Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar tebeaukojate Ukrainai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žibininkų krizė neišgąsdino

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2009-03-20

Trečiadienio popietę HBH poilsio ir pramogų komplekse Žibininkuose tvyrojo pavasariška ramybė. Užrašas prie įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikštelę skelbė - “Aikštelė nemokama”. Per 200 automobilių talpinančioje aikštelėje stovėjo keletas automobilių. Čia nebuvusiam vasarą sunku patikėti, kad būna, jog per parą kompleksas priima apie 10 tūkstančių lankytojų.

Rada Matulevičienė tvirtina, jog verslas Lietuvoje nežlugs, jeigu jo nepribaigs valdžia kraunamais mokesčiais. “Laiku nesumokėjus mokesčių, grasina atimti licencijas. Ką darys jas atėmę?”- retoriškai klausia verslininkė.

Ne sezono metu sumažėjęs lankytojų srautas Žibininkų HBH poilsio ir pramogų komplekse yra įprasta. Komplekso savininkė Rada Matulevičienė neslepia, kad šį sąstingį šiemet dar pagilino ekonominė krizė. “Neišsigandau”,- tvirtino veikli moteris. Ir paklausta, ką dėl krizės prarado, atsakė: “Krizė man davė”.

Davė progą apsivalyti

Rada Matulevičienė teigė, jog krizės pirmus ženklus pastebėjo dar lapkritį, ypač kai prasidėjo šildymas, kai žmonės gavo pirmas sąskaitas už šilumą. “Buvo toks vienas savaitgalis. Labai prastas oras, mažai lankytojų. Susimąsčiau, kad mes per daug gerai gyvenome, nebevertinome to, ką turime. Elektros niekas nebetaupė, chemijos priemonių - irgi”,- prisiminė verslininkė.

Krizė R.Matulevičienę, anot jos, “supurtė”, privertė įvertinti visas išlaidas. “Apstulbau - kiek turiu išlaikytinių, už kuriuos moku “Sodrai”, valstybei”,- sakė ji. Teko atleisti apie trečdalį darbuotojų. “Buvo proga apsivalyti. Išlaikiau visus tuos, kurie verti Žibininkų”,- teigė R.Matulevičienė. Likęs kolektyvas pritarė sprendimui dirbti sutrumpintą - 4 darbo dienų - savaitę, kad sumažintų išlaidas ir išsaugotų darbo vietas.

Valgiaraštyje atsirado trijų variantų iš trijų patiekalų dienos pietūs. Tačiau šia galimybe pigiau papietauti gundosi ne visi. “Atvažiuoja rusai. Jie renkasi iš pagrindinio meniu. Jiems nebrangu. Latviai irgi. Atvyksta autobusais. Spėjame, kad pas mus užsuka pakeliui iš “Akropolio”,- pasakojo R.Matulevičienė.

Stebins ne vien naminės lašais

”Turi generuoti tik optimistines mintis, idėjas. Ką generuosi - tą pritrauksi”,- įsitikinusi R.Matulevičienė, trečiadienį susitikti su “Pajūrio naujienomis” atskubėjusi tiesiai iš kolektyvo susirinkimo, kuriame aptarė vasaros sezono atidarymą. Vasarai priims papildomai darbuotojų. Jau dabar renka jų anketas.

Žibininkus pamėgę vasarotojai čia ras naujų pramogų. Praplėstoje aikštėje bus organizuojamos tarptautinės dažasvydžio žaidynės, 3 ha plote vaikai ir suaugusieji galės iš arti stebėti stručius, kengūras, laukines antis, juos prisivilioti čia pat įsigytais pašarais. Savitame minizoologijos sode bus ir stiklinis avilys, kad lankytojai pamatytų, kaip gyvena bitės. “Esu iš bitininkų šeimos”,- apie šią jai šovusią idėją sakė R.Matulevičienė.

Šią vasarą pradės veikti kempingas turistams, atvykstantiems su kemperiais. “Darau tą, kas nereikalauja didelių investicijų, kempingas - irgi. Jis bus dirbtuvių vietoje. Vandentiekis, kanalizacija jau yra. Manau, kad kempingą pamėgs ir užsieniečiai”,- teigė verslininkė.

Valgiaraščio keisti nežada. “Bus sezono naujienų, kaip visada. Tačiau mūsų klientai įpratę prie mūsų patiekalų. Greit pastebi, jeigu ką nors išbraukiam iš valgiaraščio. “O jūs ką, nebegaminat?”- kalbėjo R.Matulevičienė. R.Matulevičienė sumanymais jau peršoko vasarą. Nuo ateinančio rudens kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį savo naujajame restorane ji rengs pajūrio krašto, kaip pati sako, “gerų žmonių pasibuvimus”.

“Vasarą Palangos, Kretingos krašto žmonės turi ką veikti, o atėjus rudeniui, žiemai kviesiu pabūti drauge: klausytis muzikos, mokytis piešti, šokti. Tiesiog pabūti. Tikslo iš to uždirbti neturiu”, - tikino verslininkė. Mokyti piešti pasišovė palangiškis dailininkas A.Kusas. Pirmą tokį susiėjimą R.Matulevičienė yra numačiusi surengti dar prieš prasidedant vasaros sezonui, balandžio 23 d. “Pirmai vakaronei pati asmeniškai atvešiu pakvietimus”,- sakė ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas