Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dakaro ralio legenda: valstybę garsina žmonės

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2023-12-01
Prie Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos buvo iškelta Vyčio vėliava.

Tarp Lietuvos bei Kretingos vėliavų – ir raudona vėliava su baltu Vyčiu. Toks vaizdas nuo šiol kiekvieną pasitinka Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos prieigose, prie paradinio įėjimo.

Pilietiškumo vėliavnešiai

Šią, istorinę Lietuvos vėliavą, kurią palaimino Kretingos parapijos klebonas Saulius Paulius Bytautas, antradienį čia iškėlė šalies žemės ūkio sektoriuje vienos lyderiaujančių įmonių bendrovės „Scandagra“ marketingo vadovas Nerijus Kalinauskas, dykumų legenda tituluojamas Dakaro ralio kovotojas Benediktas Vanagas ir gimnazijos direktorius Kęstutis Trakšelys.

Pasak direktoriaus, Vyčio vėliava prie mokyklos – tik simbolis. „Norėčiau, kad nors kruopelytė minčių, kurias šiandien išgirsit, liktų jūsų širdyse, kad pagalvotumėt, kas ateities Lietuvai esat jūs, kas – mes, nes ne politikai, o visi kartu kuriam tą pačią Lietuvą“, – gausiam būriui moksleivių kalbėjo K. Trakšelys, jaunimui linkėdamas kuo daugiau sąmoningumo, žmogiškumo ir empatijos.

Pilietiškumo vėliavnešiai – tokiais žodžiais aktų salėje įvykusio renginio metu ne kartą buvo apibūdinti su Lietuvos mokyklomis bendradarbiaujantys gimnazijos svečiai.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Simonos Balčiūnienės teigimu, įmonė „Scandagra“, kaip ir Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, bendradarbiauja su ta pačia nevyriausybine organizacija „Lietuvos Junior Achievement“, kuri siekia jaunimą įtraukti į įvairius tvarumo projektus, o Dakaro ralyje remiamą žinomą lenktynininką kviečiasi į mokyklas, kad pasidalintų savo mintimis apie pilietiškumą, tautiškumą, tikslo siekimą.

Rūpi ateities Lietuva

„Gausit patarimų iš tikro kovotojo, kuris niekada nenuleidžia rankų“, – moksleiviams, kurios pavadino ateities karta, pažadėjo N. Kalinauskas, įmonės, kuri dalyvauja edukacinėje-motyvacinėje programoje „Ateities Lietuvai“, atstovas.

Prieš priimant sprendimus, ką gyvenime veiks, jaunimą jis ragino įsivertinti du dalykus: ar galės į burną įsidėti virtualų maistą ir ar galės atsigulti ant virtualios lovos? Prognozuojama, kad 2050-aisiais metais pasaulyje gyvens 8 milijardai žmonių, kils opi problema, kaip juos išmaitinti. N. Kalinauskas neatsitiktinai kvietė įsivertinti save ir žemės ūkio srityje, nes žemės ūkis esąs ne tik tai, kas sėjama ir auginama ar pjaunama, o platus inovacijų laukas, gera perspektyva jaunimui įprasminti save.

„Kodėl aš esu čia? – klausimu dialogą su moksleiviais pradėjo lenktynininkas ir pats atsakė: „Todėl, kad myliu Lietuvą, kad ši valstybė yra ir mano, rūpi jos ateitis, – sakė B. Vanagas. – Man norisi susitikti, ne mokyti, o pasikalbėti su žmonėmis, kurie po 10–15 metų šią valstybę valdys, priims sprendimus.“

Kelias iki profesionalumo

O ką jam pačiam reiškia Vytis? Ar kas žino šį simbolį Dakare? Ką reiškia lietuviu būti dykumoje? Anot B. Vanago, Vytis siunčia kelias žinutes: turi kryptį, yra veržlus, pasiekia tikslą, yra profesionalus – valdo žirgą ir kalaviją, turi skydą. Lenktynininkas kalbėjo apie tai, kaip svarbu jauniems žmonėms, ieškantiems savo vietos gyvenime, tapti savo srities profesionalais, pasidalijo savo patirtimi. Sakė, iš pradžių taip pat būta visko – jaunystėje ir per didelio pasitikėjimo savimi, ir prieš 12 metų išvykęs į pirmąjį ralį nebuvęs tinkamai pasiruošęs, daręs daug klaidų.

„Netikiu, kai sakoma: mokykis iš svetimų klaidų. Ne. Tik iš savo paties padarytų klaidų galima pasimokyti“, – įsitikinęs lenktynininkas.

Anot B. Vanago, ne simboliai valstybes garsina, o jų atstovai, su kuriais susipažįsti. „Ir jūs kiekvienas galit tapti Lietuvos ambasadoriais, jeigu būsit geriausi savo srityje – nesvarbu, ar gydytumėt žmones, ar gamintumėt maistą, ar dirbtumėt teisės arba sporto srityje“, – kalbėjo lenktynininkas. Jo teigimu, Dakaro ralyje lietuvius žino labai gerai, ateinančiais metais startuos 9 ar 10 mūsų šalies ekipažų, o pagrindinis varžybų teisėjas – lietuvis Arnas Pauliukėnas.

Tad kas Benediktui yra ralis – darbas ar pomėgis? Atsakymas buvo toks: kai už tai, ką veikia, pats moka pinigus, – pomėgis, kai jam moka, – darbas. „Kadangi man pinigus moka, vadinasi, – darbas“, – atviravo vyras. Moksleiviams buvo įdomu, kokio gi lietuviško maisto dykumoje jis pasiilgsta?

„Šįkart mūsų ekipažas būsim kontrabandininkai – įsivešim lietuviškos duonos, svogūnų ir lašinių. Saudo Arabijoje, kaip žinote, kiauliena nelegali“, – šmaikštavo nuo sausio 6 iki 19 dienos šioje valstybėje vyksiančioms sudėtingiausioms pasaulyje lenktynėms besirengiantis gimnazijos svečias.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas