Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Didžiausias bendruomenės turtas – žmonės

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-05-05

Budrių bendruomenė susibūrė tam, kad galutinai nesusvetimėtų žmonės, kad kartu išspręstų įsisopėjusias problemas, kad kartu gyvendami gražintų savo būtį. Kaip tvirtina bendruomenės pirmininkė Janina Lukauskienė, lūkesčiai pildosi.

Budrių bendruomenės pirmininkė Janina Lukauskienė (viduryje) bei bendruomenės narės Vanda Jonkuvienė (kairėje) ir Jolanta Zubernienė nusifotografavo su jaunaisiais bendruomenės nariais, besimokančiais Budriuose.
Budriškiai nori gyventi gražiau

Budrių kaimo bendruomenė jungia Budrių ir Nausodžio gyventojus, viso – arti 300 žmonių. Tikraisiais bendruomenės nariais, t.y. turinčiais balsavimo teisę, yra 39 asmenys.

Pernai bendruomenė susitvarkė Budriuose esančio priešgaisrinės saugos tvenkinio pakrantes, išpjovė senus medžius, pastatė šiukšlines, sumeistravo suoliukus. Kadangi Minija yra už keturių kilometrų, budriškiai šiame tvenkinyje norėtų ir maudytis. Todėl šiemet jie prašys, kad kas nors padėtų šį tvenkinį išvalyti.

Sutvarkytos tvenkinio pakrantės bemat sutraukė žmones. Dabar čia sėdiniuoja jaunimas, anksčiau vietos ieškojęs prie garažų, žmonės kepa šašlykus, poilsiauja. Bendruomenė nusitaikė į netoliese augantį miškelį, kurį ketina paversti dar viena poilsio vietų.

Budriškiai nori turėti savo aikštyną. Toks yra prie mokyklos, bet jį reikia atnaujinti, reikia įrenginių. „Pajudėti, pasportuoti nori ne tik moksleiviai, vaikai, bet ir suaugusieji, - sakė Budrių pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Vanda Jonkuvienė. – Mes norime to paties, ko nori ir miesto žmonės“.

Lėšų aikštynui tvarkyti bendruomenė tikisi gauti per projektus, jų žiniomis, šioms reikmėms gali būti skiriama 17 tūkst. Lt.

Bendruomenė parengė dar du kultūrinius projektus – „Liks seni daiktai, liks žmonių prisiminimas“ ir šventė – nominacija „Save atiduodu kitiems“,– kuriems įgyvendinti gavo po 800 Lt.

„Rengdami šiuos projektus siekėme paskatinti žmones prisidėti formuojant Budrių įvaizdį, saugant prisiminimus apie žmones,“ – sakė J.Lukauskienė.

Bendra kelionė į koncertą – kaip šventė

Anksčiau dalyvavę bendrose Žalgirio seniūnijos šventėse, budriškiai šiemet nori rengti savo kaimo šventę, įvardinti žmones, nusipelniusius kitų pagarbos. Bendruomenės narių iniciatyva, yra nemažai žmonių, kurie 2 proc. savo pajamų mokesčio pervedė bendruomenei. Todėl dabar yra pinigų, už kuriuos ketinama surengti ekskursiją po Lietuvą. Kaimo žmonės labiau už miestiečius nori dalyvauti ir įvairiuose renginiuose. Jiems nebereikėjo mokėti už kelionę į Kretingoje vykusius koncertus „Grok, žemaiti“ ir „Kretingėškė polka“. Kelionę apmokėjo bendruomenė. Žmonės, anot V.Jonkuvienės, turi būti kartu ir laimėje, ir skausme – taip randasi bendrystė. Budriškiai apgailestauja, kad jų partneriams nausodiškiams trūksta iniciatyvumo ir aktyvumo.

Budriškiams reikia išspręsti keletą įsisenėjusių problemų. Viena jų – vietoje gyvenanti bendruomenės slaugytoja. Gyventojų neguodžia ir jų sveikatos problemų nesprendžia tai, kad bendruomenės slaugytoja atvyksta iš Raguviškių. Jie turi vietoje gyvenančią medikę Galiną Gužienę, kuri faktiškai atlieka bendruomenės slaugytojos funkcijas, nors už tai negauna atlygio. Į jos duris budriškiai beldžiasi bet kuriuo paros metu, su ja konsultuojasi susirgę. Budriškiai, susibūrę į bendruomenę, ketina dar kartą kilti ir prašyti, kad Kretingos PSPC, kuriam priklauso Budriuose esantis medicinos kabinetas, įteisintų faktiškai esančią situaciją. Jie vis dar tikisi būti išgirsti, tikisi, kad bent puse etato bus leista dirbti čia gyvenančiai medikei.

Pastate, kuriame yra įsikūręs Kultūros centro filialas, yra laisvų patalpų. Žmonės jas norėtų panaudoti bendruomenės reikmėms.

Budriškiai tikisi, kad bus suremontuotas mokyklos pastatas. Neseniai kiek aptvarkytas stogas, bet patalpos viduje, baldai niekuo neprimena nei 21-ojo, nei 20-ojo amžiaus pabaigos. Pirmajame aukšte įsikūrusi biblioteka, paštas ir medicinos kabinetas. Antrajame – mokykla su 12 mokinių. Visame pastate tik biblioteka turi patikimus langus. Mokyklos langai vis dar užkalti plėvele, kurią nuimti galima tik kartu su visais langais. Svetimi pastebėjo, kad Budriuose vaikai ugdomi prastesnėmis sąlygomis, negu saugomos knygos.

Nominuos savo bendruomenės žmones

Bendruomenės pirmininkė J.Lukauskienė sako, kad be aktyvių žmonių nieko nepadarysi. Todėl ji džiaugiasi turėdama pagalbininkais tokius žmones, kaip mokytoja V.Jonkuvienė, bibliotekininkė Jolanta Zubernienė, bendruomenės iždininkė ir seniūnaitė Loreta Kundrotaitė, Magdutė Puplesienė. Devynių vaikų motina Jolanta Slavinskienė, prieš keletą metų su šeima čia atsikėlusi iš Klaipėdos, yra viena tų gražių naujakurių pavyzdžių. Sutuoktiniai ir gausi jų šeima aktyviai dalyvauja ir bendruomenės gyvenime, ir saviveikloje. Viena dukrų ištekėjo už budriškio ir jauna šeima jau spėjo pagausinti gyventojų skaičių.

Pernai nominuojant nusipelniusius Žalgirio seniūnijos žmones, buvo pagerbti ir budriškiai Alfonsas Pruckus bei Arvydas Stuopelis. Ypač geru žodžiu budriškiai mini ūkininką A.Stuopelį, aktyvų bendruomenės narį, talkų dalyvį. Jis rėmė senio besmegenio lipdymo šventę, kaimo moteris pradžiugino gėlėmis kovo 8-ąją.

Kūrybingiausių nominacijas pelnė bendruomenės pirmininkė, medžio drožėjas Vytautas Uktveris ir mezgėja, siuvėja, sodybos puoselėtoja Liucija Skliuderienė. Aktyvių garbaus amžiaus žmonių nominacijos atiteko nausodiškei Albertinai Zubernienei, kurios visur pilna, Valentinai Beinorienei, siuvančiai nuo užuolaidų iki sijonų.

Budriuose ir Nausodyje gyvena daug aktyvių, paslaugių, kūrybingų žmonių, todėl šiemet bendruomenė rengs savo šventę, kurioje bus nominuoti jų pačių žmonės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas