Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Degalinė – upės ir gyventojų kaimynystėje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-06-06
Prasidėjus degalinės statybai Vilniaus g ir Žemaitės al. kampe, sujudo aplinkinių daugiabučių namų gyventojai: ar iš tiesų jie gyvens degalinės kaimynystėje.

“Ar tiesa, kad mūsų namų, Akmenos upės ir Marijono Daujoto vidurinės mokyklos kaimynystėje atsiras degalinė? Ar nebūsime vos ne vienintelis miestas Lietuvoje, kai degalinė bus pastatyta ant upės kranto? – klausia ir stebisi Kretingos miesto Vilniaus gatvės 27 ir 29 namų gyventojai. – Vieta, kurioje gyvename, - labai judri, jau ir taip dūstame nuo pakankamai didelio automobilių srauto”.

Rajono Savivaldybės vyriausiasis architektas Jonas Petrulis patvirtino: Šiaulių-Palangos kelio sankryžoje, paminklinėje Kretingos dvaro teritorijoje iš tiesų jau pradėta bendrovės “Trevena” degalinės statyba.

Diskusijos, detaliojo plano svarstymas dėl leidimo pradėti šios degalinės statybą vyko ilgiau negu kelerius metus. Įprasta, kad detaliojo plano svarstymai užtrunka apie pusmetį.

“Didesnio viešumo, ilgesnio visuomenės informavimo proceso, prieš atsirandant tokiam objektui, Kretingoje nėra buvę, - teigė vyr. architektas J.Petrulis. – Tik įbedus pirmąjį kastuvą į žemę, iškart iškilo klausimų. Man tai kelia nusistebėjimą”.

Anot vyr. architekto, detaliojo plano užsakovė – bendrovė “Trevena” – nuosekliai šalino kliūtis, reagavo į pastabas, pareikštas per plano svarstymo procedūrą. “Bendrovė nesistengė apeiti įstatymų, normatyvinių aktų, ir net nesiekė to daryti”, - teigė J.Petrulis.

Kretingos dvaro komplekso apsaugos teritorija yra sudarkyta nebeištaisomai: joje pastatyti 3 daugiabučiai, mokymo įstaiga, bendrabučiai. Lietuvos kultūros ministerijai koreguojant dvaro apsaugos teritorijos reglamentą, jo aiškinamajame rašte buvo numatytos ir degalinės statybos atsiradimo galimybės.

“Aš pripažįstu, kad prasidėjus realiems darbams, kyla reakcija. Apklausos rodė, kad žmonės nepritarė degalinės statybai šioje vietoje, tačiau kodėl tylėjo ta visuomenės dalis, kuriai tai turėtų rūpėti labiausiai, - kalbėjo rajono vyriausiasis architektas. – Mano nuomone, žemės sklypas dvaro teritorijoje nėra tinkamiausias degalinei, tačiau kokiam kitam objektui jis galėtų būti patrauklus? Individualaus namo čia nepastatysi, kažko kito – taip pat”.

Bendrovė “Trevena”, anot architekto, yra pasirengusi nepažeisti paminklotvarkos, projekto sąlygų, ir už savo lėšas yra įsipareigojusi sutvarkyti Akmenos upės pakrantę, įrengti takus, poilsio aikšteles. Vizualiai naujoji degalinė turėtų sietis su “Northway” medicinos centru, dėl kurio statybos taip pat būta žmonių reakcijos.

Kretingos rajono savivaldybės direktorius Valerijonas Černeckis sakė, jog žvelgiant iš žmogiškųjų pozicijų, degalinės dvaro teritorijoje, upės pakrantėje neturėtų būti. Tačiau žemės savininkai žemę pardavė bendrovei, ir rajono Taryba negalėjusi netvirtinti detaliojo plano.

Grąžinant nuosavybės teisę ir atsižvelgianti į žemės sklypo tarp Kretingos miesto Vilniaus g. –Žemaitės alėjos ir Akmenos upės projektą, 1995 metais Kretingos rajono valdyba paskyrė neatlyginamai Stanislovui Virgilijui Navickiui 1 tūkst. 368 kv. m žemės sklypą ūkinei-komercinei veiklai Kretingos mieste, Vilniaus g. –Žemaitės al. kampe vietoj 1 tūkst. 368 kv. m sklypo Nr. 37 Kretingos mieste, Grafų Tiškevičių g. Šį žemės sklypą iki 1940 liepos 22 d. nuosavybės teise valdė S.V. Navickio tėvas Pranas Navickas. Tuo pačiu, 1995 01 12 pasirašytu potvarkiu, buvo nuspręsta išpirkti iš pilietės Lidijos Rimkienės 1 tūkst. 54 kv. m žemės sklypą Kretingos mieste Vilniaus g., suteikiant 420 kv. m žemės sklypą ūkinei-komercinei veiklai Kretingos mieste, Vilniaus g. ir Žemaitės al. kampe. Žemės sklypą, kaip rašoma potvarkyje, iki 1940 07 22 nuosavybės teise valdė L.Rimkienės tėvas Pranas Navickas.

Teritorijų planavimo įstatymas ir reikalavimai daryti detaliuosius planus įsigaliojo būtent nuo 1995 metų. Iki to laiko, atkuriant nuosavybės teisę į turėtą žemę, pakako žemėtvarkos tarnybos projektų ir žemėtvarkos tarnybų išvadų.

Bendrovės “Trevena” direktorius Algirdas Liaudanskis teigė, kad bendrovė nepažeidė jokių įstatymų. Svarbiausia – atstumai nuo gyvenamųjų namų yra išlaikyti, kaip to reikalauja įstatymai, dargi vietoj reikalaujamo 50 m atstumo esama 150 m. “Derinimų, nuomonių išsakymo ir išklausymo, aptarimo procesas truko beveik penkerius metus. Reagavome į visas pastabas, kurias pareiškė ir gyventojai, ir visos institucijos, kurios, galima sakyti, į šį reikalą žiūrėjo “per padidinamąjį stiklą”. Aš manau: kai degalinė, kurią architektai į landšaftą įkomponavo labai raštingai, pradės veikti, žmonės statiniu bus patenkinti”, - kalbėjo bendrovės “Trevena” vadovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas