Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 7 %
Naktį8°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar pritartumėt, kad nesiskiepiję ir susirgę koronavirusu už gydymą susimokėtų patys?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rankinio naujienos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2008-07-11

Kretingiškės – “Baltijos gintarėlių” prizininkės

Kretingos rankininkės (gimusios 1990-1991 m.), treniruojamos Algimanto Pranaičio, Vilniuje dalyvavo rankinio turnyre “Baltijos gintarėliai”. Dviejų dienų turnyre varžėsi 4 komandos.

Kretingos rankininkės (žali marškinėliai) prieš turnyro atidarymą.

Kretingiškės 35:37 pralaimėjo Kauno rajono, 26:35 – Lietuvos čempionių – Vilniaus-I komandoms, tačiau 37:25 laimėjo prieš Vilniaus-II rankininkes. Užėmusios III v., merginos tapo “Baltijos gintarėlių” prizininkėmis. Nepralenkiama šiame turnyre buvo Gintarė Anužytė, kuri vidutiniškai per vienerias varžybas pelnė po 15-17 įvarčių.

Pateko į geriausių aštuntuką

Lietuvos jaunių rankinio žaidynių zoninėse varžybose Kretingos rankininkės kartu su treneriu buvo iškėlę tikslą gerai sužaisti pogrupyje ir patekti į kitą etapą.

Mūsiškės 30:39 pralaimėjo būsimoms vicečempionėms – Panevėžio merginoms, 37:25 nugalėjo pasvalietes ir lygiosiomis – 30:30 – sužaidė su Kauno miesto komanda – Lietuvos moterų rankinio I lygos prizininkėmis. Pastarasis rezultatas ir išgelbėjo kretingiškes – jos zonoje užėmė II vietą ir pateko į pusfinalius, kur žaidė dėl patekimo į finalą.

Pusfinaliuose kretingiškės suklupo: nors 34:33 nugalėjo Molėtų komandą, 37:45 pralaimėjo Utenos rankininkėms.

Bendroje įskaitoje Kretingos sporto mokyklos rankininkės tarp 16 Lietuvos komandų užėmė V-VI v.

“Mūsų tikslas buvo patekti į aštuntuką. Jį pasiekėme”, - sakė A.Pranaitis. Pernai kretingiškės žaidynėse tenkinosi XI-XII v.

Žaidynėse vėl nepamainoma buvo G.Anužytė, pelniusi 77 įvarčius. Erika Vilimaitė į varžovių vartus pasiuntė 36 įv., Reda Okuličiūtė – 29 įv.

Rankinio pamokos Ispanijoje

Rankininkės šią vasarą pabuvojo tikrame rankinio mieste: Ispanijoje, Granolyje įvyko “Granolio taurės-2008” turnyras, į kurį suvažiavo 205 komandos iš daugelio Europos šalių. Lietuvai atstovavo Kretingos ir Tauragės rankininkės.

Rungtynėms Granolis parengė 30 rankinio aikštelių, tačiau 50 tūkst. gyventojų turinčiame mieste jų yra kur kas daugiau – netgi 100.

“Ispanijoje įgijome patirties, nes žaidėme visų išmatavimų aikštėse. Tačiau didžiausią įspūdį ir merginoms, ir man paliko Granolio centriniai sporto rūmai, talpinantys iki 4 tūkst. žiūrovų. Nors tiek jų ir nesusirinkdavo į varžybas, tačiau kai tavo žaidimą stebi bent jau iki pusės tūkstančio žiūrovų – jausmas geras”, - pripažino A.Pranaitis.

Jo auklėtinės varžėsi tarp 31 šalies komandų, o pogrupyje laukė susitikimai su 2 Norvegijos, 2 Ispanijos ir 1 Švedijos komandomis.

Kai per pirmąsias rungtynes su vietos komanda teisėjai mūsiškes “nušvilpė”, pirmas įspūdis, kaip teigė treneris, buvo “ar išvis čia verta dalyvauti”. Ispanėms kretingiškės pralaimėjo 11:12, nors likus 2 min. iki rungtynių pabaigos jos dar pirmavo 2 įvarčiais.

Norvegijos komandą mūsų rankininkės nugalėjo 15:4. Norvegija, beje, į turnyrą “atvežė” 20 komandų.

Švedijos komandai mūsiškės pralaimėjo 9:15. “Tiesiog nebeužteko fizinių jėgų, nors komandos buvo apylygės”, - taip šį susitikimą pakomentavo treneris.

Ypač atsakingos ir įtemptos rungtynės buvo su dar viena Norvegijos komanda. Jų baigtis turėjo nulemti, kas užims III v. pogrupyje ir pateks į kitą etapą.

Kretingiškės sugebėjo 21:14 palaužti norvegių pasipriešinimą ir pateko į atkrintamąsias rungtynes. Jas, beje, Valensijos (Ispanija) rankininkėms pralaimėjo 12:20 ir toliau turnyre nebežaidė.

Laimėjusios Kretingos rankininkės būtų patekusios į aštuntuką. Dabar gi kretingiškės užėmė IX-XIV v., o treneris tvirtino, kad jo auklėtinėms pritrūko gero fizinio pasirengimo.

Ispanijoje žaisti buvo sunku: vargino didelis – iki 35 laipsnių – karštis, merginos gyveno 15 km nuo žaidimo vietos, o autobusui į varžybas atvežus 8 ryto, visą dieną, iki pusiaunakčio tekdavo prabūti “ant kojų”. Dėl karščio sukeltų negalavimų darbo netrūko Kretingos sporto mokyklos slaugytojai Esmeraldai Talmontienei. Varžybos užėmė tiek laiko, kad jo nelabai liko ir pramogoms. Tačiau Barselonoje pabūti rankininkės suspėjo.

Ypač gerai turnyre sužaidė Erika Vilimaitė, Kristina Kočkina, vartininkė Odeta Lengvinaitė. “Tačiau priekaištų neturiu nė vienai merginai – stengėsi visos. Tik labai trūko Gintarės Anužytės, kuri su Lietuvos rinktine startavo Švedijoje”, - kalbėjo A.Pranaitis.

Kretingos rankininkės į turnyrą Ispanijoje buvo išvykusios už rajono Savivaldybės, rankinio klubo ir tėvų lėšas. Komandos rėmėja Rada Matulevičienė prieš turnyrą pasirūpino nauja rankininkių apranga.

Prieš turnyrą Ispanijoje Kretingos rankininkės Palangoje įvykusiame sporto festivalyje “Sportas visiems” užėmė I v.

Rugpjūtį komanda darbą tęs treniruočių stovykloje prie jūros.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas