Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prisistatė jauna Nausėdų bendruomenė

  • Audra VENCKUVIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2009-02-03

Nausėdiškius ir šventės svečius pasitiko Nausėdų kaimo bendruomenės centro pirmininkas Antanas Juškėnas. Kol renginio dalyviai rinkosi į kaimo centre įsikūrusios bendruomenės patalpas, žmonės apžiūrinėjo parodas, atspindinčias pirmuosius bendruomenės žingsnius. Fotografijose – fragmentai bendruomenės patalpų iki remonto ir naujametinės šventės akimirkos. Šalia – jaunųjų nausėdiškių piešiniai.

Darbėnų seniūnui Edvardui Stalmokui (kairėje), Nausėdų kaimo bendruomenės centro pirmininkui Antanui Juškėnui ir Darbėnų klebonui perkirpus simbolinę juostą, bendruomenės prisistatymo šventė prasidėjo.

Simbolinę įkurtuvių juostą perkirpo šventę surengusios bendruomenės pirmininkas A. Juškėnas, Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas ir klebonas Arūnas Bladžius. Jis Viešpaties meldė Nausėdų kaimo bendruomenės centro namus palaiminti taip, kaip kad buvo palaiminti šventųjų patriarchų Abraomo, Izaoko ir Jokūbo namai. Dvasininkas sveikino bendruomenės susikūrimo faktą, pastebėjęs, jog šiandien esama daug susvetimėjimo.

E.Stalmokas sveikino į kaimą ateinantį verslą: „Alvetos“ bendrovė Nausėduose rengiasi atidaryti žvyro karjerą. Paaiškėjus šiam faktui, kaime susikūrė net dvi bendruomenės: Nausėdų kaimo bendruomenės centras ir „Darbos vingis“. „Esate šaunuoliai, kiti kaimai nė vienos bendruomenės neįstengia sukurti“, - gyrė nausėdiškius Darbėnų seniūnas.

E.Stalmokas pranešė, kad netrukus Nausėduose bus įsteigta dar viena, panašią kaip bendruomenės funkciją atliekanti struktūra – seniūnaitija, kurios vadovą rinks gyventojai.

Nausėdų kaimo bendruomenės centro steigimą, veiklą remia bendrovė „Alveta“.

Pavergė imbariečių daina

Renginį vedusi Stanislava Kucharskaja programą komponavo, po kiekvienos oficialios kalbos kviesdama meno atlikėjus.

Tikra staigmena visiems buvo nausėdiškių Agnės, Jovitos ir Linos Juškėnaičių atliktos choreografinės kompozicijos, kurias šokį pamėgusios mergaitės sukūrė pačios.

Vietiniams talentams atstovavo ir Agnė Jablonskytė, pagrojusi klavišiniu instrumentu. Su savo motina Rasa Jablonskiene ji dar ir padainavo.

Per visą programą driekėsi S.Kucharskajos eilių pynė. Skaitė ji pati, deklamavo Birutė Juškėnaitė ir Birutė Juškėnienė.

Didelę šventinės programos dalį sudarė Imbarės kaimo meninis pasveikinimas, pasirodė net du Aušrelės Dvarionienės vadovaujami ansambliai: mergaičių gitarisčių ir moterų vokalinis. Imbarietės daina ir šypsenomis iškart užkariavo nausėdiškių simpatijas, liudijamas galingų aplodismentų bei pritarimo.

Bendruomenė jau veikia

Viena iš šventėje gautų dovanų – knyga „Sėkmingų Lietuvoje vykdomų kaimo bendruomenių projektų pavyzdžiai“, kurią nausėdiškiams, juos sveikindama, įteikė Imbariečių draugijos ir Kretingos rajono Vietos veiklos grupės pirmininkė Bronė Buivydienė.

Nausėdų bendruomenės centro bendruomenė jau įsitraukė į projektinę veiklą. Parengtas projektas, pagal kurį iš rajono Savivaldybės prašoma lėšų 3 renginiams, pagal dar vieną projektą, skirtą Lietuvos vardo tūkstantmečiui, ketinama prašyti lėšų iš Žemės ūkio ministerijos.

Pernai, baigiantis metams, įsisteigusios Nausėdų kaimo bendruomenės centre yra užsiregistravęs 31 nausėdiškis, neskaičiuojant vaikų. Tačiau A.Juškėnas tvirtino, kad dalyvauti savo renginiuose jie kviečia visus kaimo žmones, kurių Nausėduose yra maždaug 150. „Mūsų bendruomenės pagrindinis tikslas – ne narių kiekis, o pakelti kaimo gerovę iš valstybės lėšų, gautų per projektus.

„Norime, kad turėtų kuo užsiimti mūsų vaikai, gal pajėgsime jiems įrengti sporto aikštelę“, - aiškino Justina Gricienė.

„Išsinuomojome patalpas. Dabar ir patiems žiemos vakarais yra kur susirinkti, pabendrauti. Turime gabių žmonių. Gal jie parodys savo sugebėjimus“, - pridūrė Rūta Valančienė.

Stasė Čižauskienė kalbėjo, kad kaimas dar neseniai buvo apsnūdęs, beveik nieko jame nevykdavę, bei sakė, kad nausėdiškiams norėtųsi per Gavėnią giedoti Kalnus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas