Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Staklininkė pažeidė darbo saugos reikalavimus

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-05-02

Darbo inspekcija įvardino priežastį, dėl kurios kovo 17 d. darbe – bendrovėje „Akmena“ - buvo sužalota staklininkė. Kaip sakė Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vyresnioji darbo inspektorė Roma Vasiliauskienė, moteris susižalojo dėl darbuotojams privalomos saugos ir sveikatos instrukcijos reikalavimų pažeidimo, t.y. klijų bakelis buvo keičiamas nesustabdžius staklių.

Staklininkė darbavosi prie dvipusio mini dygių pjovimo pusautomačio. Nesustabdžiusi staklių, ji nuėjo padėti kolegei įstatyti klijų bakelio. Tuo metu moteris neatsargiai prisilietė prie įrenginio – buvo sužalota staklininkės ranka. Pagal darbo saugos instrukcijas, palikdama savo darbo vietą, ji turėjo įrenginį išjungti.

Ištyrusi įvykio aplinkybes, inspektorė bendrovei nurodė prie įrenginio įrengti papildomą apsaugą. R.Vasiliauskienės duomenimis, bendrovė ne tik įrengė papildomas apsaugos groteles, bet ir pakeitė iki tol naudotą klijų pylimo būdą į saugesnį.

Per keturis pirmuosius metų mėnesius buvo tikrintos kelios rajono įmonės, turinčios potencialiai pavojingus techninius įrenginius. Pavojingiausias pažeidimas nustatytas vienoje Kretingos bendrovėje, kuri specializuojasi gamindama metalo gaminius. Kaip sakė vyriausioji darbo inspektorė Ona Kalvaitienė, patikrinus įmonę buvo sustabdytas ožinis kranas. Bendrovė neturėjo dokumento, kuris rodytų, jog kranas yra tinkamos techninės būklės ir atitinka saugos reikalavimus. Tokią priežiūrą vykdo valstybės įgaliota įmonė. O.Kalvaitienės duomenimis, įmonė įvykdė Darbo inspekcijos nurodymus ir šiuo metu vėl naudojasi minėtu kranu.

Kitoje bendrovėje buvo naudojami įrenginiai, neatitinkantys darbo įrenginių naudojimo bendrųjų nuostatų. Šios bendrovės veiklos kryptis – atkaitintos, cinkuotos, nerūdijančios vielos apdirbimas. Bendrovei duotas terminas, per kurį ji turi pašalinti nurodytus trūkumus.

„Bendrovėms naudingiau ne konfliktuoti su Darbo inspekcija, o pasirūpinti darbuotojų sauga ir išvengti nelaimingų atsitikimų“, - pastebi O.Kalvaitienė.

Pasak vyriausiosios darbo inspektorės, svarbiausias jų tikslas yra nelaimingų atsitikimų, profesinių ligų prevencija, darbo ir darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų vykdymo kontrolė, darbuotojų, jų atstovų ir įmonių vadovų konsultavimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas