Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja Birutė Česnauskienė šiuo metu skirtingose erdvėse yra surengusi dvi personalines parodas.

Kretingos rajono kultūros centro parodų salėje ir Kretingos katalikų bažnyčios galerijoje ekpsonuojamos Kretingos meno mokyklos dailės mokytojos Birutės Česnauskienės tapybos darbų parodos, kurios veiks iki kovo pabaigos.

Bažnyčios galeriją papuošusi darbų paroda „Pakviesk į širdį žydinčius metus“ yra ketvirtoji, o Kultūros centre eksponuojamas „Dvelksmas“ – penktoji personalinė šios mokytojos kūrėjos paroda.

„Žydinčių metų tėkmė pagauna, neša, vilioja, o gamtos grožis, sezoninių gėlių įvairovė įtraukia į skubančių metų gelmes. Tapyti gėles man yra savotiška meditacija, atsipalaidavimas“, – parodos „Pakviesk į širdį žydinčius metus“ autorė akcentavo, kad savo išskirtines gėles turi kiekvienas metų laikas, o tai ir įkvepia kūrybai.

Tapybos darbų paroda „Dvelksmas“ – kiek kitokia, joje – peizažai įvairiais metų laikais, tačiau daugiausia vyrauja marinistiniai motyvai, kuriuos įkvėpė šalia mūsų esančio jūrinio miesto kvapų dvelksmas, nuvedęs prie jūros į šnarančiomis viksvomis ir smilgomis apaugusias kopas.

„Pagaunanti ir užburianti bangų mūša, įspūdingi kamuoliniai debesys, puošiantys horizontą, nuostabūs saulėlydžiai negali likti nepastebėti, o jų spalvos – tai, ką mes visada tikimės surasti savo gyvenimo kelyje“, – B. Česnauskienė pripažino, kad ypatingai sodrus ir tuo pačiu subtilus gamtos grožio dvelksmas leido jai pajausti gyvenimo brandą, kuri skubėdama veržiasi atidaryti kūrybos vartus, išleisti uždelstus sielos fontanus ir pasilikti ryškų dvelksmo prisiminimą, kaip dovaną sau ir kitam.

Šiuo metu mokytoja rengiasi parodai Vilniuje, „Dūmų fabriko“ erdvėje, kurioje nuolat vyksta įvairios parodos, kultūriniai renginiai. Paroda „Bangų mūša“ ten bus eksponuojama visą balandį.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas