvarkė elektrą ir vedėjos kabinetą, kur dažniausiai ir vykdavo repeticijos.

- Norų yra daug – sutvarkyti buvusią kino aparatinę, rasti vietos bendruomenės centrui,- sakė J.Lukauskienė.

Pasak administracijos direktoriaus Valerijono Černeckio, rengiamasi perskaičiuoti sąmatą. Manoma, kad norint užbaigti remontą, dar reikalinga apie 30 – 40 tūkst. Lt. Skirtos lėšos bus pervestos Žalgirio seniūnijai, kuri toliau rūpinsis pastato remontu. V.Černeckis mano, kad remontas turėtų būti baigtas liepos mėnesį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas