Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškis Albertas Gužauskas tenisą žaidžia per 30 metų. Ir ne tik žaidžia: Kretingoje atsiradus teniso aikštei, įsikūrus šios sporto šakos entuziastų klubui, A.Gužauskas teniso paslapčių moko ir vaikus, ir suaugusiuosius.

“Susidomėjęs tenisu, tapau šios sporto šakos fanatiku. Visada norėjau, kad ir kiti pamiltų tenisą. Be to, per tris dešimtmečius po kruopelytę rinkau žinias apie teniso žaidimo taktiką, techniką, ir nenorėčiau, kad mano sukaupta patirtis iškeliautų kartu su manimi, - kalbėjo A.Gužauskas. – Esu garbaus amžiaus. Visą gyvenimą dirbau žmonėms ir buvau tarp jų. Manyje tebėra gyvas reikalingumo kitiems jausmas, todėl ir ėmiausi teniso mokyti kitus”.

Kretingiškis Albertas Gužauskas tenisą žaidžia per 30 metų. Šio žaidimo jis moko ir kitus.

A.Gužauskas – buvęs vilnos audinių fabriko “Laisvė” direktorius. Įtemptas darbas dažnai atsiliepdavo sveikatai, kurią “lopyti” tekdavo Druskininkuose. Būtent šiame mieste, kuriame tenisas buvęs ir tebėra labai populiarus, A.Gužauskas ir sutiko šios sporto šakos entuziastų.

“Į Druskininkus atvykdavo teniso žaidėjų iš Leningrado, Maskvos, netgi Gruzijos. Jie žaisdavo tarpusavyje, dalindavosi patirtimi. Turiu pripažinti, kad pažintys tarp tenisininkų mezgasi labai greitai, tenisininkai niekada neatstumia pradedančiojo ir su juo dalinasi viskuo, ką žino. Aš, kaip pradedantysis, vis iš jų “pešiau” žaidimo subtilybes, ir taip pamažu “užsikrėčiau” tenisu, nuo kurio, manau, jau nebepagysiu iki savo amžiaus pabaigos”, - sakė A.Gužauskas, tenisą pamilęs visam gyvenimui.

Anot teniso entuziasto, kiekvienas šią sporto šaką priima savaip: vyrams tenisas yra susijęs su azartu, noru laimėti, įrodyti, kuris yra stipresnis, moteris gi tenisas vilioja savo estetiškumu. Tačiau visus tenisas jungia vienu aspektu – daugelis tenisą renkasi sveikatai pagerinti, kaip galimybę pajudėti. “Tenisą galima žaisti būnant bet kokio amžiaus. Svarbu tik pasirinkti tinkamą partnerį, kad žaidimas teiktų malonumą, o ne nuovargį arba persitempimą”, - įsitikinęs A.Gužauskas.

Jis ir pats, žaisdamas tenisą, patyrė, jog žaidimas padeda atsipalaiduoti nuo protinio darbo, o ir visą gyvenimą sportavus – žaidus tinklinį, nesinorėjo užsisėdėti.

Druskininkuose pramokęs žaisti tenisą, A.Gužauskas pradėjo ieškoti partnerių Kretingoje. Dabartinis Kretingos rajono Sporto skyriaus vedėjas Nikolajus Gnedojus pasufleravo, jog Kretingoje tenisą žaidžia medikai.

“Juos ir pavadinčiau teniso pradininkais Kretingoje. Sužinojęs apie juos, įsipiršau į jų būrį, ir su kai kuriais bendrauju iki šiol”, - pasakojo pašnekovas.

Teniso entuziastai žaisti rinkdavosi sporto salėje. Vasarą gi buvę prasčiau – Kretingoje nebuvo teniso aikštės. Rajono laikraštyje paskaitęs apie vienos statybinės bendrovės vadovo Edmundo Jasinsko užmačias tokią aikštę įrengti, A.Gužauskas pradėjo žygius, kad aikštė, kuriai jau buvo padėtas pagrindas, būtų įrengta iki galo.

“Žinojau, kad Kretingos policijos komisaras Gintaras Kairys – didelis teniso entuziastas. Nuėjau pas jį, šis kreipėsi į tuomet rajono Savivaldybės administratoriumi dirbusį Rolandą Rumšą. Jis surado galimybių išasfaltuoti aikštę, aptverti tvorą. Šioje aikštėje treniruotės vyksta ir dabar. Rūpesčio dėl teniso aikštyno būta didelio, tačiau jis buvo vainikuotas sėkme”, - prisiminė A.Gužauskas.

Įrengus aikštę, tenisininkai oficialiai rajono Savivaldybei pasižadėjo populiarinti šią sporto šaką, teniso mokyti ir vaikus.

Į pirmąsias teniso treniruotes susirinko vaikai. Tenisininkai pakvietė profesionalią trenerę – palangiškę Birutę Rabikaitę, kurios treniruotes nuolat stebėjo ir A.Gužauskas. “Stebėjau ir mokiausi. O kai trenerė nebegalėjo treniruoti kretingiškių vaikų, mokymą perėmiau į savo rankas. Jau turėjau žinių tiek, kiek jų pakanka mėgėjams treniruoti. Tenisininkų gretos gausėjo, o ir įsipareigojimus rajono Savivaldybei įvykdėme”, - pasakojo teniso treneris.

Iš esmės, jam labiau patinka žaisti, negu žaidimo mokyti kitus. Tačiau žaidžiant pačiam, per žaidimą galima pajusti visus teorinius niuansus, t.y. teoriją pagrįsti praktika, ir darbas su besimokančiais žaisti tenisą tampa efektyvesnis.

Nepamainomas dalykas trenerio darbe – stebėti kitų treniruotes arba varžybas: stebint jas analizuojama žaidimo taktika, technika.

Žengdamas pirmuosius savo, kaip trenerio, žingsnius A.Gužauskas itin domėjosi teniso literatūra – jos net iš respublikinės bibliotekos atsisiųsdavo. Tiesa, tos literatūros niekada nebuvę daug, tačiau ką gavo – viską perskaitė.

Kretingiškiai tenisininkai glaudžius ryšius palaiko su Palangos teniso entuziastais, yra surengę ir draugiškų susitikimų. Į turnyrus kretingiškiai nelabai kur važiuoja: žmonės – užsiėmę, išvykos nepigiai kainuoja. “Tačiau ir mano paties, ir kolegų tenisininkų tikslas – ne profesionalumo siekimas. Patys pamėgę tenisą, turime tikslą išmokyti kitus žaisti savo malonumui. Ir visada džiaugiamės tais, kurie tenisą pamilo iš tiesų”, - sakė A.Gužauskas, kurio iniciatyva vasarą Kretingoje tenisą žaidžia per 30 žmonių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas