Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mieste įrengtas pirmasis alpinariumas

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Gamta
  • 2006-06-02
Vienu iš pagrindinių miesto skvero akcentų tapo šią savaitę įrengtas alpinariumas.

Kretingos centrinėje dalyje esančiame skvere, prie buvusiosios garbės lentos komunalininkai įrengė pirmąjį miesto alpinariumą.

Tai - bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktoriaus Konstantino Skieraus idėja pagražinti miestą. Centrinėje Rotušės aikštės dalyje praėjusį rudenį ir šį pavasarį buvo atnaujinti gėlynai, todėl alpinariumas buvo rengiamas kitoje aikštės pusėje.

Alpinariumą suformavo ir darbams vadovavo Kėdainių rajone esančio Irenos Marmienės gėlininkystės ūkio gėlių augintojos, ūkio savininkės dukros Lina ir Inga. Jos formavo ir centrinėje aikštės dalyje esančius naujuosius gėlynus.

Alpinariumui formuoti buvo parinkti paprasti lauko akmenys. Gėlininkės, naudodamos akmenis, pakeitė stačiakampę gėlyno formą, kad alpinariumas nebūtų kampuotas. Pasak gėlininkių, pradėdamos darbą jos turi tik bendrą vaizdą, kaip alpinariumas turi atrodyti. Tačiau dirbant randasi naujų idėjų.

Pagrindiniai alpinariumo augalai - daugiamečiai. Vienmetės gėlės – surfinijos, verbenos, šlamučiai, bakopa – tapo spalvingais alpinariumo akcentais. Dominuoja raudona, mėlyna ir geltona spalvos. Alpinariumas kasmet bus atnaujinamas kitomis gėlėmis.

Pasak vyriausiosios komunalininkų vadybininkės Aldonos Katkuvienės, alpinariumas reikalauja mažiau priežiūros negu gėlynai, nes kasmet teks atnaujinti tik jo akcentus – pasodinti vienmetes gėles.

Alpinariumai mėgstami ne tik dėl savo praktiškumo. Akmenų fone augalų spalvos atrodo ryškesnės, švaresnės ir sodresnės.

Žodis „alpės“ reiškė kalną. Taigi tikrasis alpinariumas rengiamas kalvos šlaite, pridėliotame akmenų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas