Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Piliakalnio pagrindinė mokykla yra pasirinkusi etnokultūros kryptį. Etnokultūra integruojama į visas pamokas. Tai, ką moksleiviai sužinojo ir išmoko, pademonstravo surengtame koncerte ir vakaronėje.

Mažiesiems Piliakalnio pagrindinės mokyklos koncerto dalyviamas buvo linksma dar prieš pasirodymą.

Pasak mokytojos Sigitos Dirmeitienės, mokančios vaikus meninės raiškos, šiemet pagal projektą dėmesys buvo skirtas šeimai ir jos vertybėms. Visą savaitę mokykloje vyko įvairūs renginiai.

Moksleiviai rašė rašinius apie savo šeimas. Vėliau surengtoje “Tėvų svetainėje” tėvai tuos rašinius ir skaitė. Kai kurie vaikų rašiniai buvo labai jaudinantys. Nepamiršti ir seneliai – jiems taip pat surengta šventė.

Vykstant etnokultūros integracijai į visas pamokas, moksleiviai ištisus metus darė įvairias diagramas – šeimos gimimo datų, žmonių vardų ilgumo, buvo sudaromi įvairūs vardynai – kokiais metais kokie vardai buvo populiariausi ir kt.

Baigiamąjį koncertą ir vakaronę buvo nuspręsta surengti Kretingos kultūros centro Senosios Įpilties filiale. Anot mokytojų, ši salė pasirinkta specialiai – šokantys ir dainuojantys ant scenos vaikai atrodo įspūdingiau. Pasižiūrėti koncerto ir pavakaroti buvo pakviesti ne tik tėvai ir seneliai, bet ir visi norintys.

Į vakaronę pakviesti ir plungiškiai – folklorinis ansamblis “Gondinga”.

- Norisi, kad vaikai pasiklausytų, kaip kiti dainuoja žemaitiškai, išgirstų, kaip anksčiau žmonės dainavo,- sakė mokytoja Vida Jonauskienė, etnografinio ansamblio “Kielelė” vadovė.

Koncertą vesti buvo patikėta šeštokams moksleiviams: Nukei - Giedrei Augutytei ir Nukui – Vilmantui Vazbiui. (Nukė ir Nukas – vaikai, atėję iš vasaros ir pasipuošę strazdanomis - Stazdanukė ir Strazdanukas – aut. past.).

Pasak V.Jonauskienės, mokykloje mokosi per 70 moksleivių. Koncerte dalyvavo 45 mokiniai iš septynių kolektyvų: mados, šokių, folklorinio ansamblio, meninės raiškos ir kt.

Moksleiviai ne tik patys šoko, dainavo, sakė patarles, bet ir žiūrovus įtraukė į žaidimus.

- Mūsų mokykloje veikia daugybė būrelių – sveikos gyvensenos, darbščiųjų rankų bei daugybė kitų. Vaikai turi kur save išreikšti, todėl neturime su jais problemų,- sakė mokyklos direktorė Stanislava Grudzinskienė.

Seniūnas Edvardas Stalmokas, atėjęs su dviem nė per žingsnį nesitraukiančiais anūkais, pasidžiaugė, jog gražią šventę, kuri galbūt taps nauja tradicija, mokykla surengė ne tik sau, bet ir kaimo bendruomenei.

Koncerte dalyvaujanti septynmetė Diana Stonkutė prieš koncertą sakė, kad visai nesijaudina ir nesibaimina pamiršti dainos žodžių ar šokdama suklysti. Jos palaikyti ir pasižiūrėti atėjo visa šeima.

- Netoli gyvenu, todėl niekad nepraleidžiu progos čia ateiti ir pabūti kartu su jaunais žmonėmis, pasižiūrėti, ką jie sugeba,- sakė garbingo amžiaus Alfonsas Viršila, prisipažindamas, jog pasiklausyti koncertų toliau niekur nebenuvažiuoja.

Koncertą padėjo parengti ir muzikos mokytojas Rimantas Varkojis, šokių mokytoja Nijolė Bončkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas