Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Besidomintys studijomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje turėjo galimybę apžiūrėti ginkluotę.

Dešimt universitetų, devynios kolegijos, aštuoni profesinio mokymo centrai iš visos Lietuvos penktadienį Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje surengtame tradiciniame renginyje „Studijų mugė 2023“ beveik tūkstančiui moksleivių iš Kretingos miesto ir rajono, taip pat Palangos, Gargždų, Švėkšnos pristatė studijas, profesinio mokymo programas, specialybes ir profesijas.

Iššūkių netrūksta

Neįprastas sujudimas Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje prasidėjo nuo ankstyvo ryto: prisistatyti atvykę svečiai, mokytojų ir gimnazistų lydimi, kūrėsi jiems skirtose kabinetuose ir kitose erdvėse. Apogėjų sujudimas pasiekė prieš devintą ryto, kai gimnazijon, kurioje mokosi beveik 500 moksleivių, sugužėjo mažne tiek pat mokinių iš kitų mokyklų. Kaip ir ankstesniais metais, „Studijų mugės 2023“ programa buvo sudaryta taip, kad moksleiviai galėtų išklausyti ne po vieną studijų programų pristatymą, o pasirinkti kelias labiausiai juos dominančias: iš viso kiekvienai mokyklai buvo sudaryta galimybė surengti po 5 pusvalandžio trukmės studijų programų pristatymus, paskutinė renginio valanda buvo skirta individualioms konsultacijoms.

„Ruoštis renginiui pradedame labai anksti, tačiau iššūkių yra išties nemažai: prisistatyti atvažiuoja kelios dešimtys aukštųjų ir profesinių mokyklų, su mūsų moksleiviais iš viso gimnazijon tądien susirenka beveik tūkstantis mokinių, tad viskam suvaldyti reikia išties nemenkų pastangų ir žmogiškųjų išteklių, – pirmajam srautui pasiskirsčius po kabinetus apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti renginio šeimininkams, prabilo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorius Kęstutis Trakšelys. – Tačiau kadangi mes esame atvira gimnazija ir nuolat priimame daug svečių, tai su šitais iššūkiais susidorojame: mūsų kolektyvas išties turi daug patirties. Tai padeda kiek galima kokybiškiau pasirengti, juolab kad mugė – ne pirma, ir kasmet, pasimokydami iš praėjusių renginių patirties, siekiame, kad kiekviena nauja mugė būtų dar kokybiškesnė, dinamiškesnė, nes šito jaunimui reikia, ir kad visi, tiek lektoriai, tiek moksleiviai, jaustųsi gerai.“

Direktorius pasidžiaugė, kad kasmet atvažiuoja vis daugiau mokyklų, kad prie tradicinių dalyvių jungiasi nauji – vietos gimnazijoje bent jau kol kas pakanka. K. Trakšelys akcentavo, kad gausėja ir prisidedančių prie renginio organizavimo gretos: jau esama karjeros specialistų, padedančių moksleiviams atvykti į mugę ir skleisti žinią apie kokybišką ir išties reikalingą moksleiviams renginį.

„Savo ruožtu mes norėtume, kad ši mugė taptų ne tik rajono, bet ir regiono renginiu, juolab kad ir šiemet turime svečių iš aplinkinių rajonų ir miestų. Mūsų tikslas – sudaryti galimybę kuo didesniam būriui moksleivių bendraujant su aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovais gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus“, – apibendrino direktorius.

Tarnybinis šuo Izi padėjo supažindinti su pasieniečio ir kinologo profesija.

Tradicinis, bet kasmet – naujas

Jau penktoje „Studijų mugėje“ dalyvaujanti Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinių parlamento koordinatorė Beata Viggins sakė, kad šiemet itin džiugina prisistatymų gausa, įvairovė ir tai, kad mokiniai turi progos susipažinti su tokiomis profesijomis, apie kurias gal net nebuvo pagalvoję – pavyzdžiui, šiemet labai išradingai prisistatė pasieniečiai. Ir ji, ir vienuoliktokės mokinių parlamento prezidentė Živilė Bružaitė bei Deimantė Jedenkutė akcentavo, kad kasmet mugė vis kitokia, tačiau visas jas jungia galimybė iš arčiau susipažinti su profesijomis, su studijų galimybėmis. Ir labai gerai, kad sudaroma galimybė moksleiviams, kurie irgi po kelis kartus dalyvauja renginiuose, jei ne išsirinkti konkrečią specialybę, tai bent jau nusimatyti studijų kryptį, o tai yra labai svarbu jų ateičiai.

Antri metai prie gimnazijos bendruomenės prisijungusi ir aktyviai padedanti organizuoti rajono ribas jau peržengusią „Studijų mugę“ Kretingos rajono švietimo centro karjeros specialistė Alma Slaboševičienė pateikė konkrečius skaičius: pernai renginyje dalyvavo 14 universitetų ir kolegijų, 7 profesinės mokyklos, 2 lektoriai pristatė studijų užsienyje galimybes. Šiemet universitetų ir kolegijų buvo 19 (2 prisistatė nuotoliu), profesinių mokymo centrų – 9 (1 prisistatė nuotoliu) ir vienas lektorius pristatė studijas užsienyje.

„Pirmą kartą šiais metais renginyje dalyvavo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas, Lietuvos sporto universitetas, Vilniaus dizaino kolegija, Kauno kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Šv. Ignaco Lojolos kolegija, Kolpingo kolegija ir Skuodo amatų ir paslaugų mokykla. Nauja buvo ir tai, kad Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras atskirai pristatė tris mokymo programas, o Vilniaus universitetas kartu pristatė ir Kauno fakulteto bei Šiaulių akademijos studijų programas“, – naujoves išvardijo A. Slaboševičienė.

Didžiausias pliusas – gyvas bendravimas

Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vykstantį tradicinį renginį įvertino ir rajono mokyklose dirbančios karjeros specialistės, ir kolegės iš kitų savivaldybių, ir moksleivius atlydėjusios mokytojos.

„Pagrindinis šio renginio pliusas – kad studijų programos pristatomos atskirose, kompaktiškose erdvėse nedidelėms moksleivių grupėms, kad jie turi galimybę ne tik išklausyti lektorius, „pasimatuoti“ profesiją, bet ir gyvai užduoti jiems rūpimus klausimus“, – sakė II, III ir IV klasių gimnazistus iš Pranciškonų ir Darbėnų gimnazijų į studijų mugę sukvietusi karjeros specialistė Livija Grajauskienė.

Prie Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo stendo netrūko norinčių pasimatuoti profesiją.

Jai paantrino Darbėnų gimnazijos IIIG klasės auklėtoja Indra Juknaitė: „Labai geras formatas, kai mokyklų prisistatymai ne bendroje triukšmingoje erdvėje, puiku, kad mokiniai turėjo galimybę iš anksto gauti prisistatančių mokyklų sąrašus su prisistatymų laiku ir kabinetų numeriais, tad galėjo iš anksto pasirinkti, ką nori aplankyti ir pamatyti. Gyvai pačiupinėti, gyvai pabendrauti – didžiulis pliusas, o ir visam rajonui – nuostabi galimybė turėti vos ne privačią studijų mugę.“

Antrokus gimnazistus iš Salantų gimnazijos atlydėjusi karjeros specialistė Inga Žukauskaitė akcentavo, kad renginys reikalingas ir naudingas ne tik abiturientams: kuo anksčiau moksleiviai susipažins su studijų programomis, kuo anksčiau sužinos, ko reikia norint stoti į vieną ar kitą specialybę, tuo geriau jie galės pasirengti ateičiai. Karjeros specialistė Indrė Kovalskė, atlydėjusi aštuntokus iš Marijono Daujoto progimnazijos, ir kolegė Jurgita Korsakienė, pakvietusi į renginį Vydmantų gimnazistus ir Simono Daukanto progimnazijos aštuntokus, taip pat akcentavo studijų mugės teikiamų galimybių naudą ne vien patiems vyriausiems moksleiviams.

„Puiku tai, kad čia pristatomas toks platus mokymo įstaigų spektras – nuo profesinio mokymo centrų iki aukštųjų mokyklų. Susipažinti su profesinių mokyklų siūlomomis specialybėmis ir tuo pačiu paklausyti vienos kitos aukštųjų mokyklų lektorių paskaitos, jeigu aštuntokai nuspręstų mokslus tęsti gimnazijoje, tikrai naudinga“, – tikino J. Korsakienė.

Svarbu žinoti, ko nori

Galimybę susipažinti su studijų programomis Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvertino ir svečiai iš kitų miestų. Silvija Pumpurs, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos karjeros specialistė, prisipažino maloniai nustebinta tuo, kaip profesionaliai surengtas renginys, kaip puikiai valdomi srautai ir tuo, kokia turtinga pati mugė: „Kalbėjau su moksleiviais, ir ne vienas jų sakė, kad jau apsisprendė ne tik kokią specialybę rinktis, bet ir kur ketina studijuoti.“

Studijų muge ir suteikta galimybe pristatyti savąją profesiją pasidžiaugė su tarnybiniu šunimi Izi atvykęs kinologas iš Pagėgių pasienio rinktinės Uosto pasienio užkardos: „Dažnai lankomės mokyklose, tačiau šis renginys – išskirtinis. Smagu šviesti mokinius, parodyti jiems savo darbą ir tuo pačiu populiarinti profesiją: kviečiame tapti pasieniečiais, kinologais.“

Paklausta apie renginių, per kuriuos moksleiviams suteikiama galimybė susipažinti su studijų programomis, naudą akademinė konsultantė iš Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Audronė Grišiuvienė teigė, kad viskas priklauso nuo to, kaip yra suorganizuotas renginys.

„Naudos duoda ir mugės didelėse erdvėse, ir tokios, kaip čia – tiesiog gimnazijoje. Viskas būna gerai ir puiku, jeigu karjeros specialistai parengia mokinius, ko ten atvykstama: jie turi būti pasirengę klausimus, jie turi būti apsisprendę, ką nori sužinoti. Jie turi būti motyvuoti, o ne atvykti „pasižmonėti“. Tokiame formate, kaip čia, dalyvauju pirmą kartą – kol kas tik pradžia, bet panašu, kad moksleiviai žino, ko nori“, – apibendrino A. Grišiuvienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas