Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Surengė motyvacinį pokalbį gimnazistams

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2023-11-14

Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje viešėję sportininkai fizinio parengimo treneris Matas Gailevičius (kairėje) ir dziudo imtynininkas Erikas Cchovrebovas savo asmeniniu pavyzdžiu jaunuolius skatino susimąstyti apie gyvenimo tikslus.

Praėjusią savaitę Kretingos rajono švietimo centro karjeros ugdymo specialistės Almos Slaboševičienės kvietimu, Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje viešėjo fizinio parengimo treneris Matas Gailevičius ir dziudo imtynininkas Erikas Cchovrebovas. Jie pagal projektą „Sportui – taip, narkotikams – ne“, bendravo su pirmų–trečių klasių gimnazistais, pavyzdžiais iš asmeninės patirties motyvavo jaunuolius rinktis sveiką gyvenimo būdą, sportą.

M. Gailevičius, 20 metų praleidęs Didžiojoje Britanijoje, grįžęs į Lietuvą prieš dvejus metus su šeima apsigyveno Palangoje, įkūrė fizinio aktyvumo centrą „Kopa“. Esminis jo tikslas, sakė jis, – sukurti socialinę erdvę sportui ir kad joje fizinio aktyvumo poreikius galėtų tenkinti ir vaikai, ir jaunimas, ir senjorai. „Pas mus sportuoja pusantro šimto vaikų nuo 14 iki 18 metų, atskirai dirbame ir su jaunesnio amžiaus vaikais“, – M. Gailevičius prisipažino pastebėjęs, kad daug vaikų yra fiziškai silpnoki, turi vienokių ar kitokių sveikatos sutrikimų, prasta jų koordinacija, per mažai žino apie sveiką teisingą mitybą, o ir problemos, susijusios su narkotikų vartojimu, visuomenėje tik gilėja.

„Savo projektu „Sportui – taip, narkotikams – ne“ norime jaunimą pakviesti dialogui – kad jie išsisakytų, kalbėtų apie problemas, norisi juos padrąsinti ir asmeniniais pavyzdžiais, pasiekimais“, – M. Gailevičius sakė, kad, be Kretingos, pabuvota ir vienoje Palangos mokyklų, jau suplanuotas vizitas į Veiviržėnus.

Pats M. Gailevičius kultivuoja fitnesą, ne sykį yra tapęs įvairių varžybų čempionu, E. Cchovrebovas – žinomas dziudo meistras, ne tik treniruoja vaikus ir suaugusiuosius, bet gali didžiuotis ir aukštais pasiekimais ant tatamio. „Viename susitikimų dalyvauti pakvietėme gerai žinomą mūsų krašto krepšininką Renaldą Seibutį, kuris jaunuolius irgi motyvavo siekti gerų tikslų. Nesiekiame moralizuoti: pokalbiui renkamės pateikti blogą ir gerą gyvenimo pavyzdį, ir tik jaunuolio valia, kokį gyvenimo kelią pasirinkti“, – M. Gailevičius pastebėjo, kad vaikai po susitikimo neskuba skirstytis, prieina individualiam pokalbiui, išsako tai, ko galbūt nedrįso viešai prasitarti prie bendraamžių.

„Jeigu tik turėsime galimybę, projektą būtinai pratęsime – manau, kad motyvaciniai pokalbiai, naujos jaunuoliams suteiktos žinios yra gera investicija į jų ateitį“, – tvirtino M. Gailevičius, vildamasis, kad asmeniniu pavyzdžiu jis, jo bičiuliai sportininkai, kitų profesijų žmonės, pasiekę karjeros aukštumų, gali įkvėpti jaunus žmones, paskatinti juos susimąstyti apie gyvenimo tikslus.

Viešėdamas mokyklose, ir M. Gailevčius, ir jo bičiulis E. Cchovrebovas pastebėjo, kad mūsų jaunuoliai – gražūs, malonūs bendrauti jauni žmonės, matyti, kad sportas yra jų gyvenimo dalis, o tai teikia vilties, kad jie tikrai nesiims žalingų įpročių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas