Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išsiuntė vaikus, kad motina pasismagintų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Juodoji kronika
  • 2006-02-20

Teismas įspėjo 32 metų darbėniškę R.R. dėl vaikų nepriežiūros. Jeigu per metus dar bent sykį bus užfiksuotas panašus atvejis, teismas moteriai gali skirti baudą iki 400 Lt.

R.R. gyvena nuomojamame bute kartu su dviem mažamečiais vaikais ir sugyventiniu. Sausio mėnesį, grįžęs iš ligoninės namo, sugyventinis rado užrakintas duris, nors įtarė, kad jo moteris yra viduje, bet neatidaro durų. Vyriškis kreipėsi pagalbos į policiją, kad pareigūnai jam padėtų patekti į vidų, kur, vyro nuomone, turėjo būti ir du jo mažamečiai vaikai.

Į vietą atvyko policijos ir seniūnijos socialinės paramos darbuotojai. Įėję į vidų jie pamatė nuogą moterį, lovoje buvusią su dviem jaunuoliais. Visa trijulė buvo girta. Tuo metu grįžo penkerių ir septynerių metų sugyventinių vaikai.

Jiedu paaiškino, kad dėdės, kurie buvo su motina, jiems davė pinigų ir liepė eiti į parduotuvę nusipirkti kramtomosios gumos.

Namuose buvo šalta ir netvarka, motina – girta. Du jaunuoliai, nelabai suvokiantys, kas vyksta, buvo išprašyti lauk. Abu vaikai buvo išvežti į Socialinės paramos centrą. Tačiau netrukus juos iš ten atsiėmė vaikų tėvas.

Netrukus po to, kai vaikai buvo išvežti į Socialinės paramos centrą, į Vaikų teisių apsaugos tarnybą (VTAT) paskambino darbėniškė, kuri tikino, kad vaikų motina nuolat girtauja, gyvena palaidai ir nesirūpina vaikais. Tačiau nurodyti savo pavardės ir patvirtinti savo pasakojimo skambinusioji moteris nesutiko. Pasak VTAT specialistės Aušros Margevičienės, minėta šeima į tarnybos akiratį buvo patekusi prieš trejetą metų dėl sugyventinių tarpusavio konfliktų. Tačiau kadangi vaikų interesai nebuvo pažeisti, tarnyba šia šeima daugiau nesidomėjo. Po pastarojo įvykio šeimą ketinama įtraukti į problemiškų šeimų sąrašą ir ja dažniau domėtis.

Teisme R.R. tikino, kad toks atvejis jos šeimoje buvo pirmasis. Dėl įvykio moteris sakė apgailestaujanti ir pažadėjo daugiau taip nedaryti. Šeima gyvena iš sugyventinio invalidumo pašalpos ir 50 Lt, gaunamų už vaiką. Pati moteris sakė serganti ir dėl to negalinti dirbti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas