Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Rajono Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė tvirtino, kad egzaminų užduočių pristatymo ir vokų atplėšimo etape užduočių paviešinti neįmanoma: užduotys saugomos specialiose dėžėse, o šios – seife. Užduotys gi būna supakuotos į specialius vokus , kurių nesugadinus atplėšti neįmanoma. Nuo 2003 m. sesijos visi vokai yra grąžinami.

Vakar “Valstybės žiniose” paskelbtas švietimo ir mokslo ministro įsakymas dėl lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino perlaikymo. Šis įsakymas išsklaidė bet kokias abejones, kad galbūt, aiškinantis, kas kaltas dėl gegužės 24 dieną įvykusio egzamino galimo užduočių paviešinimo, egzamino perlaikyti nereikės. Taigi birželio 9 d. 9 val. iš 467 rajono abiturientų valstybinį lietuvių kalbos egzaminą perlaikys 323, tai yra tiek, kiek ir buvo pasirinkę.

“Ministro įsakymo paskelbimo “Valstybės žiniose” visiškai pakanka, kad imtumėmės organizuoti pakartotinį lietuvių kalbos egzaminą”, - “Pajūrio naujienoms” teigė rajono Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė. Ji tvirtino, jog rajono Švietimo skyrius nesulaukė abiturientų ar jų tėvų išskirtinės reakcijos dėl galimo egzamino perlaikymo.

“Mums paskambino tik viena abituriento mama, klausdama, ar mūsų rajone niekas nesirengia protestuoti prieš visuotinį egzamino perlaikymą”, - sakė Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė.

Valstybinio lietuvių kalbos (testo) egzamino dieną egzaminų vykdytojų darbą stebėjo 4 Valstybinės švietimo priežiūros tarnybos specialistai. Ir jie, ir L.Dieliautaitė, atsakinga už egzaminų vykdymą rajone, jokių pažeidimų nenustatė. “Masinio išėjimo iš egzamino anksčiau nustatyto laiko nebuvo, - tvirtino L.Dieliautaitė. – Kaip egzaminų vyr. vykdytoja, per kelerius metus pastebėjau, kad iš egzamino anksčiausiai išeina arba patys gabiausi mokiniai, anksčiau negu kiti išsprendę užduotis, arba tie, kurie susivokia, kad egzaminas jiems – “neįkandamas”. O kalbant apie pačią egzaminų tvarką, kuri įvesta prieš šešerius metus, galima pasakyti tiktai viena – ji iš tiesų yra labai griežta ir kasmet griežtėja”.

Valstybinių egzaminų vykdymo tvarka visuomenei yra paviešinama maždaug sausio mėnesį. Ministerijos patvirtinta egzaminų tvarka numato sankcijas šią tvarką pažeidusiems vykdytojams bei kandidatams. Tačiau visuotinio egzamino perlaikymo šios taisyklės nenumato.

Egzaminų vykdytojais paskiriami tokie žmonės, kurie negali padėti laikantiesiems egzaminą, t.y. neformaliojo ar ikimokyklinio ugdymo pedagogai. Vienas vykdytojas stebi 15 mokinių darbą.

Kurjeris valstybinių egzaminų užduotis pristato egzamino išvakarėse. Vokai su užduotimis yra saugomi dėžėse, šios – seife. Rytą vokai atiduodami egzaminų vyr. vykdytojams, o šie išdalina egzaminų vykdytojams. Kiekvieną voką patikrina 15 mokinių grupės sąraše įrašytas pirmasis mokinys ir tai patvirtina savo parašu. Tik tada vykdytojas voką atkerpa.

“Nepažeidus voko, jo atplėšti neįmanoma. Jis yra pagamintas iš specialios tvirtos medžiagos, ant jo nurodyta kirpimo linija. Tuos vokus mes privalome grąžinti”, - pasakojo L.Dieliautaitė, teigdama, kad šiame užduočių pristatymo ir vokų atplėšimo etape užduočių paviešinti neįmanoma.

Ir D.Martišauskienė, ir L.Dieliautaitė sakė neturinčios jokių prielaidų, kad mūsų rajone per valstybinį lietuvių kalbos (testo) egzaminą buvo nusirašyta. “Egzamino perlaikymas – pernelyg drastiška priemonė. Kokį papildomą stresą patirs ir mokiniai, ir jų tėvai, ir mokytojai. Papildomą krūvį turės atlaikyti ir egzaminų vykdytojai bei mokyklos”, - savo nuomonę išsakė Švietimo skyriaus vadovės.

Lietuvių kalbos valstybinio egzamino testą rajono abiturientai laikė ir perlaikys trijose mokyklose – Jurgio Pabrėžos ir Pranciškonų gimnazijose bei Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje, tiksliau – šių ugdymo įstaigų sporto salėse.

Birželio 9 dieną numatytasis fizikos egzaminas kai kam galėjo būti paskutinis. Dabar gi fizikos egzaminas perkeltas į birželio 14 d. “Kai kam bus sujaukti planai – teks atidėti numatytas išvykas, vėliau pradėti dirbti ir panašiai. Tačiau įtakos dėl stojimo į aukštąsias mokyklas egzamino perlaikymas neturėtų turėti”, - savo nuomonę išsakė L.Dieliautaitė.

Ji sakė, kad praūžus skandalui dėl lietuvių kalbos egzamino užduočių paviešinimo, internete jau buvo pasklidę nauji gandai – kad už tam tikrą mokestį galima įsigyti anglų kalbos ir istorijos užduotis. Egzaminų centras gegužės 26 d. savo internetiniame puslapyje paskelbė informaciją, kad tuo metu užduotys dar buvo neparengtos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas