Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rašė vizualius laiškus Kretingai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-06-13

Į šventinį Kretingos miesto renginių maratoną įsiliejo ir fotografijos konkurso “Vizualūs laiškai” apibendrinimas bei konkurse dalyvavusių fotografų darbų parodos atidarymas rajono Savivaldybės fojė.

Toks konkursas Kretingoje, švenčiant miesto įkūrimo metines, buvo surengtas penktą kartą. “Viskas gimsta iš pavydo, - pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo konkurso sumanytoja ir iniciatorė, Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė. – Kodėl kiti turi, o mes - ne. Taip gimė ne tik konkurso idėja, bet ir sumanymas išleisti Kretingai ir mūsų rajono paveldui skirtus albumus. Galbūt po šios parodos, kada profesionalūs fotografai ir mėgėjai “rašė” vizualius laiškus Kretingai – fotografavo žmogaus paliestą ir nepaliestą mūsų rajono gamtą, jos reiškinius, kils dar vienas sumanymas – išleisti albumą, skirtą rajono gamtai įamžinti”.

Konkurso ir parodos “Vizualūs laiškai” organizatoriai, vertinimo komisijos pirmininkas vicemeras Juozas Mažeika, rajono meras Valerijonas Kubilius pasidžiaugė, kad šiemet į profesionalių fotografų ir tų, kurie duoną valgo iš fotografijos, būrį įsiliejo nauji, dar nežinomi fotografai mėgėjai. Taigi šalia jau žinomų fotografų pavardžių Ritos Nagienės, Audreolės Pažereckaitės, Evaldo Darulio, Kazio Vasio, Dariaus Šypalio, Jolantos Klietkutės-Peleckienės, Egidijaus Mačernio, Adolfo Viluckio atsirado naujų jaunų žmonių, išdrįsusių eksponuoti savo darbus. Tai Paulius Gvildys, Mantas Šulinskas, Augustė Puišytė.

Konkursai, skirti Kretingos miestui, rajonui ir jo žmonėms, kasmet populiarėja: šiemet fotonuotraukas pateikė 11 konkurso dalyvių, kai ankstėliau savo darbus pateikdavo 6-7 fotografai.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Juozas Mažeika sakė, jog kiekvienas dalyvis yra vertas dėmesio, kiekvienas iš jų “rašė” laišką Kretingai ir kažką norėjo pasakyti. Todėl apdovanoti buvo visi konkurso “Vizualūs laiškai” dalyviai.

Rajono meras Valerijonas Kubilius atskirai apdovanojo tuos, kurių nuotraukos pateko į naująjį fotoalbumą “Kretingos paveldas”.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas