Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naujienos iš Darbo biržos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-06-23
„Senjorų bankas“ – nauja programa Darbo biržoje

Šiandieną Lietuvos darbo rinkoje stokojant kvalifikuotų darbininkų, svarbu į ją pritraukti ir išlaikyti kuo daugiau savo šalies piliečių. Darbo birža pagal ES užimtumo strategijoje iškeltus tikslus pradėjo įgyvendinti priemones dėl vyresnio amžiaus žmonių įtvirtinimo darbo rinkoje ir darbdavių požiūrio į juos keitimo. Tuo tikslu ir Kretingos darbo birža įsijungė į bendrą šalies ieškančių darbo pensinio amžiaus žmonių duomenų bazę „Senjorų bankas“.

Lietuvoje jau yra skatinama darbo rinkoje palikti pagyvenusius asmenis, ypač kvalifikuotus, įgijusius aukštesnįjį arba aukštąjį išsilavinimą. „Senjorų banke“ kaupiama informacija apie norinčius dirbti pensininkus. Jie taip pat bus konsultuojami visais su darbo rinka susijusiais klausimais. Informacija apie norinčio dirbti pensininko darbo pobūdį, turimą profesiją bei sukauptą patirtį pateikiama ir darbdaviams.

Nuo spalio mėnesio „Senjorų bankas“ pradės veikti ir internetinėje Lietuvos darbo biržos svetainėje adresu www.ldb.lt

Migrantai – ne išeitis

Vis dar masiškai tautiečiams vykstant uždarbiauti į užsienį, Lietuvos darbdavių konfederacija susirūpino darbo vietų neužpildymo problema, kurią ketinama spręsti keliant darbuotojų atlyginimus, didinant socialines garantijas.

Kretingos darbo biržos direktorės pavaduotoja Virginija Domeikienė įsitikinusi: „Jei to nebus, jauni žmonės ir toliau kels sparnus, o Lietuvoje nusės „dumblas“.

Pasak V.Domeikienės, į Lietuvą atvykstantys migrantai nėra išeitis sprendžiant darbo jėgos trūkumą. Įstatymiškai migrantų leidimas dirbti Lietuvoje yra ribojamas. „Pirmiausia internete skelbiame apie reikalingus darbuotojus. Jeigu tokių neatsiranda tarp savų tautiečių, tik tuomet išduodamas leidimas dirbti migrantui, - sakė V.Domeikienė. - Migrantai tesudaro tik 1 proc. Lietuvos dirbančiųjų. Į Kretingos darbo biržą per metus tesikreipia tik 1-2 užsieniečiai. Dažniausiai – iš Baltarusijos ir Rusijos. Pernai Pranciškonų gimnazijoje įdarbinta anglų kalbos mokytoja iš JAV, Floridos valstijos, nes rajone stokojama anglų kalbos specialistų“.

Keturi rajono darbdaviai pateikė prašymus dėl migrantų įdarbinimo. Jie pageidauja įdarbinti E kategorijos vairuotoją, suvirintoją, statybininkų. „Šių sričių specialistų pas mus trūksta. Vienok, pirmenybė vis vien atiduodama mūsų šalies piliečiams, stengiantis juos perkvalifikuoti. Be to, Lietuvoje yra neblogai išvystytas profesinių mokyklų tinklas. Darbdaviai pradeda eiti į mokyklas ir raginti moksleivius pasirinkti paklausias profesijas“, - tvirtino specialistė.

Nedarbo lygis Kretingos rajone birželio 1d. – 1,6. Registruotų bedarbių šiuo metu yra 432, o Darbo biržoje apsilankiusių - 744 asmenys. Didžiąją dalį – 38 proc. – bedarbių sudaro asmenys, kurių amžius - per 35 metus. Registruotų jaunų bedarbių iki 25-erių metų iš 432 asmenų tėra tik 30.

Keturiasdešimt moksleivių dirbs viešuosius darbus

Liepą 40 šešių rajono vidurinių mokyklų moksleivių dirbs viešuosius darbus: 8 – Salantų, 6 – Simono Daukanto, 7 – Marijono Daujoto, 6 – Darbėnų, 5 – Kūlupėnų, 8 – Pranciškonų gimnazijos.

Viešųjų darbų programas rengė mokyklų atstovai. Jas atrinko Švietimo skyrius ir teikė Savivaldybės viešųjų darbų komisijai. Pasak darbo rinkos programų poskyrio vedėjos Nijolės Mockuvienės, įgyvendinant moksleivių viešųjų darbų programas Savivaldybė skyrė 10,1 tūkst. Lt, o Darbo birža iš Užimtumo fondo - 16,3 tūkst. Lt.

16-18 metų moksleiviai kasdien dirbs po šešias valandas. „Daukantukai“ tvarkys mokyklos teritoriją ir masinių žudynių vietas Kveciuose. Pranciškonų gimnazijos moksleiviai kuops mokyklos stadioną, tvarkys aplinką, talkins remontuojant bendrabutį ir atliks pagalbinius darbus vienuolyne.

Salantiškiai ir „daujotukai“ tvarkys aplinką bei remontuos kabinetus. Darbėniškiai – mokyklos stadiono aplinką ir laiptines. Kūlupėniškiai remontuos sporto ir aktų sales, tvarkys aplinką ir mokyklos aikštyną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas