Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Daugiabučių namų bendrijų pirmininkas Albertas Butenis prie vieno daugiabučių gyvenamųjų namų įrengė lentelę, informuojančią apie draudimą rūkyti to namo balkonuose.

Rūkalius drausminantis teisės aktas visoje Lietuvos Respublikoje galioja nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiuo metu Kretingos rajono savivaldybėje rūkyti draudžiama jau vienuolikos daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose. Tam, kad namas būtų įtrauktas į šį sąrašą, užtenka ir vieno name registruoto gyventojo prašymo.

Daugiabučių namų bendrijų pirmininkas Albertas Butenis palaiko šią idėją, bet mano, kad toks teisės aktas neišsprendžia visos rūkymo daugiabučiuose namuose problemos. Pasak jo, tai neturėtų būti vieno žmogaus sprendimas, nes namo bendruomenėje nelieka vietos demokratijai, o tie gyventojai, kurie rūkė balkonuose, sulaukę baudų, rūkys savo butuose. A. Butenio manymu, šis klausimas bendrijoje turėtų būti sprendžiamas daugumos, o ne vieno žmogaus valios principu.

Už informacinių ženklų apie draudimą rūkyti daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, atsakingas to pastato bendrojo naudojimo objektų valdytojas, dar vadinamas pirmininku ar vykdytoju. Jis turi pasirūpinti ir iškabinti rūkymą draudžiančias ir apie tai įspėjančias lenteles. Kiekvienas į sąrašą įtraukto daugiabučio gyventojas, pamatęs įstatymo pažeidimą, skundą dėl draudimo rūkyti daugiabučio namo balkonuose nesilaikymo gali pateikti Kretingos rajono policijos komisariatui ar Kretingos rajono savivaldybės administracijai.

Daugiabučiai į draudžiančiųjų rūkyti balkonuose sąrašą įtraukiami vadovaujantis LR Viešojo administravimo įstatymo 10 straipsnio 4 dalies nuostatomis, viešojo administravimo subjektas administracinį sprendimą dėl asmens prašymo ar skundo turi priimti per 20 darbo dienų nuo tokio prašymo ar skundo gavimo dienos. Įtraukti į draudžiančiųjų rūkyti sąrašą yra rengiamas mero potvarkis, kurio įsigaliojimo data – ne ankstesnė negu 15 darbo dienų nuo potvarkio priėmimo dienos.

Norint įtraukti daugiabutį namą į draudžiančiųjų rūkyti sąrašą, Kretingos miesto ir rajono gyventojai turi kreiptis į Kretingos rajono savivaldybės administraciją ir užpildyti „Prieštaravimas dėl rūkymo daugiabučio gyvenamojo namo balkonuose, terasose, lodžijose“ formą. Užpildytą formą gyventojai gali teikti vienu iš būdų: elektronine forma, siunčiant prieštaravimo formą bendruoju Savivaldybės administracijos elektroniniu paštu, popierine forma, pateikiant Kretingos rajono savivaldybės administracijai, arba paštu, siunčiant Kretingos rajono savivaldybei. Kretingos rajono savivaldybėje 2021 m. į nerūkančiųjų zoną pateko 6 namai, 2022 m. naujų prašymų nebuvo, šiemet iki rugsėjo 11 d. draudimą rūkyti balkonuose paskelbė dar 5 daugiabučiai gyvenamieji namai.

Domas RAIŠUTIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas