Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gatvėmis važinėja nemokėdami eismo taisyklių

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-06-09

Penkiolikmetė kretingiškė vasaros atostogas turės skirti ne poilsiui, o sveikatai po eismo įvykio atgauti. Dėl patirtų sužalojimų mergaitę ištiko koma – ji gydoma ligoninėje.

Sukėlė eismo įvykį

Birželio 2 d. Palangos ir Tiekėjų gatvių sankryžoje įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo sužalota penkiolikmetė moksleivė. Mergaitė, važiuodama mopedu, iš Palangos gatvės suko į Tiekėjų gatvę ir susidūrė su automobiliu „Ford Sierra“. Palangos gatvė yra šalutinė, o Tiekėjų – pagrindinė. Išvažiuodama į pagrindinį kelią, mergaitė, kaip to reikalauja Kelių eismo taisyklės, nedavė kelio pagrindiniu keliu tiesiai važiavusiam automobiliui ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nepilnametė patyrė sužalojimų. Į ligoninę Klaipėdoje ji buvo išvežta komos būsenos.

Tai yra skaudi, bet tipiška situacija, kai į kelią išvažiuoja dviratininkai ir mopedų vairuotojai. Kelyje jie tampa pilnateisiais eismo dalyviais, tačiau paprastai menkai tenutuokiančiais apie Kelių eismo taisykles.

Privalomas dokumentas

Kelių eismo taisyklės nurodo, kad važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims, o jeigu jie yra išklausę papildomą mokymo kursą ir turi mokyklos išduotą pažymėjimą, - ne jaunesniems kaip 10 metų. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

Važiuoti keliais mopedu leidžiama ne jaunesniems kaip 15 metų asmenims. Mopedu laikoma transporto priemonė, kurios variklio cilindro darbinis tūris yra ne didesnis negu 50 kub. cm, o maksimalus konstrukcinis greitis – ne didesnis negu 45 km/val.

Važiuodamas mopedu vairuotojas privalo turėti mokymo įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad jis moka Kelių eismo taisykles.

„Mopedų vairuotojai paaugliai nepaiso Kelių eismo taisyklių, ženklų, važinėja šaligatviais, pėsčiųjų takais, - sakė rajono Policijos komisariato Ryšių su visuomene ir atstovė spaudai Neringa Retkienė. - Siekiant išvengti nelaimių ir skaudžių pasekmių, Eismo priežiūros poskyris sugriežtino nepilnamečių mopedų vairuotojų kontrolę, už Administracinės teisės pažeidimus bus taikomos baudos. Jeigu šiuos nusižengimus padarys vaikai iki 16 metų, baudą mokės tėvai arba globėjai“.

Moko dviratininkus ir mopedų vairuotojus

Kretingoje įsikūrusi TŪB „Rida” rengia vairuotojus. Tačiau į bendrovę skambina nepilnamečių tėvai, patys vaikai, klausdami, ar rengiami kursai dviratininkams ir mopedų vairuotojams. Nėra tvarkos, kuri reglamentuotų dviratininkų ir mopedų vairuotojų rengimą, todėl bendrovės darbuotojai patys ją parengė ir pradėjo mokyti to pageidaujančius.

Kaip sakė bendrovės „Rida“ vairavimo mokytojas Romanas Vizgaudas, dviratininkai ir mopedų vairuotojai mokomi kelio ženklų, važiuoti per sankryžą, per geležinkelio pervažą – suteikiamos pagrindinės žinios apie saugų važiavimą kelyje. Išklausę 20-30 valandų mokymo kursą, vaikai gauna bendrovės patvirtintus pažymėjus. Bendrovės vadovo Algio Mažionio žodžiais, teorinis mokymas bus papildytas praktinėmis užduotimis. Prieš išduodant pažymėjimus, vaikai turės parodyti, kaip žinias geba taikyti praktiškai. Mini egzaminas jiems bus rengiamas mokymo aikštelėje.

„Ridos“ darbuotojų pastebėjimu, vaikai, mokęsi kursuose, turintys specialius pažymėjimus, drąsiau jaučiasi ir kelyje.

„Kalbama, kad reikia griežtinti vairuotojų rengimo tvarką, bet su tuo negalima sutikti, - sakė A.Mažionis. – Svarbiausia yra eismo dalyvių atsakomybės problema“.

Vairuotojus rengiančios bendrovės vadovas pastebi, kad eismo įvykiai įvyksta ne dėl to, kad vairuotojas ko nors nežinotų, o dėl to, kad nepaiso taisyklių. Išleisdami į kelią nepilnamečius – važiuoti mopedais ar dviračiais, - tėvai turi jausti atsakomybę už savo vaiką. Neužtenka vaiką prisaikdinti būti atsargiam – reikia pasirūpinti, kad vaikas išmoktų Kelių eismo taisykles.

Dviratininkai ir mopedų vairuotojai dėl kursų gali skambinti vairavimo mokytojui R.Vizgaudui tel. 8-652 69371.

A.Mažionis akcentuoja, kad pirkdami mopedus tėvai reikalautų gamintojo instrukcijų. Nes dviratė transporto priemonė, kurios darbinis tūris yra didesnis negu 50 kub. cm, o maksimalus konstrukcinis greitis – didesnis negu 45 km/val., laikoma motociklu. Šią transporto priemonę vairuoti galima tik turint A1 vairuotojo kategoriją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas