Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Konfliktui išspręsti prireikė ministro

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-05-09
Daubėnuose apsilankęs susisiekimo ministras Petras Čėsna įsitikino, jog privataus asmens įsirengta pervaža – užrakinama, ir daubėniškiai negali ja naudotis, kada panorėję. Todėl ministras, išsamiai išnagrinėjęs situaciją, priėmė sprendimą šalia įrengti naują pervažą. Tai kainuos apie 10 tūkst. litų.

Pagaliau išspręsta Darbėnų seniūnijoje esančios Daubėnų pervažos problema. Galutinai ją išspręsti padėjo Daubėnuose apsilankęs susisiekimo ministras Petras Čėsna.

Nesėkmingi bandymai išspręsti konfliktą

Nesutarimai dėl Daubėnų pervažos vyksta nebe pirmus metus. Šalia pervažos gyvenantis Stanislovas Daugėla 1993 metais kreipėsi į buvusią valstybinę įmonę “Lietuvos geležinkeliai”, prašydamas leisti atidaryti individualaus naudojimo pervažą. S.Daugėla leidimą įsirengti pervažai gavo, tačiau tai padaryti jis turėjo už savo lėšas. Įsirengęs pervažą, jis už ją ir liko atsakingas. Jam teko išlaikyti pervažos įrengimo ir aptarnavimo egzaminą ir būti atsakingam už pervažos techninę būklę.

Vėliau gyventojai ėmė skųstis, jog pervaža ne visada galima naudotis ir priklauso nuo S.Daugėlos malonės. Jam išvykus ir esant užrakintai pervažai, jie negali ja naudotis, tad tenka važiuoti pamiške prie kitos pervažos.

Anot S.Daugėlos, pervaža naudotis nori visi, bet niekas nenori jos prižiūrėti. Jis teigė, jog pervažos įrengimas jam kainavo 11tūkst. 600 Lt.

Dar praėjusią vasarą Daubėnų gyventojai bandė išspręsti šią problemą, tačiau nesėkmingai.

Vėliau pagalbos buvo kreiptasi ir į Seimo narį Virginijų Domarką. Jo iniciatyva buvo surengtas susitikimas, kuriame dalyvavo Susisiekimo ministerijos ,“Lietuvos geležinkeliai” atstovai, Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius, S.Daugėla ir kt.

Deja, ir tada nieko konkretaus nebuvo nuspręsta. Susisiekimo ministerijos Geležinkelių transporto departamento direktorius teigė, jog nei ministerija, nei “Lietuvos geležinkeliai” dėl susidariusios situacijos neturi nieko bendra. Meras buvo tos nuomonės, jog nuo pervažos įrengimo praėjo nemažai laiko ir situacija pasikeitė – dabar pravažiuoja vos vienas kitas traukinys. Tačiau S.Daugėla pats mokėjo už pervažos įrengimą, todėl reikią su juo tartis. Susitarti su S.Daugėla ir tąkart nepavyko.

Buvo siūloma šalia šios pervažos įrengti kitą, bet atvykę svečiai nepritarė šiam pasiūlymui, nes esą ją galima įrengti ne arčiau kaip už 5 km.

Ministras lankėsi prie pervažos

Susisiekimo ministras P.Čėsna, apsilankęs prie pervažos kartu su “Lietuvos geležinkeliai” atstovais bei Kretingos rajono meru V.Kubiliumi, seniūnu E.Stalmoku ir kt., priėmė sprendimą šalia įrengti naują pervažą.

Pasak ministro, šiuo atveju, nesant galimybės laisvai naudotis pervaža, skriaudžiami kiti Daubėnų kaimo žmonės. Kadangi patiems nepavyksta susitarti, konfliktas bandomas išspręsti kitu būdu – be teismų.

- Toks sprendimas buvo priimtas įsitikinus, jog su šiuo žmogumi beviltiška susitarti, - sakė ministras pastebėdamas, kad ir jam atvykus S.Daugėlos nėra namuose, o su traktorium dirbantis sūnus nesiteikė net prieiti.

Anot ministro, kadangi privati nuosavybė neliečiama, todėl nieko kito ir nebeliko daryti.

Ministras patikino, jog iš Vilniaus jis atvyko ne specialiai išspręsti Daubėnų pervažos konflikto, o vykdamas į pajūrį kitais darbiniais klausimais.

Seimo narys Virginijus Domarkas teigė, jog toks ministro priimtas sprendimas – neatsitiktinis, o ilgalaikio darbo rezultatas. Reikėjo surasti planus, kuriuose pažymėta, kur kieno žemė, įsigilinti į susidariusią situaciją.

Nauja pervaža, kurios įrengimas gali kainuoti apie 10 tūkst. Lt, turėtų būti įrengta iki birželio mėnesio.

Tokiu ministro sprendimu Daubėnų kaimo gyventojai liko patenkinti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas