Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Renkasi ne darbdaviai, o moksleiviai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-05-12

Kretingos technologijos ir verslo mokykla jau ketvirtus metus būsimiems mokyklos moksleiviams surengė atvirų durų dieną.

Ateinančiais mokslo metais mokykla ketina priimti 175 moksleivius į šešias klases.

Kretingos technologijos ir verslo mokyklos moksleivė Jurgita Venckutė iš respublikinio konkurso „Žemės vaikai“ grįžo laimėjusi prizinę vietą. Šalia - jos mokytoja Verutė Milienė.
Galima mokytis gimnazijos skyriuje

Moksleiviai, baigę pagrindinę mokyklą ir siekiantys vidurinio išsilavinimo bei profesijos, priimami mokytis į gimnazijos skyrių. Baigę mokyklą, jie gali įsidarbinti arba siekti aukštesnio išsilavinimo. Moksleiviai, kurie planuoja studijuoti aukštosiose mokyklose, besimokydami gimnazijos skyriuje gali rinktis išplėstinį kursą - rengtis valstybiniams egzaminams. Jei į mokyklą ateina moksleiviai, baigę devynias klases, jie gali įsigyti pagrindinį išsilavinimą. Baigę mokyklą, jie gali įsidarbinti arba siekti vidurinio išsilavinimo ir profesijos.

2006 – 2007 mokslo metais organizuojami mokslai tiems, kurie neketina siekti pagrindinio išsilavinimo, bet yra ne jaunesni negu 14 metų. Šie moksleiviai gali įsigyti pirmos pakopos šaltkalvio – remontininko profesiją ir pradėti dirbti. Dvejus metus tokios grupės mokykloje nebuvo. Šiemet ji bus organizuojama, jeigu susirinks 25 moksleiviai.

„Populiariausios mokykloje yra virėjo ir padavėjo bei virėjo ir barmeno profesijos, - sakė mokyklos direktoriaus pavaduotoja Regina Lubienė. – Paklausa yra dvigubai didesnė negu mokykla gali priimti“.

Šių grupių moksleivius darbdaviai yra pasirengę įdarbinti jiems dar tebesimokant – renkasi ne darbdaviai, o moksleiviai.

Netrūko pretendentų greičiausiai išmontuoti didžiąją MTZ padangą, nes nugalėtojui mokyklos direktorius Antanas Šakauskas pažadėjo 30 Lt prizą.
Dirbti pradeda besimokydami

“Dar besimokydami moksleiviai gali dirbti vakarais, savaitgaliais, per atostogas“, - sakė direktoriaus pavaduotoja.

Darbdaviai, anot R.Lubienės, moksleiviams neretai padaro „meškos paslaugą“. Pajutę pinigų skonį, ne vienas moksleivių paliko mokyklos suolą. Tačiau užsidirbę pinigų į mokyklą jie vėl grįžta po kelerių metų, nes pradeda suvokti, kad reikia išsilavinimo.

Kai moksleiviai įsidarbina trečiajame kurse, mokyklos administracija jiems padeda derinti darbą ir mokslus. Tuomet derinami pamokų tvarkaraščiai su darbo grafikais, moksleiviams leidžiama atsiskaityti savarankiškai.

Nuo naujų mokslo metų startuos nauja grupė, kurioje bus rengiami logisto ekspeditoriai, t.y. prekių vežimo organizatoriai. Regione, pasak R.Lubienės, tokių specialistų dar nėra, o jų jau laukia visi prekybos centrai, sandėliai.

Mokykloje taip pat galima įsigyti automobilių remontininko, technikos priežiūros verslo darbuotojo, automobilių kėbulo remontininko, technikos šaltkalvio – remontininko profesijas.

Laimėjo prizinę vietą

Kretingos technologijos ir verslo mokyklos moksleivė Jurgita Venckutė ir jos mokytoja Verutė Milienė neseniai grįžo iš respublikinio konkurso „Žemės vaikai“. Tarp būsimųjų virėjų Jurgita buvo trečioji. Kretingoje besimokančios merginos darbo apranga, darbo kultūra buvo įvertinti aukščiausiais balais. Antro kurso moksleivė, grįžusi iš konkurso, sakė įgijusi daugiau pasitikėjimo savimi, patikrinusi savo žinias. Dabar Jurgita neabejoja, kad darbą tikrai suras. Imbarėje, vietovėje, kurioje paprastai yra didžiausias nedarbas, gyvenančiai merginai tai yra labai svarbu.

Mokytoja V.Milienė sakė konkurse pasitvirtinusi, kad Kretingos technologijos ir verslo mokykloje mokoma to, ko šiuo metu reikia rinkai. Mokykla duoda visus produktus, kurių reikia mokantis profesijos. Tai yra vienas iš mokyklos pranašumų, nes Lietuvoje tokių mokyklų tėra vos kelios.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas