Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar tikrai be žmonių pritarimo LIDL-o nebus

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-06-09

Antradienį į Kretingos miesto didžiųjų prekybos centrų išdėstymo plano pakartotinį svarstymą susirinkę Žemaitės alėjos ir gretimų gatvių gyventojai išgavo rajono Savivaldybės valdžios pažadą - LIDL-o prekybos centro buvusioje automobilių aikštelėje (šalia plento Šiauliai-Palanga) nebus, jeigu šio centro statybai prieštaraus gyventojai.

Jonas Dobrovolskis (antras iš dešinės) patikslino gyventojų reikalavimą LIDL-ui: atlyginti 60-70 proc. jų turimo turto (pastatų, žemės) nuvertėjimą.

- Vietą LIDL-ui siūlė ne Savivaldybė, investuotojas tą vietą pasirinko pats ir pradėjo procedūrą statybai įteisinti. Tai investuotojo rizika, kad neperėjo per žmones, su jais nesutaręs pradėjo procedūrą. O Savivaldybė paiso Teritorijų planavimo įstatymo, siekia, kad nebūtų pažeistos gretimybių teisės, o ginant šias teises - kuo didesnio viešumo. Tuo tikslu surengėme ir šį specialaus plano svarstymą, pakviesdami gyventojus,- aiškino rajono Savivaldybės architektas Jonas Petrulis.

Gyventojai, iš kurių aktyviausias buvo Jonas Dobrovolskis, turintis namą Parko gatvės pradžioje, kaltindami rajono Savivaldybės valdžią, kad ši negina jųjų interesų, svarstyme dalyvavusiam merui, administracijos direktoriui, architektui nešykštėjo “komplimentų”, pašiepė juos, išvadindamas “šventaisiais”. “Kaltinat su “pariebintais” epitetais. Artėja rinkimai, tarp kaltintųjų yra politinių partijų atstovų. Tačiau pamiršote, kad įvyko revoliucija, atsirado privati žemė, ir kad žemės reikalus tvarko apskritis, o ne Savivaldybė”, - kalbėjo meras Valerijonas Kubilius, pažymėjęs, jog automobilių aikštelę LIDL-as pasirinko sutaręs ne su Savivaldybe, o su tos aikštelės savininkais.

Pareiškęs, jog kol LIDL-as nesusitars su gyventojais, tol negaus Savivaldybės valdžios “palaiminimo”, čia pat pridūrė, jog tvirtinti ar ne prekybos centro statybos detalųjį planą, spręs Taryba, ir kad už visus Tarybos narius jis garantuoti negalįs. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis susirinkusiuosius tikino: “Nė vienas iš Savivaldybės vadovų nesame už tai, kad šioje vietoje stovėtų prekybos centras. Jokių užkulisinių veiklų nėra”.

Prieš svarstymą tarp susirinkusiųjų sušmėžavęs LIDL atstovas svarstyme nedalyvavo. Šaltinių teigimu, trečiadienį LIDL atstovai varstė Savivaldybės valdžios kabinetų duris, teigė, jog pakartotinis Kretingos miesto plano svarstymas yra neteisėtas.

Savivaldybės administracijos specialistų pastebėjimu, LIDL-o atsiradimui šalia plento Šiauliai-Palanga prieštarauja nedidelė grupelė gyventojų, kiti gi nori, kad į Kretingą ateitų LIDL-as, kuris Europoje yra pripažintas nebrangių prekių tinklu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas