Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Birželio 8 - 11 dienomis Kretingoje įvyks miesto šventė “Šaknimis – į praeitį, šakomis - į ateitį”. Nors šiemet šventė - ir ne jubiliejinė, tačiau, pasak Kretingos kultūros skyriaus vedėjos Reimundos Ruškuvienės, norėtųsi, kad ji būtų nepaprasta.

- Ši šventė - tarsi pasirengimo 2009 metais įvyksiančio Lietuvos vardo tūkstantmečio ir Kretingos miesto savivaldos 400 metų paminėjimui pradžia, - sakė ji.

Jau gegužės 26 dieną Kretingos muziejuje įvyks mokslinė konferencija “Etnografinė Igno Jablonskio veikla”, skirta kraštotyrininko, Kretingos rajono Garbės piliečio Igno Jablonskio 95-osios gimimo metinėms.

Šiemet miesto šventėje vietoj praėjusių metų “Seniūnijos kiemelių”, Rotušės aikštėje bus demonstruojami senieji amatai: kalvystė, pynimas iš vytelių, molio dirbinių gamyba ir kt. Pageidaujantys galės ne tik įsigyti amatininkų darbų, bet ir patys pabandyti juos pasidaryti. Į amatų šventę pavadinimu “Senieji amatai atgyja šiandien” kviečiami dalyvauti meistrai iš visos Lietuvos.

- Kai kuriuos amatininkus jau aplankėme su Kretingos tautodailės skyriaus pirmininke Laima Grigaitiene,- sakė R.Ruškuvienė.

Dalyvauti renginyje pakviestos ir žolininkės – Adelė Karaliūnaitė ir Jadvyga Balvočiūtė. O medaus mėgėjai turės progos ne tik įsigyti medaus, bet ir pakalbėti apie jį su bitininkais.

Pasak R.Ruškuvienės, kita naujovė – karnavalas, kuriame kviečiamos dalyvauti mokyklos, organizacijos, pavieniai asmenys.

Pirmą kartą vyresniųjų klasių kuriantys moksleiviai pakviesti į meninio žodžio šventę “Per žodžio gyvastį ir dvasią”.

Bus pagerbti gabūs moksleiviai, pelnę apdovanojimus olimpiadose. Jau pateikti pirmieji fotografijos darbai konkursui-parodai “Vizualūs laiškai”, kuri įvyks Kretingos rajono savivaldybėje. Anot Kultūros skyriaus vedėjos, rengiant šią parodą norima parodyti, kokia graži gamta supa mus, kokie nuostabūs jos reiškiniai.

Kretingos muziejuje bus surengta paroda rajono Garbės piliečio Juozo Lukausko 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Miesto šventę paįvairins renginys–akcija “Nedelsk”, kurią rengia Moterų mokymo ir informacijos centras.

Kretingos kultūros centre įvyks paroda “Kretingos rajono savivaldybės draugystės tiltai”. Parodoje lankytojai galės sužinoti, su kuo draugauja rajonas, pamatyti svečių šalių suvenyrus.

Šventės metu vyks ir šv. Antano atlaidai. Kretingos bažnyčioje bus aukojamos šv.Mišios. Renginiai vyks ir vienuolyno kiemelyje.

Miestelėnai ir svečiai turės progą pamatyti Klaipėdos dramos teatro spektaklį, pasiklausyti koncertų, pasigrožėti fejerverkais.

Lėšų miesto šventei skyrė Kretingos rajono savivaldybė, jų gauta už projektus iš įvairių fondų bei rėmėjų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas