Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žvyro karjeras Nausėduose – kaip Gordijaus mazgas

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2009-04-03

Nausėdų kaimo bendruomenės „Darbos vingis“ taryba trečiadienio popietę susėsti prie vieno stalo ir aptarti kaimo problemas pakvietė seniūną Edvardą Stalmoką, rajono tarybos narį Juozą Pelionį, Vietos veiklos grupės pirmininkę Bronę Buivydienę. Bet prabilus bendrovės „Alveta“ savininkui Juozui Motijauskui, susitikimas virto žodžių karu – rudenį jau gvildenta problema dėl Nausėduose esančio žvyro karjero neišspręsta iki šiol.

Dėl Nausėdų kaimo problemų, kurių opiausia – kelias į žvyro karjerą, prie vieno stalo sėdo ir gyventojai, ir kviesti svečiai.

Abi konfrontuojančios pusės – nausėdiškiai ir į žvyro karjerą nusitaikę „Alvetos“ atstovai – pabrėžė sutinkantys ieškoti kompromiso, tačiau savo pozicijų nekeitė.

„Mes jūsų apgauti nenorime. Tvenkinys, kuris atsiras iškasus žvyro karjerą, liks Nausėdams“, - tikino J.Motijauskas. Jis tvirtino esąs nusiteikęs geranoriškai bendrauti su bendruomene.

Tačiau J.Motijausko gerais ketinimais nelinkę tikėti nausėdiškiai jam ir „Alvetos“ generaliniam direktoriui Stepui Dokšui išsakė priekaištų: gyventojai piktinosi, kad išsirinktas kelias į žvyro karjerą – per privačius žmonių sklypus.

Seniūnas ir „Alvetos“ direktorius S. Dokšus gyventojus ragino kviestis matininkus, kad šie nustatytų tikslias jų sklypų ribas. Gyventojai atkirto jas ir patys gerai žinantys, todėl nematą reikalo leisti pinigų matavimams.

„Šiuo atveju ginčai yra aklavietėje: žmogus prisimena, o matininkas brėžiniuose neįžiūri. Reikėtų dar kartą kreiptis į žemėtvarkininkus, kad jie nustatytų, kur tiksliai yra tas kelias ir kokio jis pločio“, - dėstė seniūnas.

Gyventojai baiminasi, kad žvyruotu keliu važiuojant sunkiasvoriams automobiliams, teks kęsti vibraciją, triukšmą, dulkes.

„Ar tada norės nors vienas čia gyventi? Mes nuo mažo čia esame užaugę – kodėl reikia Nausėdus nuodyti. Kaip jūs atidarysit tą karjerą, jei mes, kurių žemės ribojasi su keliu, nesirašysim“, - vienas po kito kalbėjo gyventojai.

Jie „Alvetai“ pasiūlė rinktis kitą, nuošalesnį kelią, kuris ribojasi su sklypu, jau parduotu bendrovei. Šalia šio kelio nėra ir gyventojų.

Nors, pasak bendruomenės pirmininkės Irenos Gricienės, gyventojai ne kartą yra siūlę kitą kelią, tačiau tik šįkart J.Motijauskas atsitokėjo. Vakar S.Dokšus „Pajūrio naujienoms“ teigė dar negalįs atsakyti, ar bendrovė pasirinks kitą, nuošalesnį kelią. „Šiuo metu analizuojame, ar yra galimybės naudotis tuo keliu. Reikia tartis su šalia esančių sklypų savininkais. Kreipsimės į „Lietuvos geležinkelius“, kad leistų per geležinkelį tiesti pervažą. Be to, būtina tirti, kokia kelio danga, ar ją reikės stiprinti. Pasakyti atsakymą galėsime tik suskaičiavę, kiek kainuos kelio parengimo darbai“, - paaiškino S. Dokšus. Bendruomenės „Darbos vingis“, kuri vienija 120 narių, pirmininkės Irenos Gricienės manymu, pagrindinė verslininkų klaida, kad jie iš karto nesitarė su kaimo žmonėmis.

„Nenorime būti verslo įkaitais“, - sakė I.Gricienė.

Susitarime aptartos ir kitos kaimo problemos. Viena jų – prasta pagrindinio kaimo kelio, kuris driekiasi kelio Skuodas-Mažeikiai link, būklė. Nepatenkinti prastu keliu gyventojai jau prieš keletą metų rinko parašus.

Seniūnas E.Stalmokas teigė, kad dėl šio kelio kreiptasi į Susisiekimo ministeriją, įmonę „Klaipėdos regiono keliai“. Išsiaiškinta, kad šios institucijos negali finansuoti darbų kelio būklei gerinti: kadangi kelias yra vietinės reikšmės, jam lėšų skirti gali tik rajono Savivaldybė.

E.Stalmoko žiniomis, gauti lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų rajoninės reikšmės keliui nėra galimybės. Seniūnas užtikrino, kad kelias bus greideriuojamas tiek, kiek leis galimybės.

Anot E.Stalmoko, planuota jau šiemet įrengti gatvių apšvietimą. Tačiau svarstant rajono biudžetą dėl krizės šiam tikslui neskirta nė cento. Seniūnas informavo, kad šiuo metu svarstomos paviljono autobuso stotelėje įrengimo detalės.

Po susirinkimo kaimo bendruomenės laukė linksmybės. Susirinkęs gausus būrys žmonių stebėjo saviškių pasirodymus: jie atliko savo kūrybos dainas, šoko, vaidino, linksminosi. Paskutinieji šventės dalyviai išsiskirstė tik po vidurnakčio.

„Žmonės labai nori susitikti, pabūti kartu. Atsibosta būti tarp keturių sienų. O mūsų užmojai – dideli, turime daug planų“, - sakė I. Gricienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas