Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Byla – kaip gerai išmokta pamoka

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-06-20

Į teisiamųjų suolą sėdo triskart teistas 25 metų Osvaldas Tiškus, septynis kartus – 42 metų Kęstutis Jonaitis ir aštuonis kartus – 34 metų Giedrius Lukošius. Pastarasis yra mokyčiausias iš visų už plėšimą teisiamų vyriškių, nes turi specialųjį vidurinį išsilavinimą. O.Tiškus įveikė tik šešias klases, o K.Jonaitis – devynias.

Vasarį visi trys teisiamieji, būdami išgėrę, nutarė dar išgerti pas kretingiškį Juozą. Vienas jų dieną jau buvo gėręs pas nukentėjusįjį, todėl su draugais ten patraukė ir vakare. Tačiau Juozas trijulės neįsileido. Tuomet vienas iš teisiamųjų išdaužė langą, įlipo vidun ir atidaręs duris įleido draugelius.

Kas vyko toliau, visi pasakoja skirtingai. Bet šio nelaukto vizito rezultatas buvo įprastinis. Juozas atsipeikėjo sumuštas ir apiplėštas. Trijulė išsinešė porą televizorių, audiomagnetofoną, kraujospūdžio matavimo prietaisą, dulkių siurblį, aliuminius puodus, net Juozo kelnes.

Teisiamieji savo poelgį aiškino kaip įprastai – buvo išgėrę, kodėl ėmė daiktus – nežino. Dalį daiktų jie pardavė, dalį kažkur prarado. Gautus pinigus pragėrė ir pravalgė – kaip įprastai.

Pastarasis teismas jiems yra vienas iš daugelio - su įprastiniu siužetu, su gerai žinomais žodžiais, kuriuos reikia sakyti teisme, su įprasta atgaila, kiek sykių jiems bebūtų skelbiamas nuosprendis.

Vyriausias už plėšimą teisiamų vyriškių – K.Jonaitis – teisme net nebesistengė atrodyti geresnis negu yra, nebesistengė rodyti atgailos, nors to tikėjosi valstybės lėšomis jam skirta advokatė. K.Jonaitis tikino ėjęs tik išgerti, o išėjo, kaip visada – vagystė ir vėl teisiamųjų suolas. Paklaustas, ar aštuntą kartą teisiamas ketina pasitaisyti, K.Jonaitis buvo atviras.

„Taisausi visą gyvenimą, - pavargusiu balsu teisme sakė K.Jonaitis. – Bet gyvenimas baigia praeiti ir niekas nesikeičia“.

Nors teismas išsiaiškino visas nusikaltimo aplinkybes, apklausė liudytojus, bet bylos neišnagrinėjo. To priežastis – nesibaigiantys O.Tiškaus teismai – nuosprendžiai ir laikas, būtinas nuosprendžiams įsiteisėti. Teismas pastaruoju metu vieną O.Tiškaus bylą išnagrinėja, pradeda kitą, bet vėl daro pertrauką, kad įsiteisėtų anos bylos nuosprendis ir būtų galima paskelbti kitą.

Senbuviui K.Jonaičiui toks tąsymasis nusibodo, todėl jis prašė teismą jam nuosprendį skelbti atskirai – nedelsiant, kad jo niekas be reikalo daugiau nebevažinėtų iš laisvės atėmimo vietos, nes visi trys kretingiškiai buvo suimti iki teismo.

Teisme liudijo metalo supirktuvės darbuotojas, nupirkęs iš teisiamųjų aliumininį puodą. Policija iš jo paėmė nupirktą puodą, tad vyriškis prarado 15 Lt, kuriuos buvo sumokėjęs teisiamiesiems. Tačiau vyriškis dėl to net nepyko. Kaip sakė teisme, jis bendradarbiauja su policija – dažnai pasirodo, kad nupirktas daiktas buvo vogtas, todėl jį tenka atiduoti policijai. Paprastai niekas nebereikalauja, kad vagišiai atlygintų nuostolius, nes tai yra tuščias reikalas – teisiamieji neturi jokio turto.

Šioje byloje liudijo kretingiškis, 18 metų praleidęs laisvės atėmimo įstaigose. Lengvai kauštelėjęs liudytojas į teisėjos klausimus atsakinėjo kaip gerai išmoktą pamoką. Kalėjimų universitetai išmoko, kaip ir ką reikia sakyti teisme – ir būnant liudytoju, ir teisiamuoju.

Nuosprendis šioje byloje bus paskelbtas kaip įprastai – kai įsiteisės vienas iš O.Tiškui paskelbtų nuosprendžių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas