Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Broliai teisiami už žmogaus nužudymą

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-06-02

Šią savaitę Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje broliai Gelumbickai – 20 metų Gintautas ir 21 metų Mantas – teisiami už nužudymą. Karteniškiai Gelumbickai kaltinami per praėjusias Kalėdas iš chuliganiškų paskatų nužudę to paties miestelio gyventoją – 33 metų Darių Lubį.

Santykius nutarė aiškintis per Kalėdas

Per praėjusias Kalėdas, naktį iš gruodžio 25 d. į 26 d., Kartenoje, prie „Kartenos užeigos“ buvo nužudytas Darius Lubys. Kaip teigiama kaltinamojoje išvadoje, karteniškį iš chuliganiškų paskatų, keršydami ir veikdami kartu nužudė broliai Gelumbickai.

Šventinį vakarą užeigoje sėdėjo D.Lubys su draugais. Užeigoje buvo ir daugiau žmonių. Į užeigą užėjo G.Gelumbickas, bet nusipirkęs gėrimų išėjo. Jis susitiko su draugais, išgėrė, o vėliau, pasitikęs savo merginą ir dar nusipirkęs gėrimų, su draugais nuėjo į nebeveikiantį, bet jaunimo lankomą barą „Dilgynėlė“.

Netrukus į barą atėjo Gintauto brolis Mantas. Jis pasakė, kad D.Lubio buvo išvarytas iš užeigos. Kaip tvirtino abu broliai, D.Lubys „ant jų nuolat pyko“, tačiau galėjo nurodyti tik po vieną konfliktą, patirtą neva dėl šio karteniškio. Vienam iš brolių D.Lubys prakirtęs lūpą, o kitam – ant akių užsmaukęs kepurę. Įvykiai buvę prieš metus ar pusantrų. Tuomet broliai tvirtino nepasiklausę, kodėl karteniškis taip su jais pasielgė. Visa išsiaiškinti nutarė per Kalėdas, kuomet D.Lubys neva išvaręs M.Gelumbicką iš užeigos.

Puolė į pagalbą atėjusius žmones

Kartu su broliais Gelumbickais prie užeigos patraukė dar keli jų pažįstami, buvę „Dilgynėlėje“. Patys broliai užeigoje nesirodė – pakviesti D.Lubį jie nusiuntė 17-metį pažįstamą.

Nepilnametis negalėjo paaiškinti, kodėl jis vykdė brolių nurodymą. Galima tik nutuokti, kad tai galėjo daryti iš baimės. Jaunuolis teisme parodė, kad tą patį vakarą prieš įvykį vienas iš Gelumbickų pareikalavo, kad jis nupirktų degtinės, o vėliau – alaus. Sunkiai rinkdamas žodžius nepilnametis sakė suvokęs tai kaip reketą, suvokęs, kad Gelumbickai juo naudojasi.

Liudytojų ir teisiamųjų parodymais, iškviestas D.Lubys, kuris buvo aukštesnis ir stambesnis už teisiamuosius, suėmė brolius už pakarpų ir trenkė vieną į kitą. Kas iš tiesų vyko toliau, iš daugybės liudytojų ir teisiamųjų žodžių teks susidėlioti teisėjų kolegijai. M.Gelumbickas prisipažįsta karteniškiui sudavęs tik du smūgius į galvą – ne su buteliu, kaip teigiama kaltinamojoje išvadoje, o ranka. Broliai nepripažįsta ir spardę jau parkritusį D.Lubį.

Pasak liudytojų, D.Lubio veidas buvo sudaužytas ir kruvinas, parkritęs jis neberodė gyvybės ženklų. Nors apie įvykį jau buvo pranešta policijai ir medikams, įvykio vietoje buvę žmonės nebesiryžo laukti – jie nutarė patys vežti D.Lubį į ligoninę. Tačiau net keliamą į automobilį ir gyvybės ženklų neberodantį D.Lubį Gelumbickai, kaip tvirtino liudytojai, spėjo apspardyti. Jie užpuolė ir į automobilį sužeistąjį keliančius žmones.

Patyrė eismo įvykį

Į Karteną pagal iškvietimą vyko Greitosios medicinos pagalbos felčerė. Nuvažiavus keletą kilometrų, GMP darbuotojų akyse įvyko eismo įvykis. Medikė sakė mačiusi, kaip aukštai pakilo automobilio šviesos, o privažiavus arčiau paaiškėjo, kad automobilis nuvažiavo nuo kelio ir į griovį nuvirto ant stogo. Šiuo automobiliu į ligoninę buvo vežamas D.Lubys.

Įvykio vietoje buvę žmonės iš automobilio ištraukė D.Lubį, kiti du vyriškiai išlipo patys, jiems medikų pagalbos nereikėjo. Apžiūrėjusi D.Lubį, medikė konstatavo, kad vyriškis mirė dar iki eismo įvykio. Smilkinyje esanti žaizda, pasak medikės, buvo panaši į bato žymę, o veidas buvo sudaužytas ir ištinęs.

Vakar teisme vis dar buvo apklausinėjami liudytojai. Nemažai jų - 13 – 17 metų. Dauguma jų teigė nieko nebeprisimenantys, kalbėjo itin tyliai ir bijodami. Teisėjai ne sykį jų teiravosi, ar liudytojams nebuvo grasinta, tačiau tokį faktą visi neigė. Buvo vaikų, kuriems po tragiškos nakties įvykių prisireikė psichikos sveikatos centro specialistų pagalbos. Vienam vaikų specialistai rekomendavo teisme liudyti, iš salės pašalinus teisiamuosius.

Teisme užsitęsė liudytojų apklausa, nes daugelį iš jų buvo itin sunku prakalbinti, o kiti teigė sąmoningai besistengiantys pamiršti tragišką įvykį.

Byla nagrinėjama toliau.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas