Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Muziejus dirbs naktį

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-05-16

Gegužės 18-ąją, ketvirtadienį, minint Tarptautinę muziejų dieną, pirmąkart Kretingos muziejus dirbs naktį.

- Muziejų dieną dirbti naktį paskatino Prancūzijos muziejininkų patirtis. Nemokamai buvoti muziejuje, ekspozicijų salėse lankytojai galės iki 23 valandos. Nuo 20 valandos vyks koncertas “Nakties kerai”, kurio metu skambės pasaulio muzika ir poezija,- sakė Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Praėjusią savaitę Kultūros ministerijoje vykusiame Lietuvos muziejų tarybos (V.Kanapkienė yra šios tarybos narė) posėdyje buvo paskelbti 2005 metų šalies muziejų veiklos rezultatai, itin džiugūs Kretingos muziejui. Muziejus užėmė pirmą vietą pagal lankytojų (78369), pagal parengtų edukacinių temų skaičių, pagal iš specialiųjų programų surinktas lėšas. Antrą vietą pelnė už surengtų parodų gausą, trečią - už suinventorizuotų eksponatų skaičių. Pernai muziejus parengė 7 projektus ir laimėjo 21,5 tūkst. Lt jiems įgyvendinti. Šventės išvakarėse su Kretingos muziejaus direktore V.Kanapkiene kalbėjomės apie artimiausius muziejaus darbus, planus bei toliau siekiančias veiklos užmačias.

- Kuo ypatingi Kretingos muziejui šie metai?

- Šiais metais Kretingos muziejaus, kaip ir kitų šalies muziejų devizas - “Muziejai ir jaunimas”. Devizo tikslas, kad muziejai ir ateityje turėtų lankytojų, rūpintis vaikų užimtumu, kad vaikai, jaunimas geriau žinotų savo krašto praeitį. Mūsų kolektyvas ta kryptimi jau dirba seniai, dar nuo tų laikų, kai muziejus buvo įsikūręs Pranciškonų vienuolyno patalpose. Šiemet vaikus pakviesime į “Žemaitukų muziejinukų” lėlių teatrą. Teatrui įsteigti 3 tūkst. Lt gavome iš Kultūros ministerijos ir 1,5 tūkst. Lt - iš rajono Savivaldybės. Artimiausiu metu pasirašysime bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus teatro, kino ir muzikos muziejumi dėl keitimosi spektakliais.

- Greit plukdysite turistus Akmenos upe. Kokiomis dar naujovėmis viliosite lankytojus?

- Pirmąjį turistinį maršrutą Akmenos upe per Kretingą pristatysime šį ketvirtadienį. Nuo birželio 1 dienos, jeigu rajono Savivaldybės Taryba patvirtins kainas, ši paslauga bus teikiama visiems lankytojams. Vandens maršrutu, kaip ir nauju “sausumos” maršrutu (nuo muziejaus į Rotušės aikštę, toliau J.Basanavičiaus gatve, kur prasidėjo senoji Kretinga) bus galima keliauti nuo birželio 1 d. iki spalio 1 d. Sezono metu veiks ir mokamas lauko tualetas automobilių stovėjimo aikštelėje, kuris yra įsigytas už to paties projekto lėšas. Iš muziejaus specialiųjų lėšų tualetui prižiūrėti steigiame etatą. Plaukiojimui Akmena esame įsigiję 6 valtis ir 3 vandens dviračius. Plaukiant upe pasakosime apie Kretingą.

Vasaros sezonui atnaujiname skrajutę “Kretingos muziejus” ir bukletą “Žiemos sodas”.

Esame paruošę visą naujų paslaugų paketą, tereikia, kad rajono Savivaldybės Taryba patvirtintų šių paslaugų kainas. Yra norinčių nuomotis plotą parke ir prekiauti suvenyrais, karštais užkandžiais, gaiviais gėrimais. Neseniai išnuomojome suvenyrų kiosko patalpas rūmuose. Čia bus galima įsigyti muziejų reprezentuojančių suvenyrų, kaip antai - skarelių su Žiemos sodo augalų atvaizdais, atvirukų.

Vasarai planuojame įrengti 15 naujų ekspozicinių vitrinų, skirtų senajam liaudies menui.

Iš Kultūros vertybių departamento gavome 10 tūkst. Lt archeologiniams žvalgomiesiems darbams dvaro parke. Šioms lėšoms įsisavinti, rangovui parinkti specialioji uždaroji akcinė bendrovė “Lietuvos paminklai” skelbs tarptautinį konkursą. Tęsime pradėtus fontano vietos dvaro kieme nustatymo darbus, kad ateityje galėtume fontaną atkurti. Turime planus atkurti parko rožynus, bent jų fragmentus.

Muziejų dienos išvakarėse gerą žinią gavome iš Kelių direkcijos, kad muziejui skirti 200 tūkst. Lt. Galėsime baigti tiesti parko takus. Sutvarkyti liepų alėjų takus. Iš šių lėšų bus atnaujintas takas palei bendrabučius, išardžius asfaltą čia bus paklotos trinkelės.

Jeigu pažadus tesės “Klaipėdos restauratorius”, šventės dienai turėtų būti įrengti automatizuoti vartai į muziejaus teritoriją.

- Savo veikla, sumanymais siekiate toliau Kretingos miesto ir rajono ribų.

- Tai tiesa. Su aktorių grupe (Virginija Kochanskyte, Petru Venclova, kitais) vykdysime projektą “Lietuvos dvarai - profesionalios kultūros židiniai”. Su Vilniaus styginių kvartetu, vadovaujamu Liono Treikausko, ruošiame klasikinės muzikos koncertus Vakarų Lietuvos dvaruose: Kretingoje, Palangoje, Rietave, Plungėje, Renave. Kartu organizuosime meno kūrinių (įvairių žanrų ir profesionalumo) aukcionus, kad iš aukcionų uždirbtų pinigų dalis atitektų eksponatams restauruoti, kadangi lėšų šiam tikskui stokoja visi Respublikos muziejai.

Šiemet organizuosime pirmąją mokomąją-praktinę etnografinę ekspediciją Žalgirio seniūnijoje. Tam gavome 6 tūkst. Lt iš Klaipėdos apskrities.

Kartu su Kretingos rajono savivivalde svarstyti pateikėme 2 projektus ES struktūrinių fondų lėšoms laimėti. Tai projektai: “Kretingos muziejaus pastatų pritaikymas turizmui” ir “Informacinės turizmo sistemos sukūrimas Kretingos rajone”.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas