Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka yra įsijungusi į integralią bibliotekų informacinę sistemą (LIBIS), ir visi skaitytojai jau naudojasi vieningais elektroniniais pažymėjimais.

Pasak skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Nijolės Raudytės, įdiegus LIBIS sistemą atsirado didesnė tvarka, palengvėjo darbas su skaitytojais: skaitytojo paieška atliekama greitai, sumažėjo rašliavos.

Skaitytojas, įsigijęs elektroninį pažymėjimą, gali juo naudotis visą laiką ir visose bibliotekose, turinčiose skaitytojų aptarnavimo posistemio programinę įrangą.

Bibliotekos darbuotojai be vargo gali sužinoti, kokias knygas turi pasiėmęs skaitytojas, kada jas privalo grąžinti, kiek delspinigių turi mokėti. Paprasčiau bendrauti ir su tais skaitytojus, kurie užsirašę į eilę gauti norimą knygą.

Nauja tvarka drausmina skaitytoją. Sprendimą dėl delspinigių yra priėmusi Kretingos rajono savivaldybė. Nors, pasak skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos, kartais dėl ypač svarbių priežasčių delspinigiai neimami.

Tačiau būna atvejų, kai nepadeda ir delspinigiai: skaitytojai, negrąžinę knygų, išvyksta į užsienį.

Turint vieningą elektroninę skaitytojų aptarnavimo sistemą, lengviau išaiškinti jau kitose bibliotekose prasikaltusius skaitytojus.

Už pamestą ar sulaužytą skaitytojo pažymėjimą reikia mokėti dvigubai. Du skaitytojai jau sulaužė bilietus, o pametusių nėra.

Kai kurie skaitytojai, norėdami gauti skaitytojo pažymėjimą, nenori teikti duomenų apie save, kaip to reikalaujama dirbant pagal šią sistemą.

- Biblioteka saugo informaciją ir ji tikrai niekur nenutekės, - tvirtino N.Raudytė. Naujasis skaitytojo pažymėjimas įpareigoja knygas išduoti tik tam asmeniui, kurio vardu jis registruotas. Esant tokiai situacijai, dabar keli šeimos nariai turi skaitytojo pažymėjimus.

Anot N.Raudytės, naujos sistemos įdiegimas buvo nemažas rūpestis ir patiems bibliotekos darbuotojams, kurie yra tarpininkai tarp informacijos ir skaitytojo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas