Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vydmantiškis apdovanotas už misiją Kosove

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-05-02

Balandžio 27 dieną iš tarptautinių misijų Kosovo provincijoje sugrįžo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės KFOR-13 būrys. Pusmetį Kosove tarnavę savanoriai buvo apdovanoti medaliais „Už tarptautines misijas“. KFOR-13 būryje į misijas buvo išvykęs ir vydmantiškis, 22-ejų metų Egidijus Bražinskas.

Iš misijų Kosove sugrįžusį Egidijų Bražinską (centre) pasitiko jo artimieji - motina Virginija ir brolis Tomas.

Į misiją Kosove trisdešimties savanorių būrys KFOR-13 išvyko praėjusį spalį. Kariai tarnavo bendrame Lenkijos – Ukrainos batalione POLUKRBAT, „Baltojo erelio“ stovyklavietėje, dislokuotoje netoli Kačaniko miesto.

Lietuvių būrys kartu su šio bataliono kariais vykdė įvairias užduotis: saugojo taikdarių bazes, budėjo kontrolės postuose, patruliavo bataliono atsakomybės rajone. Savanoriai, pasak apdovanojimus įteikusio Lietuvos kariuomenės lauko pajėgų vado, armijos generolo Arvydo Pociaus, pasižymėjo kaip ypač pareigingi kariai. Lietuviams budint, buvo sulaikyta nemažai be dokumentų eksploatuojamų transporto priemonių, taip pat kontrabandos.

E.Bražinskui, kaip ir kitiems savanoriams, buvo įteiktas medalis “Už tarptautinę misiją”.

Po apdovanojimo ceremonijos, „Pajūrio naujienų“ kalbintas savanoris E.Bražinskas tvirtino, jog tarnyboje nebuvo itin pavojingų ir sudėtingų situacijų, nes padėtis jų misijos regione nebėra sudėtinga. Kariai prieš misijas buvo gerai apmokyti.

„Man ši misija – pirmasis krikštas. Dabar galvoju vykti į Afganistaną, ten – daugiau veiksmo. Pabuvojau Kosove, dabar jau galiu ryžtis tarnauti pavojingesnėje vietoje, - tvirtino vydmantiškis savanoris. - Tris mėnesius vėlgi vyks pasirengimas, po to – pusmetis tarnystės misijose“. Apie tarnyboje uždirbtus pinigus Egidijus prasitarė delikačiai: jo mėnesio atlygis maždaug penkiskart didesnis už gerai apmokamo statybininko Lietuvoje.

Sugrįžusį Egidijų pasitikusi motina Virginija Bražinskienė džiaugėsi ir sakė, jog yra laiminga, kad jos sūnus grįžo sveikas ir tvirtino pritarianti jo pasirinkimui. „Jaunas žmogus turi išbandyti savo galimybes. Jau žinau ir apie kitą Egidijaus sumanymą, laiminsiu jį ir misijoms Afganistane“, - sakė Vydmantų vidurinės mokyklos bibliotekoje dirbanti V.Bražinskienė.

Devyniolikmetis Egidijaus brolis Tomas, dar moksleivis, neatmetė galimybės pasekti brolio pavyzdžiu.

KFOR-13 - jau ketvirtas savanorių pajėgų Lietuvos taikdarių būrys, suformuotas iš Klaipėdos apskrities savanorių. Po pusmečio tarnystės Kosove jį pakeitė būrys KFOR-14 iš Kauno apskrities savanorių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas