Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Penkerius metus sėkmingai verslą Lietuvoje ir užsienyje vystanti nekilnojamojo turto agentūra “Rolijona”, praėjusiais metais Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos pripažinta kaip sėkmingiausiai besivystanti mikroįmonė Lietuvoje, savo paslaugas jau siūlo ir Kretingoje. Agentūros savininkė Onutė Mackevičienė sakė, jog vienas agentūros tikslų – pritraukti į Kretingą investuotojų, kad būtų patenkinta bent dalis gyvenamojo ploto ar būsto paklausos.Šiuo metu nekilnojamojo turto agentūroje “Rolijona” dirba 18 darbuotojų. “Verslą pradėjome Palangoje. Sekėsi gerai. Esame įpratę, kada verslas “keliauja” iš sostinės į regionus, mes gi padarėme atvirkščiai – iš regiono “nuėjome” į Vilnių, kur turime įrengę biurą, jame dirba septyni darbuotojai,” – apie verslo pradžią ir jo plėtrą kalbėjo O.Mackevičienė.

“Rolijonos” biurai yra įsteigti Palangoje, Kretingoje, Vilniuje, pavasarį toks biuras bus įsteigtas Kaune, žadama biurą atidaryti Maskvoje, Turkijoje. “Visi biurai dirba kartu – domisi vietine, Lietuvos, užsienio rinka. Dirbame su vietos žmonėmis, dirbame su investuotojais iš užsienio. Džiaugiamės, kai jie teigiamai įvertina mūsų pastangas,” – sakė O.Mackevičienė.

Štai neperseniausiai sėkmingas sandoris buvo padarytas su viena Airijos kompanija: jai buvo pasiūlyta už 8,5 mln. litų nupirkti apleistą “Jūratės” baseiną Palangoje. Netrukus kompanija baseiną pardavė už 15 mln. 800 tūkst. litų ir, sėkmingai uždirbusi, norėtų vėl investuoti. Tačiau, anot O.Mackevičienės, jos vadovaujama agentūra neskuba priimti neapgalvotų sprendimų. “Skaičiuojame, įvertiname galimybes, nepripažįstame skubos,” - teigė agentūros vadovė.

Į “Rolijoną” kreipiasi ir vietiniai žmonės, norintys investuoti. “Rolijonos” darbuotojai pataria, į ką investuoti, kad klientas nenusiviltų ir per tam tikrą laiką uždirbtų pinigų. Dažniausiai pirmą kartą per “Rolijoną” investavęs pinigus, klientas į šią agentūrą sugrįžta ir antrą, ir trečią kartą.

Bevystydama savo veiklą Palangoje, “Rolijona” pastebėjo, jog Palangoje ir Klaipėdoje nekilnojamojo turto kaina yra didesnė negu Kretingoje, tad žmonės pradėjo migruoti, t.y. gyvenamojo būsto ieškoti būtent Kretingoje. Tačiau šią dieną, anot O.Mackevičienės, situacija yra pasikeitusi: Kretingoje nekilnojamojo turto kainos – pakilusios, o paklausa neatitinka pasiūlos.

“Pritraukus investuotojus, pasta čius Kretingoje kad ir vieną gerą daugiabutį namą geroje vietoje – centre ar, pavyzdžiui, netoli žiemos sodo, subalansuotume paklausą ir pasiūlą, - įsitikinusi O.Mackevičienė. – Tačiau statybinės bendrovės į Kretingą neskuba, nors čia žemės kaina – gerokai mažesnė negu Palangoje ar Klaipėdoje. Viskas suprantama: Klaipėdoje statybinės bendrovės už vieną kvadratinį metrą gyvenamojo ploto gauna nuo 5 iki 7 tūkstančių litų, Kretingoje gi, manau, maksimali vidutinės ekonominės klasės gyvenamojo ploto 1 kvadratinio metro kaina būtų 3,5 tūkst. litų”.

Euro įvedimo išvakarėse daugelis žmonių tikisi sulaukti dar didesnių nekilnojamojo turto kainų. Kiti gi, atvirkščiai, mano, jog nekilnojamojo turto kainos nukris, tad ir parduoda turimus namus, butus, žemę.

“Nebėra ko laukti. Ypač tiems, kurie nori parduoti senus butus ar namus. Įvedus eurą, nekilnojamojo turto kainos iš esmės nekris, tačiau galvokime apie pasirengusias investuoti statybines bendroves. Pavyzdžiui, dabar Palangoje vedame derybas su investuotojais. Jeigu jie įgyvendins naujus projektus, Palangoje gali atsirasti 250 tūkst. kvadratinių metrų gyvenamojo ploto. Būtent dėl padidėjusios pasiūlos, o ne dėl euro įvedimo, kaip kad linkę galvoti žmonės, ir nukris nekilnojamojo turto kainos, ypač to turto, kuris yra miestų pakraščiuose arba senos statybos,” – savo nuomonę išsakė O.Mackevičienė. Ji teigė, kad Kretingoje nekilnojamojo turto rinkoje situacija yra tokia pat, kaip ir Palangoje, Klaipėdoje, Vilniuje – paklausa viršija pasiūlą, tačiau tai nereiškia, kad kainos augs iki begalybės. Geros kainos išliks ten, kur nekilnojamasis turtas ir dabar yra brangus – pajūryje, sostinėje, senamiesčiuose, miestų centruose.

Pagrindinis nekilnojamojo turto agentūros “Rolijona” darbo principas – būti sąžiningiems ir pardavėjo, ir pirkėjo atžvilgiu. Tai reiškia, kad dirbdami už sutartinį atlygį, “Rolijonos” darbuotojai stengiasi būti tik tarpininkais, objektyviai atstovaujančiais abiejų pusių – pirkėjo ir pardavėjo – interesams. Kitas darbo principas – suteikti visas įmanomas paslaugas į agentūrą besikreipiančiam klientui. “Klientui siūlome visas tarpininkavimo paslaugas – pradedant užsakymu ir baigiant raktų nuo namo ar buto įteikimu. Jei reikia, tarpininkaujame ir tvarkant dokumentus, ir rengiant detalųjį planą, ir parenkant projektuotojus. Stengiamės dirbti lanksčiai, neatsisakome padėti ir tuo atveju, jei žmogus nori turtą parduoti savarankiškai, o pas mus užsuka tik pasikonsultuoti”, – kalbėjo nekilnojamojo turto agentūros “Rolijona” Kretingos biure dirbančios vadybininkės Eglė Antušaitė ir Jurgita Bendikaitė. Šią savaitę Vilniuje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje nekilnojamojo turto rinkos klausimais dalyvaus ir penki “Rolijonos” darbuotojai. “Tai – nepigu: vieno darbuotojo dalyvavimas konferencijoje kainuoja 1750 litų, esame ir konferencijos rėmėjai. Tačiau mums labai svarbu, kas vyksta kitų šalių rinkose, kas atsitiko su nekilnojamuoju turtu, kai buvo įvestas euras. Norėdami dirbti sėkmingai savo ir kitų šalių rinkose, norėdami pritraukti investuotojus ir dirbti su savo bei kitų šalių klientais, privalome daug žinoti ir tobulėti nekilnojamojo turto verslo srityje,” – įsitikinusi “Rolijonos” savininkė O.Mackevičienė.

Nekilnojamojo turto agentūros “Rolijona” Kretingos biuras yra įsikūręs J.K.Chodkevičiaus g. 10, 207 kab. Darbo laikas – kasdien nuo 9 iki 17 val., be pietų pertraukos. Šeštadieniai ir sekmadieniai – poilsio dienos.

Biure dirba dvi vadybininkės – Eglė Antušaitė (tel. 8-698 57114) ir Jurgita Bendikaitė (8-698 57115). Informacija teikiama ir tel. (8-445) 76135.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas