Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Iš rajono pradėtos vežti naudotos padangos

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-06-09

Trečiadienį iš rajono išvežtos pirmosios tonos naudotų padangų. Šių pavojingų atliekų rajone sukaupta apie 140 tonų. Ir tai nei rajono Savivaldybei , nei kuriai nors kitai rajono įmonei nekainuos nė lito.

Pirmiausiai naudotomis padangomis atsikratys Kretingos autobusų parkas.

„Kretingos autobusų parke sukaupta apie 40 tonų naudotų padangų. Už kiekvienos tonos padangų išvežimą bendrovei būtų tekę mokėti po 400 Lt. Taigi mes sutaupysime apie 16 tūkst. Lt“, - trečiadienį, laukdamas atvykstant transporto, turėjusio išvežti padangas, džiaugėsi autobusų parko direktorius Vytautas Ročys.

Tokia galimybė atsirado Kretingos rajono Savivaldybei sudarius sutartį su bendrove „Akmenės cementas“, kuri senas padangas naudoja vietoj tradicinio kuro.

Autobusų parko teritorijoje naudotų padangų buvo likę dar nuo 1992 m., kai Autobusų parkas atsiskyrė nuo anuometinės autotransporto įmonės. Nors dalis padangų jau buvo parduota, supirkėjams mokant po 400 Lt už toną, tačiau teritorijoje jų jau vėl buvo sukaupta apie 40 tonų. Naudotos padangos užėmė apie 120 kv. m plotą. Dalis likusios teritorijos vis tiek bus naudojama tam pat tikslui, nes autobusų parke per mėnesį vidutiniškai susikaupia iki pusės tonos naudotų padangų. Rudenį padangų susikaupia dar daugiau. Todėl bendrovės direktorius tikisi, kad šis padangų išvežimas nebus vienkartinė akcija.

Rajono Savivaldybės ekologo Raimondo Jociaus, kurio rūpesčiu buvo sudaryta naudinga rajonui sutartis, nuomone, netrukus naudotos padangos Lietuvoje, kaip ir mūsų rajone, taps deficitu. Ne vien todėl, kad „Akmenės cementas“ šias atliekas naudoja vietoj tradicinio kuro. Pasak ekologo, naudotų padangų pradės ieškoti ir įmonės, importuojančios į šalį naujas padangas.

Pirmosios naudotos padangos iš rajono buvo pradėtos vežti trečiadienio pavakarę, atvykus “Akmenės cemento” transportui.
Įmonės, įvežančios į šalį naujas padangas, muitinėje moka mokesčius, kuriuos gali atsiimti pateikusios dokumentus, kad surinko ir utilizavo naudotas padangas.

Kretingos rajone naudotos padangos buvo sandėliuojamos Autobusų parke, autotransporto įmonės „Terekas“ teritorijoje, rajono sąvartyne, o miškininkų surinktos padangos – Miškų urėdijos teritorijoje. Visos šios pavojingos atliekos iš rajono turėtų būti išvežtos per keletą dienų.

„Kol pradės veikti mechanizmas, kad padangų importuotojai mokesčius atsiims pateikę dokumentus apie surinktas ir utilizuotas naudotas padangas, praeis gal 3-4 metai, - mano bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Konstantinas Skierus. – Todėl ir miestui naudingiau, ir gyventojams geriau, jei naudotas padangas jie paliks prie šiukšlių konteinerių. Bendrovei tai bus pigiau ir paprasčiau, negu padangas „žvejoti“ iš upių ir tvenkinių, rinkti iš pakelių“.

Tokią tvarką komunalininkai bus priversti toleruoti bent iki tol, kol Ankštakiuose pradės veikti stambiagabaritinių atliekų sąvartynas, į kurį tokias atliekas gyventojai galės atvežti be mokesčio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas