Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Užėmei mano vietą – paimk ir mano negalę

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-06-06

Neįgaliųjų automobiliams skirtos vietos paprastai yra užimtos automobiliais, nepažymėtais jokiais skiriamaisiais ženklais. Negalę turintys žmonės į policiją net nebesikreipia – tvarka automobilių stovėjimo aikštelėse trunka lygiai tiek, kiek prie jos stovi policija. Neįgalieji, nuolat nerandantys, kur statyti automobilių, kartais dar paskambina į redakciją ir prašo, kaip patys sako, „bent pamoralizuoti“. Neįgalieji siūlo prie ženklų, kurie nurodo neįgaliųjų transportui skirtą vietą, pakabinti lenteles su užrašu „Užėmei mano vietą – paimk ir mano negalę“.

Birželį visoje šalyje, taip pat ir Kretingos rajone, policija rengia prevencinę akciją. Šios akcijos metu bus kreipiamas ypatingas dėmesys į tai, ar vairuotojai paiso kelio ženklo „Neįgalieji“ ir horizontaliojo kelio ženklinimo simbolio „Neįgalusis“ reikalavimų.

Transporto priemonių vairuotojai, kaip ir kiti eismo dalyviai, moka Kelių eismo taisykles, tačiau jų reikalavimų dažnai nepaiso.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas transporto priemonėms, paliktoms stovėjimo vietose, pažymėtose kelio ženklais “Neįgalusis”. Vairuotojams, pažeidusiems transporto priemonių statymo tvarką tokiose stovėjimo vietose, bus taikomos administracinio poveikio priemonės. Teisės aktų nustatyta tvarka bus sprendžiamas klausimas dėl transporto priemonių, stovinčių stovėjimo vietose, skirtose neįgaliųjų transporto priemonėms, priverstinio nuvežimo ar važiuoklės užblokavimo specialiu įtaisu.

Kretingoje specialiais ženklais pažymėtos vietos neįgaliųjų transportui yra prie didžiųjų prekybos centrų ir automobilių stovėjimo aikštelėje Rotušės aikštėje. Šios vietos dažniausiai yra užimtos, bet sveikų žmonių automobiliais. Rajono policijos pareigūnai šį mėnesį atkreips ypatingą dėmesį į šio pobūdžio kelių eismo taisyklių pažeidimus ir ketina neapsiriboti vien įspėjimais.

Policija prašo vairuotojus būti tolerantiškiems vienas kitam, ypač žmogui, nuskriaustam likimo. Gerbdami ir atjausdami kitą žmogų, patys nusipelnome pagarbos. Mandagumas ir gražus poelgis iš tikrųjų nieko nekainuoja.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas