Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 95 %
Naktį-1°C debesuotumas 94 %
Apklausa

Ar šventinės gerumo, labdaros akcijos sprendžia skurdo problemas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Užregistruota pasiutligė

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Aktualijos
  • 2009-10-13

Kretingos rajone šiais metais užregistruotas pirmasis pasiutligės atvejis – Akmenalių kaime krito karvė. Ji nuo pasiutligės skiepyta nebuvo. Nuo pasiutligės privaloma skiepyti tik naminius gyvūnus – gyvuliams šis skiepas neprivalomas. Tačiau jei banda ganosi pamiškėje, specialistai gyvulius rekomenduoja paskiepyti.

„Gyvulių savininkai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jei banda ganosi prie miško, rizika užsikrėsti pasiutlige padidėja. Kiekvienas kritęs gyvulys atneša nuostolių – pavyzdžiui, nugaišus karvei, nuostoliai gali siekti 3 tūkst. litų. Įtarimų, kad gyvulys užsikrėtė pasiutlige, turėtų kilti tada, jei šis baubia užkimusiu balsu, yra padidėjęs seilėtumas, gyvūnas dažnai šlapinasi, bando ėsti neėdamus daiktus. Šie požymiai nebūtinai reiškia pasiutligę, tačiau į juos iš karto reikia atkreipti dėmesį, išsikviesti veterinarą, kad jis stebėtų gyvulį“, - sakė vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Saulius Alonderis.

Sergantį gyvulį būtinai reikia atskirti nuo bandos: kad neplistų infekcinės ligos arba sergantis gyvūnas nebūtų traumuotas sveikųjų.

„Nuo pasiutligės kritusius gyvulius būtina utilizuoti arba, prižiūrint veterinarui, galima užkasti gyvulių kapinynuose“, - kalbėjo S.Alonderis.

Po pasiutligės atvejo Akmenalių kaime buvo paskiepyti likę sveiki gyvuliai. Taip pat šią savaitę Kretingoje, kaip ir kituose Klaipėdos apskrities rajonuose, bus pradėtas laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės rudeninis etapas.

Iš orlaivių specialistai išmėtys apie 110 tūkst. jaukų su pasiutligės vakcina. Laukinių gyvūnų vakcinacija pradedama nuo Baltijos jūros pakrantės ir tęsiama etapais visoje Lietuvoje.

„Atradus jauką su pasiutligės vakcina jo liesti negalima. Jei jauką žmogus aptiktų prie gyvenamųjų namų, nedelsiant reikia pranešti veterinarijos tarnybai“, - sakė S.Alonderis.

Jaukai su vakcina naminiams gyvūnams nepavojingi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas