Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretinga naktį liko be elektros

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-06-09

Naktį iš pirmadienio į antradienį Kretinga buvo likusi be elektros energijos. Kretingos ligoninė ir rajono Policijos komisariatas be elektros energijos buvę likę beveik keturioms valandoms, o gyventojams elektros energijos tiekimas buvo atnaujintas tik pusę devintos ryto.

Kretingos ligoninės vadovo Viliaus Matulionio duomenimis, tuo metu, kai nutrūko elektros energijos tiekimas, ligoninėje nebuvo atliekama operacijų. Tačiau net tokiu atveju problemų nebūtų buvę.

Prieš keletą metų Kretingos ligoninė įsigijo dyzelinę rezervinę elektros stotį, iš kurios elektros energija pradedama tiekti per 15 sekundžių nuo to momento, kai nutrūksta elektros energijos tiekimas iš tinklų. Pasak V.Matulionio, nuo to laiko, kai buvo pastatyta stotis, tai buvo pirmasis atvejis, kai prisireikė rezervinės elektros. Tačiau net 15 sekundžių skirtumas praktiškai nejaučiamas, nes visa medicininė įranga turi akumuliatorius.

Dingus elektrai, ligoninėje blausesnė šviesa švietė tik palatose ir koridoriuose, o priėmimo skyriuje, gimdykloje, reanimacijos skyriuje ir operacinėje problemų nekilo.

Tiek pat laiko be elektros buvo likęs ir rajono Policijos komisariatas. Kaip sakė komisariato viršininkas Jonas Petrikas, areštinėje tuo metu buvo žmonių, bet dingus elektrai dėl to problemų nekilo. Tačiau nutrūkus elektros energijos tiekimui, kilo problemų dėl ryšio: nebeveikė kompiuteriai, o į policiją galima buvo paskambinti tik viena linija – 02 arba 112. Patalpose policijos darbuotojai naudojosi prožektoriais. Kilo problemų susisiekiant ir su kitais komisariatais. Komisariato viršininkas J.Petrikas ieškos galimybių įsigyti rezervinį elektros tiekimo generatorių. Rengiant komisariato patalpas, tokį generatorių buvo numatyta sumontuoti, tačiau pritrūko lėšų.

Elektros energijos tiekimas buvo nutrauktas birželio 5 d. 23 val. Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė „VST“ atstovai, daliai Kretingos vartotojų laikinai buvo atjungtas elektros energijos tiekimas dėl kabelinės linijos gedimo. Gedimas buvo likviduotas tik pusę devintos ryto.

Dėl šio kabelinės linijos gedimo laikinai elektros energija buvo atjungta Kretingos ligoninei, Policijos komisariatui ir 123 klientams. Bendrovės specialistai dirbo visą naktį.

„VST“ atstovų teigimu, šio gedimo priežastis – pasenęs ir nusidėvėjęs elektros tinklas. Kad ateityje galima būtų išvengti šių nelaimių ir gyventojams nepertraukiamai bei patikimai būtų tiekiama elektros energija, akcinė bendrovė „VST“, jų tvirtinimu, investuoja į elektros energijos tiekimo kokybės užtikrinimą. Pernai į Kretingos miesto ir rajono skirstomuosius tinklus bendrovė investavo daugiau negu 3,5 milijono litų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas