Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuniokojo parką prie trečio tvenkinio

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gamta
  • 2006-06-02
Prie parko tvenkinio gyvenantys žmonės įsitikinę, kad nuniokotos pušaitės – tai savaitgalį palapinėje įsikūrusių paauglių darbas.

Prie trečio tvenkinio gyvenantys žmonės pastebėjo, kad iš po savaitgalio nuniokotas jų pačių apsodintas parkas: nukirstos kelios jaunos pušaitės, nukapotos prie tvenkinio augančių senų medžių šakos. Pušų nuodėgulių liekanos ugniakure byloja apie chuliganišką poilsiautojų poelgį.

Edmundas Jasinskas, vienas iš parko – tvenkinių rajono gyventojų, piktinosi, kad vieni medžius sodino tam, kad ši vieta taptų jaukia visų kretingiškių poilsio zona, o kiti be gailesčio ją niokoja. „Prieš dešimtmetį patys parūpinome medelių ir sukvietėme gyventojus į talką. Medeliai prigijo ir jau gerokai paaugę. Dar - dešimtmetis, ir tvenkinių pakrantes papuoš vešlus parkas. Todėl ir skauda širdį, kai aptinki nukirstus jaunus medelius“, - apmaudą išliejo E.Jasinskas.

E.Jasinskas tikino praėjusį savaitgalį prie tvenkinio pastebėjęs palapinėje besiilsinčių paauglių kompaniją, kuri per naktį degino laužą. Iš ryto, vedžiodamas šunį, jis ir pastebėjęs nukirstus medžius bei jų liekanas ugniakure. Vyriškis įsitikinęs, jog tai – niekingas šių paauglių darbas.

Palei trečią tvenkinį einančios Grafų Tiškevičių gatvės gyventojai – Kristina Stonkuvienė bei Petras ir Dangirutė Sireikos tvirtino, jog pastebėjo poilsiaujančius paauglius, tačiau naktį jie nekėlę triukšmo.

„Šiaip čia visko būna: beprotišku greičiu motociklais ir motoroleriais važinėja paaugliai, kartais tvenkinio link - tiesiai per žolę. Yra buvę, kad norėjo deginti suoliukus, aš pati ėjau sudrausminti jaunimėlį. Sykį paaugliai vogė prie tvoros supiltas mūsų malkas. Kai subariau juos, atsainiai atšovė: kas čia tokio, nejaugi gaila kelių pagalių?“, - pasakojo K.Stonkuvienė. Tačiau moteris įsitikinusi, kad parke yra reikalingi ir ugniakurai, ir suolai, kad miesto daugiabučių gyventojai galėtų kur pailsėti, ant laužo išsikepti mėsos.

P.ir D. Sireikos mano, kad tokie chuliganiški paauglių atvejai nėra dažni. „Labiau kenčiame nuo šiukšlių. Vienas konteineris pastatytas prie kelio, tačiau dažniau šiukšlės metamos tiesiog ant žemės. Vėjas jas išnešioja, tenka ir patiems jas šluoti“, - pasakojo D.Sireikienė.

„Ši vieta yra atokiau nuo miesto. Tai – tikras „meilės slėnis“. Anksti rytais pravažiuojant pro šalį matosi dar iš po nakties susikabinusios porelės. Suima juokas, kai kartais atpažįsti ir vedusių vyrų mašinų numerius“, - šmaikštavo P.Sireika.

Naująjį parką prie trečio tvenkinio jau antrus metus prižiūri bendrovė „Kretingos komunalininkas“. Jos vadovas Konstantinas Skierus sakė, jog jie pjauna žolę ir sykį per savaitę išveža šiukšles.

„Kartais parke prasiausta lyg kokių „tarakonų“. Yra gera patarlė, kad nėra šeimos be išsigimėlio. Tačiau vien dėl jų nenorėtume panaikinti ugniakurų. Kretingoje daugiau ir nėra aktyvaus poilsio zonų. O siaučiančius paauglius labiau turėtų sudrausminti ir patys kretingiškiai. Policininko juk ten nepastatysi“, - K.Skierus mano, jog taip žmonės išreikš ir savo pilietinę poziciją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas