Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas
Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė (kairėje) užrašo Budrių kaimo gyventojos Virginijos Uktverienės atliekamas senovines dainas.

Kretingos muziejus ir Kultūros skyrius kartu su Lietuvos liaudies kultūros centro Etninės kultūros skyriaus darbuotojais Žalgirio ir Kartenos seniūnijose surengė mokomąją – praktinę etnografinę ekspediciją.

Pasak Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotojos Vidos Šatkauskienės, ekspedicijoje bus užfiksuotas nematerialusis paveldas – įvairūs papročiai, instrumentinė muzika, kulinarinis paveldas ir kt.

- Šios ekspedicijos metu pasidalinsime patirtimi su Kretingos muziejaus ir Kultūros skyriaus darbuotojais, - sakė V.Šatkauskienė.

Pasak ekspedicijos dalyvius lydėjusios Kretingos kultūros skyriaus darbuotojos Dalios Činkienės, Lietuvos liaudies kultūros centro darbuotojai paliks metodinės medžiagos pavyzdžių, kaip tvarkyti nematerialųjį paveldą, anketų. Surinkta medžiaga liks Kretingoje – kultūros centre, muziejaus archyvuose ir bus prieinama visiems pageidaujantiems.

V.Šatkauskienė pastebėjo, jog Lietuvos liaudies kultūros centro darbuotojų ir kretingiškių tikslas bendras – kiek įmanoma daugiau užfiksuoti nematerialųjį paveldą, siekti, kad jis turėtų tęstinumą – būtų šiais laikais vartojamas.

Pasak pašnekovės, dažnai šiuolaikiniai žmonės nesuvokia, kiek tai naudinga ir kaip galima tuo paveldu pasinaudoti. Mūsų žmonės nuo senų laikų brangino ir mylėjo gamtą: žolynus, medžius, paukščius. Ir tas ryšys su gamta žmogui teikė dvasinę pusiausvyrą, ko šiandieniniam žmogui labai trūksta.

- Jau nekalbu apie senus dalykus, kurie ateina iš tūkstantmečių, kurie susiję su giluminėmis ikikrikščioniškomis tradicijomis. Turėti tokį mūsų tautos paveldą – ryšį su įvairiomis kartomis, tarsi dvasinį užnugarį – labai svarbu,- sakė V.Šatkauskienė.

Anot pašnekovės, kodėl tuo paveldu – dainomis, lopšinėmis ir žaidimais, kurie lavina vaiko muzikalumą, skatina fizinį vystymąsi, nepasinaudojus šiandien auklėjant vaikus.

Kai kurie ekspedicijos dalyviai Kretingos rajone lankėsi ne pirmą kartą. Anot jų, tai padeda geriau susipažinti su žmonėmis. Kelintą sykį matydami ekspedicijos dalyvius žmonės noriau bendrauja ir yra labiau šnekūs.

Nebe pirmą kartą Kretingos rajone lankėsi ir ekspedicijos vadovė – Lietuvos liaudies kultūros centro vyr. archyvarė Rita Balkutė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas