Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Siekdami populiarinti žirgų sportą, “HBH-Juozo alaus” daryklos savininkai Rada ir Juozas Matulevičiai nebe pirmą kartą organizuoja žirgų konkūro varžybas. Šiemet raiteliai varžėsi ir dėl alaus daryklos, ir dėl jojimo sporto klubo “Žemaičiai” prizų. Raitelių ir jų žirgų geografija – pakankamai įspūdinga: į konkūrą buvo susirinkę sportininkai iš Marijampolės, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Juknaičių, Smalininkų, Žibininkų ir kitų Lietuvos vietovių. Pirmąją dieną konkūre varžėsi 60 raitelių, antrąją – perpus mažiau. Pirmą kartą konkūras vyko dvi dienas.

Šeimos sportu netapo

Kaip sakė “HBH-Juozo alaus” daryklos savininkas Juozas Matulevičius ir alaus daryklos sporto renginių organizatorius Jonas Benetis, idėja surengti žirgų sporto varžybas sklandė jau senokai – nuo tada, kai alaus darykla įsigijo žirgų turistams pajodinėti. “Viskas klostėsi pamažu ir natūraliai: įsigijome žirgų – atsirado arklidės, po to – jojimo mokykla. Tuo pačiu patyrėme, kad žirgai, jų priežiūra atima labai daug laiko. Ir ne tik tai. Žirgus turi prižiūrėti profesionalai, išmanantys šį reikalą, - kalbėjo Juozas Matulevičius. – Šiuo metu Žibininkų žirgynas atiduotas į profesionalo Prano Milkinto rankas. Pats jis turi žirgyną Priekulėje, gerai jis tvarkosi ir mūsų žirgyne”.

Atsiradus jojimo mokyklai Žibininkuose, idėja surengti konkūro varžybas virto realybe. Tiems, kas pramoksta jodinėti, šokinėti per kliūtis, konkūro varžybos yra laukiamos.

Šių metų konkūro rungtynes, taip pat ir visus kitus sportinius renginius jų organizatoriai paskyrė Saulės mūšio 770-osioms metinėms paminėti. Juozas Matulevičius jau turi idėją Saulės mūšio vietoje pastatyti paminklą šiam istoriniam įvykiui atminti. “Iš esmės turime išlaikyti savo tradicijas, nes būtent jos leidžia ir žmogui, ir tautai išlikti savitais”, - kalbėjo alaus daryklos savininkas. Viena iš naujai kuriamų alaus daryklos tradicijų – žirgų – šio didingo ir brangaus – sporto populiarinimas.

Juozas Matulevičius ir jo šeima taip pat mėgsta pajodinėti. Geriausiai, anot jo, jodinėja duktė Aida. “Tačiau žirgai netapo mūsų šeimos sportu, - sakė Juozas Matulevičius. – Šis sportas reikalauja daug laiko ir be galo didelio atsidavimo”.

Myli žirgus ir tiek

Apie atsidavimą žirgams, žirgų sportui kalbėjo ir kretingiškė Eglė Žvinklytė, dar tik žengianti pirmuosius žingsnius žirgų sporte. Penkiolikmetė teigė be galo mylinti žirgus ir su šia sporto šaka ketinanti net susieti savo ateitį. “Gal tapsiu veterinarijos gydytoja, gal trenere, - sakė Eglė. – Išverkiau, kad tėvai nupirktų kumeliuką. Mano Romeo – dar tik pusantrų metų. Šį Hanoverio veislės žirgą reikės auginti iki trejų metų, kad būtų galima startuoti varžybose”.

Žirgą Romeo Eglė Žvinklytė rengia konkūrui. Lietuvoje tai – įprasta: žirgynai nerengia lenktyninių žirgų, nes žirgų lenktynių tradicijų Lietuvoje kaip ir nėra. Tiesa, po mėgėjų konkūro buvo surengtos parodomosios žirgų lenktynės, kurios buvo išbandymas ir žirgams, ir raiteliams.

Eglė sakė, kad dabar kumeliukas Romeo – dar kaip vaikas: mėgsta šėlioti, žaisti. “Ant jo dar ir sėsti negalima – per silpnas stuburas. Ir protas dar – nesubrendusio žirgo, - apie savo augintinį pasakojo Eglė Žvinklytė. – Prižiūrint žirgus, reikia ir švelnumo, ir gražių žodžių negailėti. Žinoma, būna ir išimčių, kada žirgą reikia sudrausminti”.

Eglė Žvinklytė į žirgyną važiuoja kasdien. Kasdien jos laukia jojimo treniruotės ir darbas: žirgus reikia šerti, girdyti, prajodinėti. Privalu tvarkyti ir arklides. Penkis nuosavus ponius turinčios seserys – šešiolikmetė Eglė ir keturiolikmetė Aušra – sakė žirgo neketinančios įsigyti, o žirgus prižiūrės tol, kol gyvens šalia arklidžių. Ateities su žirgų sportu seserys neketina susieti.

Konkūro rezultatai

“Atidarymo” konkūras, skirtas JSK “Žemaičiai” prizams laimėti

Jaunių (iki 16 metų) įskaita: I v. - Valdonė Daugėlaitė, žirgas Merfis (Juknaičiai); II v. - Martynas Seilius, žirgas Hermis (Marijampolė); III v. – Karolina Vasiliauskaitė, žirgas Virusas (Klaipėda): mėgėjų įskaita: I v. V. Vaclovas Gumuliauskas, žirgas Porteris (Klaipėda); II v. – Eglė Šunokaitė, žirgas Retro (Žibininkai); III v. – Algis Babrauskas, žirgas Patas (Kaunas); profesionalų įskaita; I v. – Gedmantas Grigelis, žirgas Rondo (Juknaičiai); II v. – Tadas Šeškas, žirgas Pripsas (Palanga); III v. – Tomas Žvirblis, žirgas Numija (Jusiačiai, Šiaulių r.).

Antrasis konkūras “HBH” prizams laimėti

I v. – Zenonas Niprikas, žirgas Pikerau (Palanga); II v. – Gedmantas Grigelis, žirgas Rondo (Juknaičiai); III v. – Mindaugas Bacevičius, žirgas Velsas (Nemuno žirgynas).

Trečiasis konkūras “Žemaičių” taurei laimėti

I v. – Ričardas Vismeris, žirgas Filadelfija (Dargužiai, Klaipėdos r.); II v. – Ričardas Vismeris, žirgas Sabas; III v. – Zenonas Niprikas, žirgas Pikerau.

Ketvirtasis konkūras “Mėgėjų” taurei laimėti

Jaunių (iki 16 metų) įskaita: I v. - Povilas Mikelskas, žirgas Hermis (Lazdijai); II v. – Tadas Jankauskas, žirgas Hipika (Nemuno žirgynas, Šilutės r.); III v. – Aistė Ruškytė, žirgas Kvadratas (Dreverna); mėgėjų įskaita: I v. – Aurelija Mironaitė, žirgas Galija (Riešės žirgynas, Vilnius); II v. – Rimas Rudys, žirgas Alūnas (Palanga); III v. – Laura Dambrauskaitė, žirgas Rapyra (Plungės r.).

Penktasis - “Stamenų” - konkūras

I v. – Ovidijus Janavičius, žirgas Gal Gou (Smalininkai, Jurbarko r.); II v. (po persirungimo) – Sonata Barškėtytė, žirgas Fortūnatas (Lazdijai); III v. (po persirungimo) – Aistė Ruškytė, žirgas Lynas (Dreverna).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas