Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Teatro gerbėjai rinkosi Kartenoje

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Švietimas
  • 2006-06-06

Kartenos vidurinėje mokykloje įvyko mokyklinio teatro šventė “Bendraamžių susitikimai Kartenoje”. Šventės metu buvo parodyti devyni spektakliai.

Karteniškiai parodė “Improvizacijas grybų tema” (pagal Just. Marcinkevičiaus “Grybų karą”.)

Pasak vienos iš renginio organizatorių Vitalijos Brunalienės, dalyvauti renginyje buvo tiek norinčių, kad kai kuriems kolektyvams teko ir atsakyti neigiamai – per vieną dieną sunku parodyti per dešimt spektaklių.

- Gaila, kad kretingiškiai nėra aktyvūs – atvyko tik Pranciškonų gimnazija,- sakė V.Brunalienė.

Kretingiškiai parodė “Ten kažkas yra” pagal R.Šerelytės pjesę “Stoglangis” (režisierė – Auksė Antulienė).

Šventę pradėjo karteniškiai linksma ir spalvinga improvizacija pagal J.Marcinkevičiaus “Grybų karą” (režisierės - Vitalija Brunalienė, Janina Vaičekauskienė).

Spektakliai vyko ne tik mokyklos sausakimšoje salėje, kai kurie - karteniškių vis dar po senovei vadinamuose kultūros namuose.

Į šventę atvyko jaunieji aktoriai iš Plungės “Babrungo” pagrindinės mokyklos, Platelių vidurinės mokyklos, Skuodo rajono Mosėdžio vidurinės mokyklos, Raseinių rajono Girkalnio pagrindinės mokyklos, Rietavo savivaldybės Tverų vidurinės mokyklos, Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazijos bei Klaipėdos vaikų ir jaunimo teatras “Svajonė”. Pastariesiems už A.Čeredėjevaitės “Svajonių storulį” (rež. Mira Kolaitytė) ir atiteko pereinamasis prizas.

Komisijai buvo nelengva apsispręsti, kam skirti prizą. Todėl, anot P.Bielskio, prizas “duotas pasaugoti”.

Vertinimo komisija, kuri buvo sudaryta iš Klaipėdos universiteto Teatro pedagogikos katedros docento, daktaro Petro Bielskio ir dėstytojų Jūratės Grigaitienės, Virginijaus Vyšniausko, labiau gyrė, stebėjosi originalumu, negu kritikavo moksleivių pasirodymus.

P.Bielskis pasidžiaugė, jog surasta puiki galimybė pasirodyti ir mažoms mokyklos. Moksleivių spektakliuose vertinamas ne tik pasirodymo lygis, bet ir kūrybiškumas. Svarbu, kad moksleiviai turi entuziazmo, jaučia teatro svarbą.

Tokie renginiai - puiki galimybė ir režisieriams parodyti spektaklį kitame rajone.

V.Brunalienė pasidžiaugė, jog P.Bielskis, pasak kurio scena plečia ir akiratį, ieško daugiau pliusų, negu minusų.

- Prieš pasirodymą truputį jaudinamės. Kai kurie mūsų artistai - tik trečiokai,- sakė Mosėdžio vidurinės mokyklos mokytojos režisierės Liuda Petrošienė ir Lina Sėlenienė.

Jog jaudinasi, prisipažino ir Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytoja režisierė Virginija Krikščikienė, su vaikais atvežusi literatūrinę muzikinę pasaką “Laukinės gulbės” pagal pačios sukurtą scenarijų.

- Kai kurie vaikai turi kalbos trūkumų,- sakė mokytoja, pridurdama, jog dainavimas ir vaidinimas moksleiviams yra saviraiškos formos.

Karteniškis vienuoliktokas Vytenis Lisauskas, vaidinantis nebe pirmus metus, sakė, jog pavyko truputį ne taip, kaip norėjo - buvo per daug atsipalaidavęs.

Šventės dalyviai pasidžiaugė renginio organizatoriais – Kartenos vidurinės mokyklos direktore Jūrate Račkauskaite ir Vitalija Brunaliene. Mokykla už iniciatyvą buvo apdovanota Kretingos švietimo skyriaus padėkos raštu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas