Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gatvėse ir rajono keliuose – didysis darbymetis

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-06-27
P.Vileišio gatvė dabar tapo statybine aikštele, bet spalį ji turėtų tapti viena gražiausių Kretingos gatvių.

Kretingiškiai dūsta ne tik nuo kaitros, bet ir nuo dulkių. Tačiau retas kuris keiksnoja šiuos nepatogumus, nes rudeniop iki šiol buvusios neišbrendamos ir nepravažiuojamos gatvės vienos taps lygesnės, kitos - neatpažįstamai pasikeitusios.

Buvusi viena baisiausių Kretingos gatvių – P.Vileišio gatvė – rudenį turėtų tapti viena gražiausių ir tvarkingiausių. Septynių su puse metro pločio važiuojamoji gatvės dalis bus padengta asfaltu. Abipus gatvės rengiami šaligatviai, kurie bus iškloti plytelėmis, o įvažiavimai į gyventojų kiemus – trinkelėmis. Vienoje gatvės pusėje bus įrengti šiuolaikiški šviestuvai. Nuo potvynių gatvę saugos lietaus kanalizacija.

Panašiai pasikeis ir S.Daukanto gatvė. Važiuojamoji šios gatvės dalis bus 6 m pločio, o viena atkarpa – 3,5 m, t.y. bus įrengta tik viena eismo juosta. Šioje gatvėje taip pat rengiami šaligatviai, tačiau jie, atsižvelgiant į realią situaciją, kai kur bus siauresni.

Kaip sakė šias gatves remontuojančios bendrovės „Kauno keliai“ darbų vadovas Virginijus Buzas, kol kas esminių nukrypimų nuo projekto nereikėjo daryti, apsieita ir be didesnių netikėtumų. Tačiau darbų vadovas neatmeta galimų problemų su gyventojais, kai, rengiant šaligatvius, reikės apkarpyti gyvatvores. Kol kas gyventojai, pasak V.Buzo, juos moko, kaip remontuoti kelią, neslepia nepasitenkinimo dėl riboto įvažiavimo. Kartais dingsta kelininkų sukalti kuoliukai.

Nepaisant visų problemų, abi šios gatvės turės būti užbaigtos tvarkyti iki spalio 1 d.

Rajonas gavo papildomų tikslinių lėšų

Šiemet Kretingos rajonui iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos fondo keliams ir gatvėms skirta 1 mln. 703 tūkst. Lt.

Savivaldybei prašant, rajonui papildomai dar buvo skirta 200 tūkst. Lt tikslinių lėšų Rotušės aikštės pėsčiųjų takams, esantiems skvere, sutvarkyti. Iki rugsėjo 1 d. šie takai turės būti pakloti trinkelėmis. Šiuo metu vyksta konkursas rangovui parinkti.

Dar 320 tūkst. Lt tikslinių lėšų rajonas gavo Rūdaičių keliui nuo Vydmantų gyvenvietės žvyruoti, pakelių grioviams ir šlaitams sutvarkyti.

Lazdininkuose per gyvenvietę eina žvyruota gatvė, kitados buvusi paklota asfaltu. Šiai gatvei suremontuoti reikia 500 tūkst. Lt, dėl kurių Savivaldybė kreipėsi ir į Seimo narius, bet iki šiol tokių pinigų gauti nepavyksta.

Projektuojamos problemiškiausios miesto gatvės

Šiemet ketinama pradėti darbus J.Basanavičiaus ir J.Šimkaus gatvėse – baigiamas rengti techninis projektas. J.Basanavičiaus gatvė projektuojama nuo Žemaitės alėjos iki Birutės gatvės ir atkarpa nuo J.Basanavičiaus iki Šventosios gatvės. Šios gatvės, kaip sakė direktorius, bus sutvarkytos taip pat, kaip dabar tvarkomos P.Vileišio ir S.Daukanto gatvės.

Projektuojama Laisvės gatvė – nuo Kęstučio iki Laukų gatvės. Techninis Šiaulių gatvės projektas – nuo Laisvės iki J.Jablonskio gatvės - jau parengtas, laukiama sprendimo dėl ES fondų lėšų skyrimo.

Bendrovės „Kauno keliai“ darbų vadovas Virginijus Buzas sakė, kad kol kas esminių nukrypimų nuo projekto, remontuojant P.Vileišio gatvę, nebuvo. Tačiau jis neatmeta, kad ateityje gali kilti nesklandumų, bet jie yra sprendžiami darbo eigoje, todėl tikisi gyventojų supratingumo.
Klaipėdos gatvės remonto teks palūkėti

Tiekėjų ir Klaipėdos gatvės vis dar lieka dideliu „galvos skausmu“ Savivaldybei. Viltys gauti lėšų Tiekėjų gatvei remontuoti dar kartą žlugo tuomet, kai tvarkant viaduką atsisakyta aplinkkelį įrengti Tiekėjų gatve.

Klaipėdos gatvės remontas stringa dėl to, kaip sakė administracijos direktorius V.Černeckis, kad ES fondų lėšos atsilieka dvejais metais. Klaipėdos gatve juda dideli transporto srautai, o remonto joje nebuvo jau daugelį metų. Dėl šios gatvės remonto Savivaldybė tarėsi su „Klaipėdos regiono keliais“ – Susisiekimo ministerijai rengiamas bendras raštas dėl galimybės pradėti projektuoti šią gatvę 2007 m. Projektas turėtų apimti ir Šventosios gatvę iki pat susikirtimo su Šiaulių – Palangos plentu. Savivaldybė prie šio projekto, kurio vien parengimas kainuotų apie pusę milijono litų, turėtų pridėti dalį savo lėšų.

Miestui reikia dvigubai daugiau lėšų

“Mieste vis tiek lieka apgailėtina būklė, - konstatavo Savivaldybės administracijos direktorius V.Černeckis. – Norint bent užtaisyti visas duobes, reikėjo dvigubai didesnės sumos, negu skirta šiemet“.

Kaip sakė miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius, Kretingai skirti 300 tūkst. Lt baigiami išleisti. Kadangi pinigų reikėjo daugiau negu skirta, lėšos panaudotos tiems objektams, kur intensyviausias judėjimas.

„Visur norėtume sutvarkyti taip, kaip šiemet jau sutvarkytas įvažiavimas į Jurgio Pabrėžos gimnaziją, į daugiabučių namų rajoną Melioratorių gatvėje, kaip sutvarkyta Maironio, Klevų gatvės, kur paklota ištisinė asfalto danga“, - sakė S.Juknevičius.

Tokia danga turėtų tverti ne vienerius metus, tačiau kitiems objektams taip sutvarkyti neužteko lėšų. Todėl kitos gatvės yra tik lopomos. Nors Birutės gatvė yra viena iš pagrindinių miesto gatvių ir ją reikia dengti naujai, šiemet ji taip pat tik lopoma. Nesutvarkyti liko ir paupio, turgaus rajonai.

Kadangi mieste dar yra žvyro danga padengtų gatvių, Kretingos seniūnija gavo apie 30 tūkst. Lt šioms gatvėms žvyruoti.

Tvarkomi rajono keliai

„Iš 1 mln. 703 tūkst. Lt, skirtų keliams ir gatvėms tvarkyti, 35 proc. lėšų atiduota kaimo seniūnijų keliams tvarkyti ir prižiūrėti. Tai yra 596 tūkst. Lt arba penkiais procentais daugiau negu pernai“, - sakė rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis.

Nemažai rajono kelių tvarkoma valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ užsakymu. Kaip sakė Kretingos kelių tarnybos viršininkas Viktoras Baltmiškis, didžiąją dalį darbų rajone atlieka jo vadovaujama tarnyba.

Kelyje Darbėnai – Šventoji asfaltas dengiamas skaldele. Tai yra šio kelio atkarpa iki Lazdininkų gyvenvietės pabaigos. Tokiu pat būdu tvarkomas ir Palangos – Lazdininkų kelias, einantis per Lazdininkus – nuo naujo ruožo iki sankryžos su Darbėnų – Šventosios keliu.

Su skaldele atnaujinamas Kartenos – Kūlupėnų kelias, atnaujinamos ir autobusų sustojimų stotelės.

Tvarkoma kelio Klaipėda – Triušeliai – Kretinga atkarpa, einanti nuo Valėnų iki Bajorų. Šioje atkarpoje kertami krūmai, atnaujinamas vandens nuvedimas, nuovažos.

Kelio Kūlupėnai – Darbėnai atkarpoje nuo Šukės iki Darbėnų pradėta tvarkyti sankasa, vandens nuvedimas, kertami krūmai.

„Dvylikoje kelių, t.y. 63,5 km ruože, naujais bus pakeisti šviesą atspindintys ženklai, o prie Kretingos technologijos ir verslo mokyklos įrengtas keleivių laukimo paviljonas“, - sakė V.Baltmiškis.

Pradėtas tvarkyti ir daug problemų vairuotojams kėlęs Kretingos – Skuodo kelias nuo Darbėnų link Įpilties.

Visi darbai turėtų būti užbaigti iki rudenį pabjūrant orams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas