Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Mėgstamas darbas padeda įveikti nepriteklius

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra
  • 2006-05-05
Kretingos kultūros centro Kurmaičių filialo meno vadovė Albina Buntinienė prisipažįsta, kad ir namuose šeimininkaudama galvoja apie darbą.

Kretingos kultūros centro Kurmaičių filialas įsikūręs nuomojamose patalpose. Nors darbo sąlygos ir nėra geros, tačiau, pasak meno vadovės Albinos Buntinienės, reikia džiaugtis, kad filialas, sudegus pastatui, iš viso liko.

A.Buntinienė, prieš ketverius metus pradėjusi dirbti meno vadove, subūrė vaikų dramos būrelį “Arlekinas”. Nors per tuos metus vienas kitas artistas ir “nubyrėdavo”, tačiau aštuoniolikos vaikų branduolys išliko. A.Buntinienė pasidžiaugė, jog prie mergaičių kolektyvo šiemet prisijungė ir keturi vaikinai. Anot pašnekovės, ji pati tam dėjo pastangas: kvietė juos į išvykas, stengėsi rasti bendrą kalbą. Kartais dėl repeticijų nelankymo ir susipyksta. Tačiau vaikai yra jautrūs ir ilgai pyktis netenka.

- Kurmaičių jaunimas ne tik geras, bet ir išradingas,- sakė A.Buntinienė, pasakodama apie jų pačių rengiamus šou.

Kurmaitiškiai į vakarones, kurios dažnai būna teatralizuotos, labiau mėgsta rinktis pagal amžių. Renginiai daugiausiai organizuojami kartu su biblioteka ir bendruomene. Pati meno vadovė rašo vakaronių scenarijus. Ji įsitikinusi, kad kaime kultūrinė veikla - labai reikalinga, nes nesant kultūrinio bendravimo žmonės gali susvetimėti. Anot jos, net kolūkių laikais vyko įvairūs ataskaitiniai susirinkimai, koncertai ir žmonės į juos rinkdavosi.

Pašnekovė apgailestavo, jog trūksta muzikos instrumentų ir gerų muzikantų. Kas eis groti, jei turi vieną būgną, ir tą patį - kiaurą? Geri muzikantai groja geruose kolektyvuose. Tai, kad Kurmaičiai - netoli Kretingos, taip pat turi įtakos.

Įgijusi režisūros specialybę Vilniaus kultūros mokykloje ir dabar tęsdama mokslus Klaipėdos konservatorijoje, nebijo prisipažinti, jog meno vadovas turėtų mokėti gerai groti. Dabar ji mieliau dirba režisūrinį ar organizacinį darbą. Norėtų suburti suaugusių žmonių dramos kolektyvą, tačiau nėra norinčių vaidinti.

A.Buntinienė mano, kad kultūros darbuotojas kaime neturi savo darbo valandas praleisti sėdėdamas prie stalo. Jis turi bendrauti su žmonėmis, domėtis, kas vyksta kitur, dalyvauti seminaruose. Pasak pašnekovės, ypač malonu dalyvauti seminaruose Vilniuje, juolab, kad patiems už seminarus mokėti nereikia. Kai kurių rajonų kultūros darbuotojai patys už juos moka.

- Atvykus į Vilnių norisi išgirsti ne tik teorijos, bet ir po Vilnių pasivaikščioti, aplankyti spektaklius,- sakė pašnekovė, pridurdama, jog seminaruose jie keičiasi ir scenarijais, dalijasi žaidimais.

Seminaruose pildo anketas. Atsižvelgiant į jas sudaromos seminarų programos. Seminare, kuriame ji lankėsi paskutinį kartą, buvo diskutuojama apie neformalų jaunimą. Pašnekovė įsitikinusi, jog įgytos žinios tikrai darbe pravers.

Pasak pašnekovės, net būdama namuose galvoja apie darbą. O mieste negali praeiti pro dėvėtų rūbų parduotuvę. Užsukusi ten, prašo pardavėjos juokingiausio rūbo – jie labai praverčia kuriant spektaklius.

A.Buntinienė mėgsta savo darbą ir atsiduoda jam visa širdimi. Vyrui padedant, negailėdama laiko, o dažnai ir savo lito, ji laikosi gyvenimo nuostatos: išeidamas iš šio pasaulio nieko neišsineši.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas