Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Puokštė renginių – nepriklausomai Lietuvai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2024-03-15

Šventinė akimirka Rotušės aikštėje.

Švęsdami šią Kovo 11-ąją Kretingos rajono bendruomenės, rajono Kultūros centras ir jo skyriai kaimuose nestokojo išradingumo: Baublių erdves papuošė Lietuvos vėliavų spalvomis nudažyti dviračiai, Rūdaičiuose kilmingus ąžuoliukus apjuosė trispalvė tvorelė, Laukžemėje nuvilnijo poetinė-muzikinė kompozicija, atidaryta paveikslų paroda, į vydmantiškių renginį įsipynė apdovanojimas žvakes liejančiam bitininkui, o Kretingoje daugelį pakerėjo meninė instaliacija.

KRETINGA. „Kad čiulbėtų visa Kretinga!“ – tokia buvo miesto centre surengtos meninės instaliacijos tema, ir neatsitiktinai: švietimo įstaigų vaikai, jų tėvai, mokytojai savo pagamintais inkilais papuošė Rotušės aikštę, vėliau tuos inkilus žadėjo įkurdinti mokyklų teritorijose.

Koncerte „Savo žemės vaikai“, kurio scenografijos autorės Kretingos meno mokyklos mokytojos Lina Nikartienė, Birutė Česnauskienė ir Ramunė Grikštaitė, dalyvavo 366 moksleiviai.

Kaip sakė Kretingos rajono Švietimo skyriaus specialistė Rima Ramoškienė, laisvę švęsti kartu su jauniausiais miesto gyventojais Kretingoje tapo tradicija. Šiemet šventėje dalyvavo beveik 400 vaikų iš rajono mokyklų.

„Džiugina nuoširdus ir atsakingas mokinių ir juos ruošusių mokytojų darbas, o pilnutėlė Kultūros centro salė liudija, kad menas vienija bendruomenę, pakylėja, įkvepia naujoms kūrybinėms idėjoms“, – sakė R. Ramoškienė.

Kovo 11-osios renginių ciklą organizavo Kretingos rajono Švietimo skyrius, rajono Kultūros centras, Kultūros ir sporto skyrius.

Baublių erdves papuošė trispalviai dviračiai.

BAUBLIAI. Šio kaimo bendruomenės centro pirmininkė Gražina Rimkuvienė papasakojo, kad nudažyti dviratį ir kaip akcentą jį pastatyti gyvenvietės centre, šalia dar padėti gėlių vazoną, pasvarstymų kilo dar pernai.

„Bet pagalvojom – ir palikom nieko nedarę. Sakėm, gėlėms reikės vandens – tik problemų sau prisikursim. O štai dabar bendruomenės taryba idėją prisiminė, ir prie jos buvo grįžta su jėga – ieškosim 20 dviračių, bus simboliška, nes šiemet sukanka 20 metų, kai Lietuva įstojo į NATO. Na, tiek kad ir „neišspaudėm“, bet gerai bus ir 15-a, kuriuos pavyko surinkti“, – juokėsi ji.

Dviračiai, kuriuos kas vaikiškus, kas tokius, kuriuos prieš 50 metų paskutinį sykį buvo mynę, sunešė vietos gyventojai, Baublius puoš iki Mindaugo karūnavimo dienos.

„Vasarą reikės žolę pjauti, kad netrukdytų pjovėjams, pasidėsim mes juos kur nors saugiai po stogu“, – žadėjo G. Rimkuvienė.

Asociacijos „Pajūrio bendruomenė“ nariai paplušėjo Kovo 11-osios išvakarėse: sumeistravo ir nudažė tvorelę, kuria apjuosė Rūdaičių žemėje prigijusius tris ąžuoliukus – Stelmužės ąžuolo palikuonis.

RŪDAIČIAI. Asociacija „Pajūrio bendruomenė“, kuriai vadovauja Gražina Katkuvienė, įgyvendino svajonę aptverti tris ąžuoliukus tvorele ir ją taip pat nudažyti Lietuvos vėliavos spalvomis. Į ūgį stypstantys ąžuoliukai– Stelmužės ąžuolo palikuonys – yra Žemės ūkio ministerijos projekto „Šimtmečio ąžuolai“ dovana šiai, 2005 m. įsteigtai, bendruomenei, kuri 2018-aisiais Klaipėdos apskrityje buvo pripažinta tautiškiausia, o nominantais „Už pagalbą ir gerą žodį“ tuomet buvo paskelbti G. Katkuvienė, jos pavaduotoja Ramunė Grikštaitė ir Rimantas Katkus. Medienos 50x50 cm dydžio tvorelei padovanojo įmonė „P. Varkojis ir Ko“, sumeistravo rūdaitiškis Stasys Liepys, dažų padovanojo seniūnija. „O nudažėm mes – Rolanda ir Alvydas Ruikiai, Rima ir Stasys Milašiai, taip pat mudu su vyru Rimantu“, – sakė G. Katkuvienė.

Paukščių nameliai pritvirtinti prie aikštės dauboje pastatyto medinio stendo.

LAUKŽEMĖ. Čia savo kūrybą skaitė kretingiškė poetė Danutė Dunauskaitė, koncertavo grupės „Metafora“ nariai brolis ir sesuo Ieva ir Povilas Veličkos, postfolkloro grupė „Vo tep“ iš Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus. Renginyje taip pat buvo pristatyta paroda „Sveikas, pavasari!“, kurią papildė susitikimas su tapybos darbų autore kretingiške Aldona Valatkiene.

„Vakaras, kuriame susijungė poetės žodis, atlikėjų dainos bei tapyba, tapo ne paprastu renginiu, bet širdies palaima tiems, kurie į šventę susirinko“, – pasidžiaugė bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė.

VYDMANTAI. Salėje – 120 kėdžių, ir tik mažiau, kaip 20 laisvų, neužsėstų. Pasak Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus vedėjos Jolantos Japertienės, po šv. Mišių kovo 9-ąją į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, o tuo pačiu ir Žemaičių rašto metams skirtą Skuodo rajono kultūros centro Žemaičių teatro spektaklį „Paveiziek i veidruodi“ žmonės sugužėjo gerai nusiteikę.

„Pradžioje susiskaičiavom, kiek mūsų suprantam žemaitiškai, kiek savo gimta tarme šnekam ir kiek SMS arba per „mesendžerį“ žinutes rašom. Kad žemaitiškai rašom, iš viso būrio pakilo tik kelios rankos. O skuodiškis režisierius Edmundas Untulis pjeses kuria, spektaklius stato tik žemaičių tarme“, – juokėsi Jolanta. Jos žodžiais, spektaklis – pamokantis: savo širdyse turim auginti gerumą, kad pažvelgę matytume jį veidrodžio atspindyje.

Pasak J. Japertienės, ir jai pačiai netikėtu akcentu šventėje tapo produkto paveldo sertifikato įteikimo rajone žinomam bitininkui ir amatininkui Juozui Kukliui, liejančiam natūralaus vaško žvakes, ceremonija. Vydmantiškį pasveikino Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė, rajono vicemerė Vaida Jakumienė. Kartu su legendine grupe „Nerija“ ir vydmantiškiai traukė puikiai jiems žinomas, pamėgtas dainas.

Nuo šv. Antano rūmų iki miesto centro Pranciškonų gimnazijos moksleiviai, pedagogai ir šauliai atnešė įspūdingo dydžio Lietuvos vėliavą.

SALANTAI. Šventinis koncertas įvyko šio miesto Kultūros centre, renginys, skirtas Kovo 11-ajai paminėti ir Tarptautinei gimtosios kalbos dienai, buvo surengtas Žvainių skyriuje. Tradicinį dailyraštį „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“ šįkart rašė 10 žmonių – pasak skyriaus vedėjos Vitalijos Valančiutės, kitiems matyt sutrukdė ilgasis savaitgalis, kai daugelis sulaukė į gimtinę atvažiavusių vaikų arba patys išvyko.

„Bet tie, kurie atėjo, ranka tekstus rašė iš širdies, nes tie tekstai – įžymių Lietuvos autorių posmai arba citatos apie gimtinę, Tėvynę. Prasminga ir gražu, juolab dabar, kai karaliauja kompiuteriai, o rašymas ranka išėjo iš mados“, – sakė V. Valančiutė.

Netrūko ir muzikos, dainų – ta pati koncertinė programa, kurioje dalyvavo vietos kolektyvai, nuskambėjo ir Žvainuose, ir Laiviuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas