Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos abiturientė Viltė Orlokaitė atskleidė savo meniškąją pusę visai mokyklose bendruomenei, nustebindama net ir mokytojus.

Jaunoji kretingiškė menininkė Viltė Orlokaitė Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje surengė savo meno parodą. Paroda sulaukė daug teigiamų atsiliepimų. Menininko gyslelę, merginos teigimu, ji turi nuo mažens. Visada patikdavo piešti, dailės pamokos jai buvo ir yra iki šiol atsipalaidavimas.

Gamta leidžia išreikšti įvairiausias nuotaikas

Abiturientė Viltė neneigia, jog ji yra kūrybinga asmenybė. Jos kūrinių idėjos dažniausiai kyla iš gyvenimo platybių ir to, ką ji sugeba įžvelgti gamtoje ar savo aplinkoje. Kartais merginai galvoje idėjos pasiberia kaip žirniai ir net nespėja jų įgyvendinti. Viltės teigimu, mieliau tapytų gamtos vaizdinius, nes gamtoje labai gerai sugeba parodyti tiek žmogaus, tiek pasaulio atsivėrimą. ,,Plati spalvų gama gamtoje leidžia išreikšti įvairiausias nuotaikas, taigi, su mielu noru aš tęsčiau gamtos bei peizažų kūrimą“, – teigė V. Orlokaitė.

Tapybos metodų Viltė nėra išbandžiusi daug. Daugiausiai ji užsiima paprastąja tapyba teptukais. Yra bandžiusi liejimo techniką, kuri jai patiko, tačiau visada norėjo išbandyti kažką naujo ir siekti tobulybės.

Svajoja apie grafinio dizaino karjerą

Mergina yra dalyvavusi su savo meno darbais ir dailės olimpiadoje. Tačiau tada nebuvo tiek patobulėjusi, nes tai buvo visai neseniai. Prizinės vietos nepasisekė laimėti ir dėl šio įvykio ji buvo nuliūdusi ir norėjo viską mesti. Tačiau supratusi, kad visi menininkai krenta ir vėl kyla, ši mintis Viltę skatino kurti ir toliau.

Visgi ateityje piešimą ir dailę savo gyvenime įsivaizduoja tik kaip pomėgį. Po mokyklos gimnazistė nori siekti grafinio dizaino karjeros. Bet ten jai prireiktų įgūdžių iš meno ir dailės sferos, ir Viltė juos turėdama, puikiai panaudos.

Žavisi garsiais menininkais

Jos nuomone, kiekvienas asmuo, užsiimantis daile, kažkuo žavisi. Ją be galo sužavėjo Aleksandro Lysiuko darbai, ypač kūrinys pavadinimu „Vilniaus katedra“. Šios asmenybės darbuose atsispindi tikrovė, visos detalės ir smulkmenos. Taip pat mergina domisi vienu žymiausių XX a. menininkų, ispanų tapytoju Pablo Picasso. Viltei jo kūryba atrodo įvairiapusiška, jo įvairūs portretai, kūriniai kitiems žmonėms kelia absurdo jausmą.

Viltė savo kūryboje mieliausiai vaizduoja įvairius gamtos motyvus, nes gamtos spalvų gama, anot jos, suteikia galimybę išreikšti įvairesnes nuotaikas.

Pirmasis darbas labiausiai įsiminė

Viltės pirmasis darbas buvo peizažas. Kalnai, spalvotas dangus bei vanduo. „Šis piešinys įsiminė turbūt labiausiai, nes tai buvo darbas, kuris puikiai pavyko. Ir svarbiausia tai, jog jis patiko pačiai man“, – dalinosi prisiminimais jaunoji menininkė.

Ji teigė, jog kiekvienas menininkas yra skirtingas. Vienam lengviau kurti tada, kai jam padiktuoja idėjas, kitas to vengia. Ateityje Viltė norėtų piešti ir pagal užsakymus. Nors ir būtų iššūkis jai, bet tai būtų vienas didelis žingsnis į priekį.

Po parodytos, eksponuotos mokykloje, buvo pastebėta tiek pati menininkė, tiek jos darbai. Mokytojai, pas kuriuos ji mokosi, buvo nustebę, kad ji išvis piešia. Viltės buvusi anglų kalbos mokytoja net pasakė: „Vilte, nesitikėjau, kad tu užsiimi tokia veikla“.

Jaunoji menininkė džiaugėsi ir visiškai nesigailėjo, kad parodė savo kūrybą mokyklos bendruomenei ir svečiams, atvykusiems į Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją.

Evelina Stonkutė

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas