Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

“Regitra“ įtarė klastotes

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-06-06

Praėjusios savaitės pabaigoje buvo sulaikyti trys automobiliai. Juos policija sulaikė, kai „Regitros“ Klaipėdos filialo Kretingos grupės darbuotojai, tikrindami automobilius ir jų dokumentus, įtarė esant suklastotus duomenis.

Ketvirtadienį į „Regitrą“ kreipėsi kretingiškis, kuris pateikė įregistruoti automobilį „Audi A6“, 1996 m. laidos, juodos spalvos su laikinais numeriais. Tikrinant automobilį kilo įtarimas, kad identifikavimo numeris gali būti suklastotas.

Penktadienį į „Regitrą“ kreipėsi Kretingalės gyventojas. Norėdamas gauti tranzitinius numerius automobiliui „VW Passat“ - 2002 metų laidos, pilkos spalvos, - pateikė JAV transporto priemonės registracijos liudijimą, kuris įmonės darbuotojams sukėlė įtarimų, kad gali būti suklastotas.

Šeštadienio rytą buvo sulaikytas dar vienas automobilis. Į „Regitros“ Klaipėdos filialo Kretingos grupę kreipėsi kretingiškė, kuri pateikė įregistruoti automobilį „Mazda 323 F“ - 1996 m. laidos, raudonos spalvos. Įmonės darbuotojai pagal informacinę sistemą „EUCARIO“ nustatė, kad šis automobilis yra ieškomas Olandijoje. Kretingiškė paaiškino, kad 2006 m. gegužės pradžioje automobilį jos vardu nupirko Airijoje. Automobilis įvežtas į Lietuvą šių metų gegužę.

Sulaikius šiuos automobilius, pirmiausiai skiriama ekspertizė: transporto priemonės arba dokumentų. Neretai šie automobiliai yra pavogti užsienyje, bet dėl per didelių išlaidų jų savininkai automobilių nepasiima. Kartais identifikavimo numeriai po kelis kartus būna perkalinėjami pačioje gamykloje. Kai ekspertai negali atstatyti gamyklinio broko, transporto priemonė grąžinama savininkui, bet ji negali būti registruojama – tinka tik į metalo laužą.

Pirkdami automobilį, pirkėjai paprastai nemoka pinigų ir nesudaro pirkimo – pardavimo sutarčių iki to laiko, kol automobilio ir jo dokumentų nepatikrina „Regitros“ darbuotojai. Tai yra garantija, kad ateityje galbūt nebekils jokių problemų, nebent vėliau paaiškėtų, kad automobilis yra buvęs pavogtas ir ieškomas. Policijos pareigūnai pataria patiems atidžiai pasižiūrėti į dokumentus ir kėbule esančius identifikavimo numerius. Dažnai klastotės pastebimos ir paprasta akimi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas