Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neįgaliųjų varžybos – vertinga pamoka ir treneriams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sportas
  • 2006-06-09

Paraplegikų (žmonių su stuburo negalia) asociacijos stovyklavietėje Monciškėse dvi dienas vyko Klaipėdos apskrities neįgaliųjų sportinės varžybos „Pienės pūkas – 3“. Trečius metus rengiamose varžybose dalyvavo Klaipėdos, Šilutės, Gargždų bei Kretingos dienos veiklos centrų neįgalieji.

Kretingiškių komanda varžyboms rengėsi visus metus: žiemą – Dienos veiklos centro sporto salėje, vasarą – aikštyne. Atvykę į Monciškes, jie buvo nusiteikę parodyti savo nelengvai išugdytus gebėjimus sportuoti.

„Mūsų centro neįgaliųjų pastangas, visus metus rengiantis sporto varžyboms, geriausiai atspindi pienės pūko simbolis. Po kiekvienos treniruotės ant kamuolio lipdėme po pūką. Ir kai jau „apsipūkavome“, reiškia, esame pasirengę varžytis su kitais komandinėse ir individualiose rungtyse“, - teigė Kretingos dienos veiklos centro vyriausioji socialinė darbuotoja Diana Garjonienė.

D.Garjonienės žodžiais, sporto varžybos neįgaliesiems yra didžiulis įvykis. Jiems ne tiek svarbu laimėti, kiek svarbu susitikti su tokio paties likimo draugais ir pabendrauti. Todėl jie turi stimulą sportuoti visus metus. O „Pienės pūko“ projektas tapo tęstiniu, sėkmingai vykdomu trečius metus. Jį kartu su Dienos veiklos centru rengė sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Kretingos viltis“.

„Varžybos ugdo kantrybę, valią, gebėjimą bendrauti. Jomis mes siekiame, kad neįgalieji kuo daugiau rodytųsi visuomenėje, kad mažėtų jų socialinė atskirtis. Kad jie kaip ir sveiki visuomenės nariai turėtų motyvaciją gyventi ir savo gyvenimui suteiktų prasmę“, - tvirtino D.Garjonienė.

Neįgalieji varžėsi trijose komandinėse – kamuolio sviedimo, estafetės ir smiginio metimo - bei trijose individualiose – šaškių, metimo į krepšį ir šuolio į tolį iš vietos – rungtyse. Kiekvienoje komandoje dalyvavo po dešimt neįgaliųjų ir po du Dienos veiklos centro darbuotojus – asistentus.

Varžybų pradžioje keturių komandų kapitonai į aikštelę sunešė degančius deglus – drąsos, sportinio azarto ir bendrystės simbolį, kad jie liepsnotų bendra liepsna.

Nors pasveikinti neįgaliuosius atvykusi Kretingos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė ramino, kad varžybose būna pirma ir paskutinė vietos, tačiau svarbiausia yra dalyvauti, visgi neįgaliųjų noras laimėti buvo didžiulis. „Stengsiuos iš visų jėgų. Daug treniravausi, - kiekvieną dieną su Raimonda sėdom prie lentos“, - tvirtino šaškėmis žaidžiantis kretingiškis Virginijus Bernotas.

Pasibaigus rungtynėms, pagal surinktų taškų skaičius pirmavo klaipėdiečiai.

Kretingiškių rezultatai tokie: Ričardas Daškevičius – II vieta kamuolio metimo į krepšį rungtyje; Alfredas Venckus – II vieta, Adolfas Piktuižis –III vieta šuolio į tolį rungtyje; Virginijus Bernotas – III vieta šaškių varžybose. Komandinėse rungtyse kretingiškiai irgi užleido vietas svečiams, smiginio varžybose pelnę II-ąją ir kamuolio sviedimo - III-ąją vietas.

Varžyboms teisėjavę treneriai Algimantas Pranaitis ir Vytautas Beržanskas tikino, jog neįgaliems sporto mėgėjams nedarė jokių nuolaidų ir išlygų. „Būtų neteisinga parodyti, kad jie – kitokie. Tokiose varžybose dalyvauju antrąkart. Mane žavi neįgaliųjų ryžtas, sveikiems nebūdingas noras sportuoti – kai labai nori, bet nelabai gali, jų mokėjimas džiaugtis bet kokia pergale. Kaip treneris iš tokių varžybų aš gaunu labai gerų pamokų“, - teigė A.Pranaitis.

Po pirmos dienos varžybų neįgalieji liko nakvoti stovyklavietėje. Jie patys surengė teminį vakarėlį su vaidinimais ir šokiais. Aktorius mimas Aleksas Mažonas parodė neįgaliesiems monospektaklį.

Kitąryt, po mankštos prie jūros, neįgalieji ten pat atliko kūrybines užduotis.

Savo kūrybinius gebėjimus kretingiškiai Dienos veiklos centro lankytojai ketina parodyti Kretingos miesto šventėje: jie prekiaus savo sukurtais darbais. Atskiroje palapinėje kartu su Kretingos meno mokyklos moksleiviais jie kurs darbus iš gamtinių medžiagų ir prie jūros surinktų akmenų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas